Daska za surf

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

MapleMan wrote::cool: Evo i blank-ovi catalog i cene 50-60 -70 $ http://www.fiberglasssupply.com/Product ... lanks.html :cool: U Pdf-u su ti i dimenzije za svaki oblik i u inčim a i u Cm
Man hvala ti na linku.Kao sto već rekoh,svaka pomoć je više nego dobrodošla.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Map,mislim na dasku za surf ne za jedrenje.Nikako da skapiram gde vidiš kostur u blankovima koje obrađuju likovi na YOU TUBE.Hvala ti za link,svaka pomoć je više nego dobrodošla.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Probaću svakako a sledećeg leta će u grčkom moru zaploviti jedna made in serbia daska pa makar bila od srpske bukovine i vazduha.Sad dal će biti kao liska na vodi ili Titanik-videćemo.Bez obzira na bazni materijal ovo je ipak stolarski posao(većinom su u pitanju stolarske alatke i tehnike),stoga ću blagovremeno pismenim putem sa slikama izveštavati kako napredujem.A ko bude đe ba zapelo-zovem upomoć.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Tu smo da pomognemo zbog surferki ,moras staviti i www.stolarskaradionica.com na njoj a Bojana povedi kao direktora projekta.Samo napred batice tu smo da pomognemo koliko mozemo svako u svom domenu!SRECNO,BISTRO,DOBAR POGLED,i na kraju MIRNO MORE I DOBRI TALASI!
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

ono sto Maple prica ima u ovaj klip, mada sam video 2-3 klipa kod kojih se stiropor sece na pola (duz linije i ubacuju kostur slican ovome (te klipove sad ne nalazim)
http://www.youtube.com/watch?v=6w-ndJR3IDY
a evo ti jos jedne ideje
http://www.youtube.com/watch?v=VC-uzUQo ... re=related
Svojevremeno je u SAM-u bio projekt izrade ne daske nego brodica od lameliranih dascica od topole
Last edited by dikar on 26 Sep 2010 17:52, edited 1 time in total.
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

dikar wrote:ono sto Maple prica ima u ovaj klip, mada sam video 2-3 klipa kod kojih se stiropor sece na pola (duz linije i ubacuju kostur slican ovome (te klipove sad ne nalazim)
http://www.youtube.com/watch?v=6w-ndJR3IDY
a evo ti jos jedne ideje
http://www.youtube.com/watch?v=VC-uzUQo ... re=related
Svojevremeno je u SAM-u bio projekt izrade ne daske nego brodica od lameliranih dascica od topole
Dikar,hvala ti na predlozima.Inače,veoma me privlači ova ideja da se daska totalno odradi u punom drvetu,od pet ,šest,letvi,sa dosta vazdušnih džepova u savremenom dizajnu.Trebalo bi da bude ako sam dobro razumeo balsa drvo(čini mi se da su na sajtu firme gi-ni pominjali da ga prodaju)mada bih ja uradio sa nekim lakim drvetom pa potom presvukao sa providnim staklenim platnom i epoksidom.Jedino neznam da li bi epoksidu "smetalo"bojenje drveta osnovnom i završnim bojom za drvo ili sandolinom.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

od balze ne postoji lakse drvo(i prilicno je skupa),a epoksidu kad se osusi ne smeta nista,tako da mozes slobodno da cepas.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Sing,koje mi predlažeš kao alternativu
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

guglaj malo na "balsa wood surfboards" i naci ces i daske od 4500$ ima i foto stripova i cene balse (za jednu dasku je cena od 300-500 $ zavisi od duzine) itd itd
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Farbas obrnuto. Znaci ne farbas drvo, pa da preko toga stavljas epoksid.
Na golo drvo nanosis epoksid, pa onda farbas epoksid kako god hoces.
Mada farbanje eoksida je tu samo estetike radi. Sam epoksi je vise nego dovoljna zastita.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

GERSIVARIUS wrote:Sing,koje mi predlažeš kao alternativu
na zalost za balzu nema alternative.:(
mada mislim da ces se ti do sledeceg leta vec snaci i zajahati na talasima(pa od cega god ona bila).;)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Balzu ti prodaje isto bg-model shop (oni sto drze i epokside)
User avatar
Dutchman
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 14 Apr 2009 00:52

Post by Dutchman »

epoksid preskup a nema potrebe za tim u konkretnom sluchaju , vinilesterske smole cena kao poliesterske ali mnogo blize epoksiju , a nema vakuma i grejanja na 180 stepeni ....

poenta je sledeca ako zelish da prodjesh najjeftinije , kupi stirodur , ono zeleno ili roze za izolaciju solidno se obradjuje turpijom i shmirglom , ubodnom testerom itd itd , kada napravish adekvatan oblik ishpricash ga epoxi primerom , ili ti epoxi osnovnom bojom , jer ona ne najeda stirodur , zatim uzmi rowing ili fiberglas platno koje je istkano u materijal i uradi sa vinilesterskom ili poliesterskom smolom u dva sloja ... shmirglaj i farbaj epoxi bojama jer su postojanije itd cela zezancija ce ti uzeti najvishe vremena a realno nemoze da te koshta vishe od 50tak + farbanje

u oreginalnu dasku ide akrilna pena nije poliuretanska , ima i to da se kupi ali je blok te pene za dasku oko 200e shto je po meni dosta novaca ... balza je ok ako se radi old skul daska ali balza mora da se laminira , vakum infusion tehnikom opet u epoxi pa tek onda da se sa njom radi ...

da dodam da bg model shop ima dosta jake cene , dobro su snabdeveni ali su to kolichine za modelare de niko ne uzima 5kila materijala ... uostalom imate "gi-ni" ali najmanje pakovanje smole je 25kg ali cena je ispod 3eura i od 3e kilo platna ali se kupuje 50m2 nazalost .... googlajte malo i srecno sa izradom
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Za poliester mozes da se javis i u DB comerc Baljevac poslace ti i manju kolicinu sitijem ,ako ti je interesantno poslacu ti broj.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Znam da su ovi iz model shopa dosta skupi, ali je to jedino mesto gde sam nasao smole i platna izuzev west sistema koji je jos dosta skuplji.
Koji su ti "gi-ni"?
Post Reply