Patina na mdf-u?

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
becka75
Samostalni majstor
Posts: 198
Joined: 01 Oct 2007 23:03
Location: Beograd
Contact:

Patina na mdf-u?

Post by becka75 »

Da li znate u Beogradu nekog dobrog farbara koji zna da nanese patinu na vec ofarban front od mdf-a poliuretanskom bojom sa kanalurom.Patina treba samo da osenci falc na rundu i kanaluri da bi se dobio efekat rustike?!

Image

Image



Image
Last edited by becka75 on 01 Mar 2008 08:01, edited 1 time in total.
User avatar
ciro
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2008 00:08

Post by ciro »

nije problem objasniti samo kad budem imao vise vremena,koji pistolj imas i koja mu je dizna.ciro
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

ovo je interesantno ciro daj objasni
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
becka75
Samostalni majstor
Posts: 198
Joined: 01 Oct 2007 23:03
Location: Beograd
Contact:

Post by becka75 »

Nisam farbar,trazio sam ko moze da uradi patinu zbog kuhinje koje sam trebao da radim,medjutim,od svih "majstora" farbara nisam uspeo da dobijem patinu koja je musterija zelela.Zbog te kuhinje sam izgubio oko 1000 e,pa kad sam video tvoj post pitao sam te zbog samog sebe,mozda ja naucim da je radim.Koliko sam ja upoznat,patina se nanosi sa pistoljem na kome je dizna 1,pa se visak brise nekim specijalnim sundjerom.Toliko ja znam o tome,ali te molim da kad imas vremena objasni ceo postupak.Smatram da patina extra izgleda i u njoj vidim potencijal za musterije sa dubljim dzepom.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

patinu prodagu GOLDA i FABBRICA. Koliko ja znam, nanosi se posle prajmera pa se brusi sundjerima ili celicnom vunom. Neko prska preko bajca odmah ako se radi o laku. Ja to nisam radio ali su mi tako rekli. Na beli ide svetlo braon a na braon crna patina. Moze i air brush-om da se nanosi. Sustina sastava patine je ta da se lako brusi tako da ostane u prevojima. Molim kolege da dopune ovo moje pisanije.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
becka75
Samostalni majstor
Posts: 198
Joined: 01 Oct 2007 23:03
Location: Beograd
Contact:

Post by becka75 »

velja wrote:patinu prodagu GOLDA i FABBRICA. Koliko ja znam, nanosi se posle prajmera pa se brusi sundjerima ili celicnom vunom. Neko prska preko bajca odmah ako se radi o laku. Ja to nisam radio ali su mi tako rekli. Na beli ide svetlo braon a na braon crna patina. Moze i air brush-om da se nanosi. Sustina sastava patine je ta da se lako brusi tako da ostane u prevojima. Molim kolege da dopune ovo moje pisanije.
Veljo,otprilike je to to,samo bih voleo da cujem nekog ko je to vec radio.
Post Reply