Daska za surf

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Gini je jedan od vodecih uvoznika poliesterskih smola i materijala za tu svrhu posla kancelarije su im iznad Slavije zaboravio sam ulicu,a DB komerc iz Baljevca radi to isto,inace nekada je u Baljevcu postojala fabrika za proivodnju staklenih vlakana mislim da se se zvala Etex.Telefon u Db komercu 063628157 gazda ima nadimak Bucko.Imaju sve od igle do lokomotive sto se tice toga.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Dutchman wrote:epoksid preskup a nema potrebe za tim u konkretnom sluchaju , vinilesterske smole cena kao poliesterske ali mnogo blize epoksiju , a nema vakuma i grejanja na 180 stepeni ....

poenta je sledeca ako zelish da prodjesh najjeftinije , kupi stirodur , ono zeleno ili roze za izolaciju solidno se obradjuje turpijom i shmirglom , ubodnom testerom itd itd , kada napravish adekvatan oblik ishpricash ga epoxi primerom , ili ti epoxi osnovnom bojom , jer ona ne najeda stirodur , zatim uzmi rowing ili fiberglas platno koje je istkano u materijal i uradi sa vinilesterskom ili poliesterskom smolom u dva sloja ... shmirglaj i farbaj epoxi bojama jer su postojanije itd cela zezancija ce ti uzeti najvishe vremena a realno nemoze da te koshta vishe od 50tak + farbanje

u oreginalnu dasku ide akrilna pena nije poliuretanska , ima i to da se kupi ali je blok te pene za dasku oko 200e shto je po meni dosta novaca ... balza je ok ako se radi old skul daska ali balza mora da se laminira , vakum infusion tehnikom opet u epoxi pa tek onda da se sa njom radi ...

da dodam da bg model shop ima dosta jake cene , dobro su snabdeveni ali su to kolichine za modelare de niko ne uzima 5kila materijala ... uostalom imate "gi-ni" ali najmanje pakovanje smole je 25kg ali cena je ispod 3eura i od 3e kilo platna ali se kupuje 50m2 nazalost .... googlajte malo i srecno sa izradom
Pozdrav Dačmen.Hvala ti na ovim informacijama.Dve stvari mi nisu jasne u tvom predlogu.

1.Da li će prajmer zaštititi stirodur od pregrevanja koje kako sam razumeo proizvodi poliesterska smola?
2.Misliš li da ima da se kupi stirodur potrebnih dimenzija za izradu daske 210 cm dužine,50 cm širine(u najširem delu) u jednom parčetu?

Problem je što tabla materijala od kog se pravi daska mora da bude debela bar 10 cm,da bi se obradom napravio roker(obavezno savijanje nosa na gore a opcionalno i repnog dela.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

mbole wrote:Farbas obrnuto. Znaci ne farbas drvo, pa da preko toga stavljas epoksid.
Na golo drvo nanosis epoksid, pa onda farbas epoksid kako god hoces.
Mada farbanje eoksida je tu samo estetike radi. Sam epoksi je vise nego dovoljna zastita.
Bole,meni se nekako više dopada fora koju sam video da YOUTUBE.Oni ofarbaju penu i išaraju kako žele a potom presvlače sa providnom "košuljicom"od stakloplatna i epoksija ili poliestera.Podloga se lepo vidi a kad se obradi epoksi šmirglom i izvoskira ,izgleda odlično.Takođe mi se ova opcija čini boljom jer se farba sigurno ne skida ispod omotača od kompozitnog materijala.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Po meni stirodur nikako ako koristis smole
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Slucajno ovdje na forumu naletjeh na jos jednog prodavca smola koji ti moze biti od koristi!!!
http://www.epotech.rs/WEST1.htm#SMOLA
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Hvala Sale.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14954
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

West je odlican i svetski poznat, samo je malkice skup.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Kako napredujete !?
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
Nesha
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 12 Jan 2011 13:45

Post by Nesha »

