varenje plastike

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
nikola145

varenje plastike

Post by nikola145 »

Iako je ovo totalno offtopic na vasem forumu na koji sam slucajno sada naisao ali ajde ipak da pitam...
racunam da smo mi stolari ipak malo obavesteniji od ljubitelja automobila.

Ukratko treba mi informacija gde mogu da nabavim "elektrode za varenje plastike" tj. to su sipkice ili trake koje se koriste za varenje toplim vazduhom plasticnih branika na kolima.
Nasao sam neke pvc i polipropilenske u Woby-ju ali mi to ne odgovara a i preskupo je.

Hvala unapred
User avatar
Indoor
Šegrt
Posts: 25
Joined: 09 Jan 2008 23:14

Post by Indoor »

Iseci sa istog tog branika sa unutrašnje strane male uzane parčiće plastike i vari (sigurno nećeš oslabiti branik).
Ako ti to ne odgovara onda na otpad, vidi samo oznaku plastike (imaš je na unutrašnjoj strani branika) pa nađi neki polupan branik.
Bitno je da je plastika ista a komadiće sam iseci.
Pozz.
ODJAVLJEN
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Hvala...
Na krajucu verovatno to i da uradim mada sam cuo da to ipak nije isto jer elektrode imaju nesto sto ih bolje lepi.
Takodje na ovom braniku nista ne pise pregledao sam ga totalno.

PS
Lep ti je sajt, jel to tvoja firma, gde je???
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako je branik od novijih kola 99% verovatnoce je da je u pitanju ABS plastika.
Tacno je da elektrode nisu bas apsolutno identicne kao originalna plastika, ali je bolje to nego da uzmes neku drugu plastiku.
A i elektrode kostaju ko sto rece.

Druga varijanta je da sa unutrasnje strane branika tamo gde je pukao odradis sloj stakloplastike (cini mi se da je komplet za reparaciju, to jest smola, katalizator i stakleno platno negde oko 1000 i kusur dinara). Ovo mozes samo ako moze da se skine sloj pene sa unutrasnje strane branika (ili ako ga uopste nemas).
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Pa nije nov auto ima mu desetak godina ali je verovatno abs i sutra cu da probam sa abs trakom za kant ???
Stakloplastika ne dolazi u obzir jer je mnogo izlupan i polomljen na nekim vitalnim mestima gde se kaci iz iskustva znam da to ne bi drzalo.
Auto je Maruti i da je samo to ne bi se zezao nego treba da popravim ili kupim oba branika na Omegi a to je vec cifra tako da ocu da savladam to varenje sunac li mu njegov @#%$%@^#
Nasao sam na netu sva potrebna uputstva ali mi trebaju j....ne elektrode :-)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja sam opravljao moj branik za Mondea stakloplatikom, i bogami drzi (ustvari drzao je dok me nije stigao jedan kombi od pozadi, al onda je on platio nov branik :) ).
Isto je bio prilicno slupan, cak je bilo dosta sitnih parcica koji otprilike ne bi ni mogli da se zavare (bilo je hladno kad je jedan, nicim izazvani, betonski stub skocio na moj auto i poceo da udara po braniku :) )
E sad sama mesta za kacenje su ostala relativno citava, al je na primer cosak kojim se kaci prednji kraj zadnjeg branika bio skroz odlomljen na oko 5-10cm od kraja. Na tom cosku je bas veza sa karoserijom. Doduse na tom mestu sam isao sa tri sloja staklenog platna.

Ako je branik od ovih sto se farbaju u boju auta, onda je verovatno ABS, a ako je od onih koji su "crni" onda je verovatno polipropilen.
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Crni je ali nije polipropilen probano na pvc i polipropilen i ne lepi tako da je nesto drugo abs ili ??

Mene je napao saht koji se kamuflirao u sneska belica medjutim doso sam mu glave kad sam se vratiio u rikverc...
User avatar
Indoor
Šegrt
Posts: 25
Joined: 09 Jan 2008 23:14

Post by Indoor »

nikola145 wrote:Hvala...
Na krajucu verovatno to i da uradim mada sam cuo da to ipak nije isto jer elektrode imaju nesto sto ih bolje lepi.
Takodje na ovom braniku nista ne pise pregledao sam ga totalno.

PS
Lep ti je sajt, jel to tvoja firma, gde je???
Da firma je moja a nalazi se u Obrenovcu.

A sajt sam sam radio. Vidim ti tvoj nikako da završiš. Ako ti treba pomoć oko sajta javi se.
Pozz
ODJAVLJEN
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Bravo i za sajt i za firmu !!!

hvala za pomoc al tu je voljni momenat u pitanji nesto mi se ne svidjaju fotke a i neznam koji domen da uzmem???
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko vidim dowedowood.com i dowedowood.co.yu odnosno buduci .rs su ti slobodni (to ti pise na sajtu pa zasto ne taj domen).
Na sezam adsl-u (koliko vidim preko njega si okacen) ako uzmes neku od busines pretplata imas "djaba" domen, ili uzmes hosting (4700 din za godinu dana).
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Verovatno ce da bude dowedowood.com mada mi se ne svidja preterano.
Nisam znao ovo za sezam al svejedno to izadje mnogo skuplje. Solidan hosting imas vec od 25 usd +10 evrica domen.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

nikola145 wrote:......Solidan hosting imas vec od 25 usd +10 evrica domen.
Da ne bi dalje isli u offtopic, zapoceo sam novu temu u "Razno", "Hosting, web prezentacija, povoljno i jednostavno odrzavanje", i tu sam ti odgovorio.

pozdrav

bogi
Post Reply