Problem sa velikim pneumatskim pištoljem za klamarice?

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
vanmaxq
Šegrt
Posts: 29
Joined: 15 Mar 2014 23:11
Location: Leskovac

Problem sa velikim pneumatskim pištoljem za klamarice?

Post by vanmaxq »

Imam problem sa velikim penumatskim pištoljem za klamarice. Pištolj je baš veliki, kuje klamarice do šestice. Dešava se to da čim priključim crevo za vazduh, igla spadne dole... a i kad je vratim, okine jednom i ostane dole, kao da zaglavi, neće da je vrati. Ima li ko predstavu na šta treba da se obrati pažnja, šta bi moglo da bude, illi preporuka za nekog dobrog majstora koji se razume u ovu problematiku?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

otisli su O-ring gumice na klipu,rastavi,promeni pa probaj :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Trale
Šegrt
Posts: 37
Joined: 07 Jul 2013 18:19
Location: Trstenik

Post by Trale »

O-ring je staticna zaptivka, tako da pretpostavljam da nije on u pitanju, jedino ako je neko rastavljao uredjaj pa ga je ostetio.
Najverovatnije je neka manzeta u pitanju, ako je uopste problem u gumicama.
Nezahvalno je napamet pricati.
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Pogledaj,da ti nije pukla udarna igla.Ja sam imao takav slucaj.ispostavilo se da je pukla igla na mestu gde prolazi stift kroz nju.Imam dva oistolja sa takvim kvarom,a ne mogu da nadjem iglu za njih da kupim.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Dihtung vjerovatno. Ako si ga mijenjao ili sam pravio obrati paznju na rupicu u obodu, okrenutu prema rucki, ona mora biti razdvojena od centralnog dijela inace lijepi iglu za dno. Tj. na dihtungu imas 4 rupice kroz koje prolaze sarafi i jednu rupicu za vazduh oko koje mora dobro da dihtuje da se nebi javio taj problem koji ti imas.
Post Reply