Ugradnja stojeće baterije u radnu ploču

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
gaga1958
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 14 Dec 2012 06:31

Ugradnja stojeće baterije u radnu ploču

Post by gaga1958 »

Kupio sam okruglu ugradnu sudoperu i stojeću slavinu i planiram da napravim kompletnu sudoperu.Sudopera nema predviđeno mestu (nema mesa) za pričvršćivanje slavine, znači morao bih je pričvrstiti za radnu ploču,ako je izvodljivo.Inače, dovod vode je napravljen za stojeću slavinu,postavljene su pločice,pa bi mi predstavljao problem da postavim zidnu slavinu(videle bi se cevi).Kako da rešim ovaj problem?
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

buši kroz radnu ploču, ni prvi ni zadnji :P
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
era
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 06 Nov 2009 10:27
Location: Užice

Post by era »

Pa to i nije problem, samo moraš videti da li ta baterija ima odvodnu cev ("lulu") dovoljno veliku da je možeš postaviti tako da ti voda ide na sredinu sudopere, postoje takve baterije koje su napravljne sa dužim "lulama" koje ti mogu poslužiti, a sad napiši i odakle si da bi ti rekao gde da tražiš ako i iz mog kraja.
Image
Last edited by era on 14 Dec 2012 08:12, edited 1 time in total.
User avatar
gaga1958
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 14 Dec 2012 06:31

Post by gaga1958 »

Ero, Slavina je kao na slici.U međuvremenu sam našao i delove koji služe za fiksiranje na radnu ploču ploču.Hvala vam za odgovore!Inače,živim u Petrovaradinu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne zaboravi da rupu koju probusis u ploci lepo izmazes silikonom ili necim slicnim. Voda uvek nekako uspe da prodje, a ako se dohvati nezasticenog jezgra ploce, naduje ivericu i zdravo ploca.

PS
Upisi lokaciju u profilu (pravila foruma)
User avatar
Oxymoron
Šegrt
Posts: 49
Joined: 10 Apr 2010 12:13
Location: Kiseljak

Post by Oxymoron »

100put crtaj, jednom prodaj
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

mbole wrote:Ne zaboravi da rupu koju probusis u ploci lepo izmazes silikonom ili necim slicnim. Voda uvek nekako uspe da prodje, a ako se dohvati nezasticenog jezgra ploce, naduje ivericu i zdravo ploca.

PS
Upisi lokaciju u profilu (pravila foruma)
Kad sam ja pričao da se može dati sudoper samo na silikon svi ste bili nešto protiv :pun:


pa...pa nije bitno to sada :skool:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Janez on prica o tome da silikonise rupu gde ide slavina a ne da lepi ceo sudoper silikonom(kao neki u "EUROPI") :smejanje::smejanje::smejanje:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Dobro znam šta avtor teme priča.
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Slovenac....samo opusteno....niko te ne dira.....siguran sam u to.....100%
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ko sto Singer napisa, silikon je tu samo da iverica ne bi mogla da dodje u dodir sa vlagom, ne da drzi slavinu. Znaci silikonom mazes samo "golu" ivericu. Slavinu drzi zabica ili kako bi je vec zvali koja je za to i namenjena.
Rupa za slavinu je previse mala da bi mogla da se zastiti Alu trakom.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Postoji gumena brtva(cijev) koja služi baš za tu namjenu.Dužina joj je 4 cm i ima proširenja na oba kraja. Provuče se kroz rupu i s gornje strane to proširenje služi kao brtva a s donje ju uz radnu ploču stisne "žabica"tako da je nemoguće da voda prođe do unutrašnjosti. Ne mogu naći sliku a inače je namjenjena za kerock ali može sa koristiti i za klasične r.p.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ST STOLAR wrote:Postoji gumena brtva(cijev) koja služi baš za tu namjenu.Dužina joj je 4 cm i ima proširenja na oba kraja. Provuče se kroz rupu i s gornje strane to proširenje služi kao brtva a s donje ju uz radnu ploču stisne "žabica"tako da je nemoguće da voda prođe do unutrašnjosti. Ne mogu naći sliku a inače je namjenjena za kerock ali može sa koristiti i za klasične r.p.
super ,ali sigurno kosta ko' prva ljubav ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nisam ni znao da to postoji. Svidja mi se kao resenje.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Oxymoron mu je dao najbolji predlog. A koliki mu je navoj na slavini i da li uopste moze da proviri sa druge strane radne ploce i to je pitanje, jer ima radnih ploca i od 40 mm, a za duzinu navoja nisam siguran.
Post Reply