Polomljen bit

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Branislav wrote:Boggy ti savetujes da treniram sa jeftinijim bitovima.Ima bitova u tim drvenim kutijama pored Einhela i Womax.Mislim da je to sve isto.
Pojedinacne bitove proizvodi i "Lux" po ceni rekao bih da su malo bolji.
Pozdrav.
Paaa, iskreno, nemam blage veze ko te bitove proizvodi, niti mi je to preterano znacajno u zivotu, ima ih obicno 12 (razne kombinacije)... u WobyHaus u Novom Sadu sam video, cini mi se, tri razlicita (ne mnogo razlicita) kompleta, na polici, jedan pored drugog.... kostaju manje od 2000din po kompletu... i meni sve to jako lici (iako je raznobojno) na ono sto sam dobio uz Einhell BOF850E ruter.

Znaci, ja JESAM uspesno sekao, obarao, zaobljavao sa tim ruterom i tim nozevima/bitovima... novi komplet sam kupio kada su mi se istupili ravni bitovi, koje sam koristio za isecanje i upustanje... i nisam sasvim siguran da je, pogotovo pocetniku i amateru, Bog zna kako znacajno da li je bit vrhunski, ako je ispravan i ako radi.. odnosno sece, glodje... a ako je bit uspeo cak i da se istupi, onda znaci da je nekada bio i ostar i da mi je radio posao :lol:

Takodje, veoma sam bio zadovoljan onim sto sam sa njima postigao, kao i moji klijenti...
Ako je bilo gresaka i propusta, onda su to 100% moje greske i propusti, a ne ruterovi ili bitovljevi ;)... prakticno, skuplji i kvalitetniji bitovi NECE od mene napraviti boljeg majstora... to sam hteo da kazem...

Znaci... po meni, samo moje misljenje, ti bitovi (meni) super rade, i ono sto treba da rade, rade bolje od mene!

Ako bih ikada kupovao pojedinacne bitove (hvala za informaciju da ih Lux ima)... onda bi to bili profili koje nikako ne mogu da nadjem u navedenim jeftinim kompletima (recimo.. zaobljavanje ivica R>9.5mm)

Isto tako smatram, da je kupovina skupocenog alata i potrepstina vid ustede, znaci ... ekonomski razlog, ali za to moraju da se stvore prvo preduslovi, a to su recimo, da jeftin alat nije kadar da odradi posao po standardima koji su zahtevani (ili to cini uz veliki skart i stetu), i/ili da je posao toliko obiman da ce troskovi amortizacije i popravka/odrzavanje jeftinog alata biti toliki da ce prevazici po ceni istu stavku za skuplji i izdrzljiviji... alat. Znanje i iskustvo u rukovanju alatom se podrazumeva, postojanje posla tolikog obima i kvaliteta takodje....


Toliko, nadam se da sam ikako pomogao... ;)

pozdrav

bogi

p.s. Da ponovim da sam prakticno iskljucivo radio medijapan, i da ne koristim ruter za hobi, nego za jedan mali segment u poslu od koga (pokusavam da) zivim. Prvi "dodir" sa stolarskom frezom u zivotu mi je bio Einhell, nikakvo iskustvo nisam imao pre toga, jedino imam prilicno iskustva sa elektricnim alatima raznih vrsta... tu nisam totalni pocetnik... barem znam da slusam motor :rolleyes:
Last edited by boggy on 15 Jan 2008 08:52, edited 1 time in total.
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Bogi hvala na informacijama.
Pozdrav.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

bravo boogy, sve si opisao
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

:)

Branislave, pogledao sam Lux bitove, i video da ni oni nemaju bit za zaobljavanje ivica gde je R>9.5mm, tako da mi se javlja sumnja da su to opet isti bitovi kao iz opisanih kompleta, ali prodavani na komad... znaci, samo sumnjam... ne znam da li su to iste stvari.


pozdrav

bogi
User avatar
Branislav
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 19 Nov 2007 14:16
Location: Nis

Post by Branislav »

Bogi, Lux bitovi su na http://www.wobyhaus.co.yu/ ,otvori na on-line prodavnicu i tu imas izmedju ostalih proizvoda i Lux pribor.
Pozdrav.
Post Reply