Prosirenje posla i Flajeri

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Prosirenje posla i Flajeri

Post by BojanPN »

Postovani majstori , interesuju me iskustva i saveti iskusnih u ovom poslu . Naime 80% vremena radim dnevni posao komercijaliste na terenu ,drvetom i plocastim materijalima se bavim u slobodno vreme ,tu i tamo ubodem po neki posao . Zeleo bi da se malo vise posvetim poslom i da popunim kucni budzet a uz to ako mogu da kupim nesto od alata . Prva zamisao mi je bila da odradim neku kolicinu flajera i da ih podelim po radnjama koje vec posecujem na poslu .
Otvoren sam za sve vrste saveta i sugestija .

Hvala
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Flajeri začudo pomažu. Pravio sam neku statistiku u prethodnoj firmi i rast prodaje za vrijeme dijeljenja flajera je porastao znatno više od očekivanog. Budući da si komercijalista onda već znaš gdje ih se isplati ostavljati.
Nemoj stavljati adresu, nisi prijavljen
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala, moj plan bi bio za pocetak 2000 flajera u punom koloru,distribucija ciljano po maloprodajama i mozda par usluznih delatnosti tipa frizerski i kozmeticarski saloni...
sasasasa wrote:Flajeri začudo pomažu. Pravio sam neku statistiku u prethodnoj firmi i rast prodaje za vrijeme dijeljenja flajera je porastao znatno više od očekivanog. Budući da si komercijalista onda već znaš gdje ih se isplati ostavljati
Nemoj stavljati adresu, nisi prijavljen
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Nemoj se ograničavati, radije pokrij čitav teren. Budući da praviš namještaj nemaš ciljnu grupu pa ti je cilj podijeliti što više flajera - nikad ne znaš koga možeš zainteresovati. Poštanski sandučići, brisači, zaglaviš u vrata (tamo gdje nema sandučića)...

Još nešto - nemoj slikati svoje radove (osim ako nisi Daleko :) )i nemoj postavljati slike samog namještaja. Bolji efekat postižeš sa likama namještaja montiranog u prostoriju.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala na savetu , definitivno cu tako i uraditi . Sto se tice slikanja namestaja montiranog u prostoru , mnogi mi bas i ne dozvoljavaju da slikanje ,valjda su ljudi previse sujetni .
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Nisam se dobro izrazio. Mislio sam na staviš fotografije dizajnerskog namještaja koje možeš naći na internetu.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 369
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

BojanPN wrote:Hvala na savetu , definitivno cu tako i uraditi . Sto se tice slikanja namestaja montiranog u prostoru , mnogi mi bas i ne dozvoljavaju da slikanje ,valjda su ljudi previse sujetni .
Tvoje musterije ti ne dozvoljavaju da slikas to sto si uradio?!?
Sta im je izgovor?
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Mala je sredina,a ja sam jedno vreme izbacivao na instagram i fb sve sto uradim.Verovatno se to nekima nije dopalo.Imam par stvarno redovnih musterija ali imam i negativne komentare koji idu do toga da sam vracao pojedine stvari 2-3 puta na doradu jer gospodja nije tako zamislila.:ongel:
J.Vlada wrote:
BojanPN wrote:Hvala na savetu , definitivno cu tako i uraditi . Sto se tice slikanja namestaja montiranog u prostoru , mnogi mi bas i ne dozvoljavaju da slikanje ,valjda su ljudi previse sujetni .
Tvoje musterije ti ne dozvoljavaju da slikas to sto si uradio?!?
Sta im je izgovor?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

I meni ne dozvoljavaju uvek da slikam svoje radove. To je izbor klijenta, moje je da pitam. A razloga ima mnogo zašto neko neće da drugi vide fotografije iz njegovog doma.
A to sa flajerima nije loša ideja samo bih ja to malo drugačije....
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

daleko wrote:I meni ne dozvoljavaju uvek da slikam svoje radove. To je izbor klijenta, moje je da pitam. A razloga ima mnogo zašto neko neće da drugi vide fotografije iz njegovog doma.
A to sa flajerima nije loša ideja samo bih ja to malo drugačije....
Molim za neki savet,ipak imas mnogo iskustva.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 369
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

daleko wrote:I meni ne dozvoljavaju uvek da slikam svoje radove. To je izbor klijenta, moje je da pitam. A razloga ima mnogo zašto neko neće da drugi vide fotografije iz njegovog doma.
A to sa flajerima nije loša ideja samo bih ja to malo drugačije....
Za tebe mi je razumljivo. To je sasvim drugi profil klijenata a i mentalitet je drugaciji.
To su glavnom su "novopeceni bogatasi", jel?
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 369
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

