Euro palete

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
PREOBRAZBA
Majstor početnik
Posts: 115
Joined: 31 Jan 2009 22:29
Location: Slovenija
Contact:

Post by PREOBRAZBA »

Ja i žena se 20 godina bavimo proizvodnjom odječe,pa sad kad taj posao ne ide nikako puno razmišljam o tome šta drugo raditi. Ukratko došao sam do sledečeg zaključka: da bi posao bio zanimljiv na duge staze(na kratke mi nije zanimljiv) moraš imati ili puno para ili puno znanja(i mašte). TAČKA! Znanje za izradu paleta može svako da stekne za nekoliko dana,mašta nije potrebna, dakle trebaš imati puno novca za taj posao! Ako češ ti čekičem zakucavati palete možda češ nači i kupca za njih ali kad to vidi tvoj susjed i on uskače u tvoj"biznis", jer ionako več ima kod kuče potreban alat. (u jednu paletu euro ide približno 40 eksera dužine 60 i 90 mm, dobro je imati dva pištolja, obvezno ju izrađuju 2 radnika, proizvede se oko 25 komada na sat ako su brzi). Palete za jednokratnu upotrebu su zanimljivije od euro paleta, bolje su plačene. kad sam se ja raspitivao za suradnju sa jednom ciglanom rekli su mi da njih zanimaju samo elementi za izradu jer jim se više isplati kad ih njihov radnik sam zakucava!
Kad si se raspitivao za izradu gajbica za voče, dobio si puno informacija o tome kakvi su igrači u poslu sa gajbicama Sa paletama je slično.
Moraš znati, da sam ja iz Slovenije, tako da pričam iz svoje perspektive, mada mislim dasu te stvari svuda iste.
Teorija brez prakse - ko voz brez akse!
User avatar
miro
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 25 Jan 2009 14:40

Post by miro »

hvalavam kolege na nesebicnoj pomoci
Post Reply