Glodalo puklo (WPW)

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Radili smo ranije neke elemente od divlje topole,mislim da je to naj gore drvo za obradu puno je peska zilavo i bas bas ima dosta vlakana,mi smo je zvali cupava topola.Nije nam se to desavalo.Mislim da krza glodalo.
Last edited by radmit on 08 Feb 2010 16:48, edited 1 time in total.
User avatar
Fagus Silvatica
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 04 Jun 2009 14:56
Location: Zemun

Post by Fagus Silvatica »

ja imam jedno wpw radijusno glodalo već 4 godine i nije bilo problema...nije nikada oštreno od kada je kupljeno,a obrađuje hrast,jasen,čamovinu...bez problema,mada ne koristim ga svaki dan...
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Image
Image
Image
Image

Evo obecanih slicica.

Metabo:
Koristi thumbnail link za slike
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

prika moj ti si izgleda naletio na kamencic,metal,keramiku,exer,klamfu,tako ga satrati sa drvetom(da si i tikovinu obradjivao),ja sam jednom prilikom naleteo na zrno metka u hrastovini(iz vukovara)pa ga nisam tako "oglodo".
nemoj da krivis glodalo za to jer si ga fest skenjo.:)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Singer ti je sve rekao. Nadam se da si imao zaštitne naočare. Ako nisi, ovo je nauk i za tebe i za sve nas koji smo ubeženi da se to baš nama ne može dogoditi!

Ako ti je ta daska još pri ruci, baci pogled na nju. Možda i nađeš uzrok ovoj havariji.
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Daska mi je pri ruci.Gledao sa svih strana,nema ama bas nikakvih cvorova,gelera i eksera.Ustvari to je letva sirine 60mm debljine 20mm i predhodno obradjena na dihtu.
Zastitne naocare ne skidam kada sam u radionici.Naravno iz iskustva,letelo je sve i svasta po radionici.Ajde uslikacu i dasku da vidite.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

onda "nesam pametan":rolleyes:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja sam potpuni laik, sto se glodala tice, ali meni ovo lici kao da je dostiglo bas visoku temperaturu.
E sad, dal je bilo tupo, drvo tvrdo a majstor uporan ili ekser ili...
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Image
Image
Image
Image

Evo drugari tu je sve pocelo.Zavrsni rez na 10mm i gotove,ode sve u aut.

***mbole***
Huh, jedva nadjoh ove slike da im promenim kod
Koristi sa .-a: Embed thumbnails of this image (dole desno skroz na dnu), pa onda link pored koga pise: Forum
Last edited by mbole on 09 Feb 2010 01:44, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

dobro dobro vidimo da si cudo,ti sve potrgas(salim se naravno)jel imas usisivac za piljevinu na frezi,jer zleb kad radis on sinko djelje dve strane pa ga zagusi a ti to nevidis jer je glodalo ispod,moras imati za taj rad fest ostro glodalo i jako usisavanje inace karambol.
moguce je da si naleteo na felericno glodalo(malcice).
odes,kupis isto tako i isto tako radi(onda ces znati da li je do glodala ili do tebe),hehehe.:D
pozdrav i nedaj se!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Ej bre Singer ti si za mene Majstor stolar a ja i dalje segrt precizni.Zato pitam i zanovetam.Usisivaljku nemam i ne verujem da cu je skoro kupiti.Ovaj stolarski zanat je za mene pravi bensedin posle jurcanja od osam sati u drzavnoj firmi.
Isto glodalo sigurno ne kupujem.Metabo je u komsiluku a CMT stize brzom postom.Videcu sutra,neka prenoci.
Pozdrav.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

eee pa i ja sam bio segrt.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Koliko treba jos pisanja pa da i jednog dana postanem Majstor?Da li si dobio i diplomu od gazde(Administrator)?;)
Last edited by Branislav on 08 Feb 2010 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Još jedan pokušaj i predajem se:
da nisi možda zakačio ćoškom letve u ivicu otvora na stolu. Ti guraš na jednu stranu, a glodalo na drugu zabija obradak u ivicu. Nešto kao modifikovani kick-back, ali (na sreću) sva energija se završila u bezbednom pucanju glodala. Na jednoj slici se vidi sto i veliki otvor oko glodala. Da li si osetio miris izgorelog laka iz glodalice?
Branislav wrote:Koliko treba jos pisanja pa da i jednog dana postanem Majstor?Da li si dobio i diplomu od gazde(Administrator)?;)
Ako nastaviš ovim tempom kao danas, vrlo brzo :)
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Dobro si video taj otvor na glodalu.Ima tu nekakva zastita od plastike.Skidam to stalno jer ne naleze bas dobro na otvor.
Ne nisam udario ivicom letve u taj otvor,sira je letva.Nema mirisa od laka,motor radi istim tempom sa drugim glodalom.
Kao sto sam rekao sve mi mirise na fals glodalo.

Ja vala hocu da budem Veliki Majstor i nastavljam sa pisanijom.Ima Singer da me gleda u ledja.;)
Last edited by Branislav on 08 Feb 2010 22:10, edited 1 time in total.
Post Reply