Majstore buduci,

prvo sa zakasnjenjem ti skidam kapu za temu sto se tice daske! Drugo, gde si bio u Greciji pa su bili tako lepi talasi? Ja sam ljubitelj talasa veliki i najveca zelja mi je da probam surfovati ali zbog platezne moci daska je suvise daleko a Grcka tako blizu. Znam gomilu mesta u Grckoj gde se surfuje ali me interesuje tvoje. Sto se tice pravljenja daske.... sta reci... srecno ti bilo i ako je napravis i zadovoljan si, pisi mi a ja cu odmah da ti kupim jednu dasku za sebe i nadji model short board oko 1,80m, to je za kilazu od 75-85kg sto meni odgovara, 3 pera pozadi a za gumu i kanap, sklepacemo nesto. Ozbiljan sam i ako je napravis imas prvog kupca. O surfovanju mastam od kad sam prohodao a to je 30 godina. Propustio sam ozbiljne talase u Grckoj jer nisam imao dasku, a grke to ne interesuje. Sve sto ste pisali za pravljenje daske je za mene spansko selo i nista vas nisam razumeo. Vidim da poznajes materiju i da dobri ljudi hoce da ti pomognu savetima a to treba iskoristiti. Da znas da verujem u tebe, jer kako kazu ko se trudi taj i zatrudni, znaci uspeces. Dasaka ima jako jeftinih i polovnih preko ebeya iz australije ali kako to da stigne do nas. Na razne nacine sam pokusao da dodjem do iste ali mi je godinama ponestalo izvora pa me je sunce ogrejalo kada sam citao vas forum.
U nadi da cemo kao ljubitelji surfa naci dasku do leta 2011.
Pozzzzz
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Stari ,najpre dobrodošao na sajt.Kao što si mogao i sam da zaključiš ovde možeš naći mnoštvo pametnih ljudi koji se razumeju u obradu drveta isve što je prati kao i u mnoge druge stvari.Ja sam se priključio pre godinu i koji mesec i to mi je jedan od pametnijih poteza u životu:).Danas imam i zvaničnu duksericu sajta i titulu-majstor početnik koja je veruj odgovarajuća svom znanju koje sam stekao kroz razgovore ovde.Ja ozbiljno nameravam da pravim jednu dasku i prilično sam zaokupljen materijom.Plan je razrađen i mislim da do proleća skupim pare koje su potrebne(najkasnije do maja)a da potom krenem u realizaciju.Cenim da za sve što treba da se radi je dovoljno 3-4 dana.Ako si zainteresovan možemo odžati kontakt i preko PP.Pozdrav.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
Nesha
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 12 Jan 2011 13:45

Post by Nesha »

Kazi ti meni koliko cenis da ce te kostati ta jedna daska? Otprilike? Bit cemo mi u kontaktu i slobodno me obavesti da je vidim, zivo me interesuje. Ja vec za jun rezervisao Grcku i talase na Tasosu. Ima tamo jedna plaza stalno su talasi i to za pocetnike extra! Zena kaze da cu da se udavim i smeje mi se! Stacu ja na dasku pa makar crko!
Evo ti moj mail neb.vuck@sbb.rs
Pozdrav
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Sve zene pa i moja i tvoja pričaju isto he-he!Ne mogu sad da ti kažem precizno jer postoji više varijanti materijala od koje bi se radila pa to menja cenu.A treba videti i kolike će biti cene materijala do proleća pošto kao što vidiš sve skače.Prema svemu što sam saznao do sada za sve što je potrebno za jedan komad troškovi materijala i uslucge cnc mašine kretali bi se od 200-400 eura.Za izradu više komada cena bi za nijansu bila manja zbog toga što bi materijali bili uzeti u većoj količini pa bi se dobio manji trošak izrade po komadu.Nastavićemo komuniciranjue i ovde i preko pp.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
Nesha
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 12 Jan 2011 13:45

Post by Nesha »

vazi shefe. Puno srece! Samo to sve dobro preracunej da ne potonemo nego samo da jasemo. Da li si smislio model daske koji bi bio radjen?
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Može u peni da se uradi svaki tip daske i svaka dimenzija.Ima i originalna pena ali je jako skupa.Bože zdravlja i nešto para pa će se nešto i uraditi.Inače što se kupovine gotove tiče nalazio sam najbliže u hrvatskoj polovne za 300-400 evra plus troškovi dostave ali je tu uvek problem dal je negde "načeta".Inače sam bio u olimpik biču ove godine i dva dana su bili bas veliki talasi ali ti kažeš da je tasos bolje rešenje.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
Post Reply