Ventil

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
milos
Šegrt
Posts: 24
Joined: 07 Jan 2008 11:36

Ventil

Post by milos »

Znam da tema nije bas za ovaj sajt ali pokusavao sam svasta pa pomislih da se vecina ovde bavi i izradom kuhinja pa se srece i sa vodovodnim ventilima.

Problem je sledeci: Imam ventil koji nije bio u upotrebi tj. bio je zatvoren nekih 15-ak godina, kada sam pokusao da ga otvorim da bih prikljucio masinu za pranje sudova video sam da je zapusen, skinuo sam testih misleci da je zalepila gumica medjutim nije, izgleda da je sam ventil pun sedimenta koji se tu nakupio kada je ventil bio zatvoren.

Pokusao sam da ga "procackam" tankom celicnom zicom -i nista. Zvao sam nekog instalatera koji je ima reklamu kao "otpusavanje ventila bez lupanja", pojavio se sa motorcanglama i zicicom, naravno nije uspeo i kaze mi da treba da olupa plocice kako bi zamenio ventil. Setio sam se price jednog drugara da je negde u inostranstvu video male kompresore za otpusavanje ventila. Ako znate nekog instalatera koji radi sa ovakvim komresorom ili neki drugi nacin pomagajte. Plocice ne bih da lupam jer su stari model kojeg nema vise u prodaji ali se meni bas svidjaju tako da ih ne bi menjao, a i pomalo sam picajzla tako da ne mislim da vodu dovodim sa neke druge slavine. Pomagajte!
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Eh muka je to potpuno te razumem al po svemu sudeci moraces da stemujes....

Dal si probo da izduvas sa kompresorom naravno zatvoris glavni ventil i otvoris neku slavinu koja je na tom vodu?? Pretpostavaljam da je to djubre iz cevi u kombinaciji sa kamencem pa mozda mozes da probas da sipas kiselinu nebili ona razbila kamenac uz malu pomoc zice mozda i upali.........

sretno
Post Reply