klizna vrata na starom plakaru

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
vojas99
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 15 Sep 2008 00:20

klizna vrata na starom plakaru

Post by vojas99 »

Imam u iznajmljenom poslovnom prostoru stari plakar sa kliznim vratima iz 60-tih godina proslog veka. Naime , to je (valjda) deblja sperploca (oko 0.5 cm debljine) koja kliza po zljebu od metala ugradjenom u donju i gornju stranicu ugradnog plakara. Dimenzije jednog krila su 1.8mx1m. To je sad propalo i htela bih da zamenim ova vrata. Stolar mi je predlozio da sa spoljnje strane plakara stavim klizna vrata kao za americke plakare. (Dakle, ne da budu vrata unutar okvira plakara, nego sa prednje strane sa montiranim kliznim mehanizmom). Cena -oko 250 eura.
Jeftiniji klizni mehanizam ne moze da nosi tezinu ovih frontova, kaze on, i nece funkcionisati. Pitala sam da li moze da se stavi neka sasvim tanka, laka ploca u taj jeftiniji mehanizam, ali on kaze da je profil kliznog mehanizma takav da samo tu deblju plocu moze da primi.
Zanima me:
1. da li postoji neki klizni mehanizam za tanke frontove?
2. Da li postoji klizni mehanizam poput onog prvobitnog: tj zljeb kroz koji kliza tanka ploca (ova je bila debljine 0.5cm). Radi se o iznajmljenom prostoru u koji ne bih investirala mnogo.
Hvala unapred
Post Reply