Pomoc oko izrade drvenih vila....

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Pomoc oko izrade drvenih vila....

Post by Kole-Stolar »

Pozdrav kolege...zvao me neki covek i trazio mi da mu pravim drvene vile....
E sad odmah sam se dobro zamislio nad tim.... to bi trebalo odprilike dai zgleda ovako Image

E sad meni se tu javlja par problemcica :D kao prvo vidim da bi ovde bilo najpogodnije pravljenje savijanjem drveta al ako se varam ispravite me....
evo ako neko ima nacin na koji pravi il je pravio ovako nesto molim vas hitno da mi pomognete :)

a i ako bi radio savijanjem drveta dosta tu ima posla tako da bi to i dosta kostalo pa i to je jedan razlog zbog kojeg nisam siguran dal se upustiti u ovaj posao posto ima ljudi koji ne znaju kolko tu ima posle pa nece da plate il pricaju posle kako sam ih oderao i tako to :D

Unapred hvala za svaku i najmanju pomoc :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
danko31
Majstor
Posts: 338
Joined: 08 Jan 2008 02:52
Location: Uzice Srbija

Post by danko31 »

nije tesko saviti drvo,pogotovo ako radis iz delova kao na slici .Mozes savijati parenjem ,grejanjem na vatri ili hemijom ,ima jos nacina al ove su ti dostupne odmah.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

hmmm za ovo parenjem i vatrom znam....a kako moze hemijom da se savija ? mislim srecstva koja se koriste i ako mozes malo opsirnije da mi pojasnis to savijanje hemijom :D ako uopste ima neke razlike od ova dva prethodno navedena savijanja :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kao i obicno, svaka oblast ima neki svoj sistem za alatke.

Kod mene u selu su vile pravili od odgovarajuce izrasle raslje koju "beru" direktno sa drveta.
Nemoj me pitati koje je drvo u pitanju, mada, mogao bi da pitam nekog od starije brace.
Naravno, to mora da odstoji neko vreme da se osusi, tako da verovatno nije bas primenjljivo za musteriju, koja bi obicno "sve, sad i odma".

Vile ne izgledaju kao ove na slici, vec imaju dva roga, a treci, mali i kratak (10-tak cm) je sa druge strane, i sluzi da ne da naviljku da bezi i kliza preko vila.

Glavno pitanje je dal ce to njemu da sluzi za ukras ili ce zaista da plasti sa njima?
User avatar
danko31
Majstor
Posts: 338
Joined: 08 Jan 2008 02:52
Location: Uzice Srbija

Post by danko31 »

ima u stolarskoj ,tema savijanje drveta ili malo guglaj
User avatar
Z@P
Majstor početnik
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2010 14:45
Location: BG-UE

Post by Z@P »

@mbole
u mom kraju se prave od jasena - lak a tvrd :D
Post Reply