Glodalo puklo (WPW)

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ako ako.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14946
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ono sto mene zbunjuje su ti "zubi" na onom drugom CMT-ovom glodalu. A vidim da ih ima i na ovome, al ajde na ovome su mogli da nastanu kao posledica pucanja tog komada.
Glodalo nikako ne bi smelo da ima nazubljenu ivicu, cak i kad se istupi, rezna ivica se samo "zaobli" da tako kazem, a nikako ne iskrza.
Da nisi u nekom prethodnom radu, naleteo na neki ekser, zicu... sta ja znam, pa da su se tada ostetila i radila dok su mogla?
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Samo su to ostecenja od prlljavstine u drvetu[pesak,ekser,geler}
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Ne drugari vec sam pisao.Daske su rezane i susene kod prijatelja koji ima odlicno opremljenu strugaru i susionicu. Rezao na odredjene dimenzije i obradio na diht-abrihteru u mojoj radionici.Prvo ostecenje bilo bi vidljivo na cirkularu a posle na dihtu.Sve je cisto i celo samo glodalo je vrisnulo!
User avatar
dragisa dragisa
Majstor
Posts: 352
Joined: 07 Dec 2008 14:28
Location: Beograd-Mirijevo

Post by dragisa dragisa »

Ајд'и ја да се правим паметан ...
Да ли су, момжда, даске приликом транспорта, или складиштења, дошла у додир са неком нечистоћом типа песак, метални опиљци, или било какав абразивни материјал?
Last edited by dragisa dragisa on 09 Feb 2010 09:03, edited 1 time in total.
Tri puta meri, jednom seci... i tako jedno pet šest puta
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Sve daske posle susenja transportovane su autom vise puta.Postavljene su u podrumu na letvicama.Obradjivane su po potrebi samo koliko treba.
Da je bila neka necistoca ostecen bi bio prvo cirkular pa onda diht.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14946
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sad vec ostajem bez ideja.
Idemo na lupetanje :)
Svratio komsija/drugar/surak... da "samo na brzaka protera jednu letvicu" koja je bila "zagadjena", mozda dok ti nisi bio tu, ostetio glodala i sad mudro cuti?
Nisu to valjda jedine daske koje si obradjivao na glodalici?
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Da,prosle godine i sada na pocetku i dalje deljem lipu.Kupio sam vise stabla.U radionici sam potpuno sam.Niko nema pristup i nisam radio usluge prijateljima i drugarima.:cool:
Last edited by Branislav on 09 Feb 2010 11:55, edited 1 time in total.
User avatar
Ivan 1
Samostalni majstor
Posts: 151
Joined: 13 Mar 2009 12:13
Location: Vinkovci

Post by Ivan 1 »

Branislav wrote:Da,prosle godine i sada na pocetku i dalje deljem lipu.Kupio sam vise stabla.U radionici sam potpuno sam.Niko nema pristup i nisam radio usluge prijateljima i drugarima.:cool:
Image
Treba njega zvati.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Branislav wrote:Da,prosle godine i sada na pocetku i dalje deljem lipu.Kupio sam vise stabla.U radionici sam potpuno sam.Niko nema pristup i nisam radio usluge prijateljima i drugarima.:cool:
ajde sad kad si nas tako lepo namucio priizzznnnaaaaj sta si radio.:):):)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Hm,nisam radio nista lose,samo sam deljao daske.;)Ama bre Singer(znam sta hoces da mi kazes), ladovina kod mene u podrumu.Leti je da se smrznes a zimi ulazim ko eskimac.:)
E, moguce da u mislima malo odlutam,sto jes jes.:cool:
Last edited by Branislav on 09 Feb 2010 13:12, edited 1 time in total.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Da ti nisu zaledile daske pa se vidije negdje na led okliznula pala i slomila se? :) :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Sasa wrote:Da ti nisu zaledile daske pa se vidije negdje na led okliznula pala i slomila se? :) :)
e to je sigurno.:)
samo nek si ti nama ziv i zdrav,pusti glodalo,bice toga jos.:)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Poaro ce resiti slucaj a ti da das po pivo kada se vidimo .Bolu komada....karton!
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Ok, dajem pivo i uz njega jos po nesto.:)Drugari upravo sam dosao iz radionice.Stavio glodalo iz kompleta,kupljeno ko zna kad.Malo palilo i malo drndalo ali ja obradio cetiri daske na nut.Sutra menjam glodalo i stavljam novo,narucio i CMT i u Wobi Metabo 18mm.Jedanput se zivi,resio sam da odresim kesu.:)
Danas malo ojuzilo pa iglo pocelo da se topi,dobar znak,stize prolece.Pozdravljam sve Majstore.;)

Jos uvek segrt Branislav.:rolleyes:
Last edited by Branislav on 09 Feb 2010 21:44, edited 1 time in total.
Post Reply