BojanPN wrote:Mala je sredina,a ja sam jedno vreme izbacivao na instagram i fb sve sto uradim.Verovatno se to nekima nije dopalo.Imam par stvarno redovnih musterija ali imam i negativne komentare koji idu do toga da sam vracao pojedine stvari 2-3 puta na doradu jer gospodja nije tako zamislila.:ongel:
J.Vlada wrote:
BojanPN wrote:Hvala na savetu , definitivno cu tako i uraditi . Sto se tice slikanja namestaja montiranog u prostoru , mnogi mi bas i ne dozvoljavaju da slikanje ,valjda su ljudi previse sujetni .
Tvoje musterije ti ne dozvoljavaju da slikas to sto si uradio?!?
Sta im je izgovor?
Kad je mala sredina , komplikovano je, to si u pravu.
U svakom slucaju ne sme da bude nikakvih licnih podataka.
Kad imas svoje fotografije, musterije te lakse prihvate, ulivas im poverenje ali ako su loseg kvaliteta, umanjuju vrednost tvog " remek- dela" :)
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Bojane, ta fora sa flajerima je dobra da privuce po neki poslic ali znaj da moras dati sve od sebe a i mnogo vise od toga, ispostovati sve pa ako treba i castiti musterije nekim sitnicama.....
Isto sam na takav nacin dolazijo do poslova, nije ni malo lako ali pusti da tvoji radovi govore o tebi, to je najbolja moguca reklama a kad dodu preporuke neces znati odakle da pocnes kolko ce posla biti.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Kole-Stolar wrote:Bojane, ta fora sa flajerima je dobra da privuce po neki poslic ali znaj da moras dati sve od sebe a i mnogo vise od toga, ispostovati sve pa ako treba i castiti musterije nekim sitnicama.....
Isto sam na takav nacin dolazijo do poslova, nije ni malo lako ali pusti da tvoji radovi govore o tebi, to je najbolja moguca reklama a kad dodu preporuke neces znati odakle da pocnes kolko ce posla biti.
Sto se tice poklona i cascenja musterija ,spremio sam se za to i spreman sam da radim .Do sada sam izlazio na kraj sa rokovima solidno nadam se da ce se to i nastaviti . Svaki savet mi je dobrodosao i ovi vasi komentari su me bas ohrabrili .
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Ono sam sto ja mogu reci da rad s ljudima nema definirana pravila, ako nekom recimo nesto poklonis on to recimo protumaci da nesto skrivas ili odvlacis na drugu stranu, a drugi opet nezna sta bi ti rekao od srece. Vrlo jednostavno "ljudi". Recimo jedan od trikova koji pali jos i danas je da uz predocenje letka dobiju 10% popusta a recimo svakako bi im dao 10% na veci posao. Posto sam u zivotu otiskao milijunske naklade moj savjet je da tiskas 1/1 (obostrani letak A5 ili A6 u crnoj boji) i to dijelis kao da je mukte. Posao mozes naci tako da malo popratis i druge konkurente u kasnijim satima kad ekipa vreba internetom i vidis da kroz komentare pitaju koliko nesto kosta te im se javis privatno da im mozes izracunat cijenu. Ako vec imas instagram na njega stavi radove koji izgledaju reprezentativno, i svaki sljedeci put si daj malo vise truda oko slikanja posto ljudi vrlo brzo razmjenjuju informacije, kad ti ostane od nekoga posla viska nekih komada slozi 2 nevidljive police udari na nagradnu igru, i na taj nacin samo povecavas broj trazenja svojeg imena, brenda, firme ili sta vec ...recimo za 20 000 letaka A5 obostrani u boji cijena je oko 18 lipa kom, to je cca 500E... Crno bijeli je sigurno trecinu cijene.

Ja sam dosta cesto dobijo posao na nacin da klijentu uslikam sobu prije i poslije i oni to objave na svojem facebooku ili negdje i kroz komentare ljudi ispituju tko je radio. Naravno to im najavis prije posla nisam nikad imao problema s slikanjem.
Post Reply