Kakve su hobi MIO standard kombinirka

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
ljubira
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 05 Feb 2008 20:57

Kakve su hobi MIO standard kombinirka

Post by ljubira »

Pozdrav,
planiram da kupim kombinovanu stolarsku hobi mašinu MIO standard. Ako je neko ima neka napiše dali je zadovoljan. Na šta da obratim pažnju prilikom kupovine. Dali neko može da mi napiše šta ima ona od 4,5,...11+6 operacija. Koje su to sve operacije.
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

vidi ovde www.stolarskaradionica.com/forum/viewtopic.php?id=158 mislim da veljo prodaje, extra je :)
Last edited by Đorđe on 06 Feb 2008 19:34, edited 1 time in total.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Prodavao sam pa sam odustao. Njena cena se krece oko 500evra za model sa dihtom. Jedan lik preko oglasa godinama drzi cenu od 750 evra i njegova navodno ima 11+6 operacija a kad sam ga pitao koje su to operacije - rekao je: " Moze da siporex blokove, moze da ostri nozeve, moze da sece, moze da radi kao glodalo..." Ove 4 operacije koriste isti kraj osovine. Takvom matematikom moze da dobije jos jedno 19 operacija. Masina nije losa za pocetnika koji nikad nije koristio kombinovane masine. Ja sam tako postupio. Sad znam sta treba da gledam kad kupujem masinu. Pre kupovine nisam znao. Jednom recju - masina ima veliku toleranciju. Kazu da je to karakteristika hobi masina. Ne zauzima mnogo mesta, originalni motori rade na monofaznu struju (nemaju sve garaze trofaznu)... Dobra je za pocetnike, meni posle 2-3 godine bavljenja stolarijom (amaterski) je vec nedovoljna. Dobro je sto mi ne zauzima mnogo mesta. Ako si blizu Pozarevca dodji, pokazacu ti kako radi.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
roskes
Šegrt
Posts: 22
Joined: 04 Nov 2007 15:50

Post by roskes »

Bio sam ja kod tog lika sto prodaje tu kombinirku 11+6 operacija,u Smederevu. Rekao mi -stavis list za drvo-pa onda rezes drvo,pa onda stavis list za metal pa rezes metal,pa aluminijum....stavis tocilo pa ostris nozeve...malo je on i nabrojao operacija,moze ona i 111 operacija. sta mi covek sve naprica,ja se izgubio,nisam mogao doci sebi. Dzabe otisao u Smederevo. Mozes na njoj da meljes i kokuruze. To je bio vrhunac!!! Blago tebi LJUBIRA pa imas nas da te posavetujemo. Veljo,mogao si i meni da objasnis ovo ˝˝11+6 operacija˝˝ kad sam se raspitivao za kombinirku,da ne idem u Smederevo da to saznam.(SALIM SE NARAVNO)
Inace,jednom prilikom,na pijaci u Bubanj Potoku, vidio sam na kombinirki kako izgleda onaj nastavak za mlevenje kokuruza.
A sto se tice masine ,ona je extra,naravno za hobi majstore. POZDRAV
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

to je taj iz Smedereva koji je i meni tu pricu pricao. A jel si video tu masinu? Jel' je bar dobro ocuvana za te pare?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

roskes wrote:Bio sam ja kod tog lika sto prodaje tu kombinirku 11+6 operacija,u Smederevu. Rekao mi -stavis list za drvo-pa onda rezes drvo,pa onda stavis list za metal pa rezes metal,pa aluminijum....stavis tocilo pa ostris nozeve...malo je on i nabrojao operacija,moze ona i 111 operacija. sta mi covek sve naprica,ja se izgubio,nisam mogao doci sebi
hahahahahah baš sam sa slatko nasmejao :lol:


Ima takvih likova koliko hoćeš, dobro da nije rekao -staviš list za staklo pa režeš staklo, staviš list za pločice režeš pločice e sad to je već gradjevinska mašina pa onda ,...... :lol:
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

roskes wrote:Mozes na njoj da meljes i kokuruze. POZDRAV
Nije to losa fora, moze za stolare, a moze i za pecarose, da se melje pa da se pravi prihrana!:lol:
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
roskes
Šegrt
Posts: 22
Joined: 04 Nov 2007 15:50

Post by roskes »

Đorđe wrote:
roskes wrote:Bio sam ja kod tog lika sto prodaje tu kombinirku 11+6 operacija,u Smederevu. Rekao mi -stavis list za drvo-pa onda rezes drvo,pa onda stavis list za metal pa rezes metal,pa aluminijum....stavis tocilo pa ostris nozeve...malo je on i nabrojao operacija,moze ona i 111 operacija. sta mi covek sve naprica,ja se izgubio,nisam mogao doci sebi
hahahahahah baš sam sa slatko nasmejao :lol:


Ima takvih likova koliko hoćeš, dobro da nije rekao -staviš list za staklo pa režeš staklo, staviš list za pločice režeš pločice e sad to je već gradjevinska mašina pa onda ,...... :lol:
JESTE BRE I TO REKAO!!!Kaze-stavis list za keramiku i ona reze bolje nego bilo koja masina za keramiku! Stavis list za aluminijum i ona reze bolje nego bilo koja masina za aluminijum.

A Veljo,sto se tice tvog pitanja,neznam sta da ti kazem.Vidi se na njoj da je radila,da je polovna.Ona mozda i jeste dobra,ne zelim da gresim dusu...
Mada,neki ljudi su mi rekli,da za te pare (750€),mozes da kupis tri masine(cirkular,frezer,abrihter-amaterski naravno,tipa einhell ili womax) i da odradjujes isti posao kao sa kombinirkom.
User avatar
djubro
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 31 Jan 2008 23:02
Location: BIH

Post by djubro »

ja sam neki novi clan i ovaj forum je sjajan, i moze pomoci kod nekih stvari, za kupovinu MIO masine ja mogu iznijeti svoje stavove jer sam kupio novu kombinirku al je pitanje koliko sam ja kompetentan da dajem misljenje o kvalitetu te sprave pogotova kao laik, ali evo, ja licno nisam zadovoljan i ne preporucujem je, jest da ima dosta stvari na jednom mjestu al je, brate, nekako, kako da ti kazem, skart tezi i samo ces baciti lovu, a ako si se nameracio da si kupis nesto onda kupi nesto polovno i jeftino i treniraj na tome dok ne vidis kako ti ide i sta trazis od masine a kad to vidis onda ces znati sta trazis i vidjeces brzo da ti u svakom slucaju treba kvalitetnija, preciznija masina od MIO hobi masine.
nemam namjeru da te nagovaram i ne nagovaram ali ti iznosim svoja iskustva, prijatelju, na MIO prvo sto ces morati da kad nabavis novu masinu i pljunes za nju 2500 km ili 1250eura odmah morati ici ili sam sebi praviti neke dodatke a za te pare, po meni, ne bi trebao nista sem da je ukljucis i da radis.
toliko od mene, zao mi je ako se ne slazem sa vecinom, al moja iskustva su grozna, a mozda sam i ja smotan, ipak odluka je na tebi, sretno
Post Reply