Bojanje i trazenje nijanse

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Bojanje i trazenje nijanse

Post by borism25 »

imam par nedoumica vezano za lajsne koje bi postavio djetetu u sobi, trenutno imam vremena pa bi htio isprobat kako da postignem lajsnu u pribliznoj boji kao laminat. Lajsne su od bora. Nedavno sam vidio na internetu nesto slicno gdje je covjek prvo presao nekakvom bojom bajcom te nakon susenja isao krpom i nekom tekucinom iz male tubice da mu se zavuce u u godove na drvetu, sve je to kasnije dobro obrisao i istljao i dobio odlican efekt.

Pa bih vas strucnije pitao kojim nacinom bi se ovo dalo postici, nemora biti isto ali da vuce priblizno tome.

Image Image
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Zašto ne napraviš lajsne od hrasta? Nije puno posla, a leći će puno ljepše.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Image
izaberi koji ti ton odgovara pa izbajcuj lajsne i izlakiraj.
smirglaj nikad dosta
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

mozda bi konrektnije pitanje bilo da ton nije jednolican kao sa ton karte, vec da dobijem prijelaze.

@sasa
trenutno ovog imam kod sebe i imao u slicnim dimenzijama pa nisam previse razmisljao :)
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

gde hoces tamnije predjes jos jednu ruku ili dve spricom bajca .
ili ispatiniras pa brusenjem patine doteras da negde bude tamnije negde svetlije!
Last edited by radenko on 06 Dec 2018 22:55, edited 1 time in total.
smirglaj nikad dosta
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

borism25 wrote:mozda bi konrektnije pitanje bilo da ton nije jednolican kao sa ton karte, vec da dobijem prijelaze.

@sasa
trenutno ovog imam kod sebe i imao u slicnim dimenzijama pa nisam previse razmisljao :)
Jedna petica od 4 metra bi ti mogla pokriti sobu. Da si bliže dao bih ti je za 20ak eura.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

borism25 wrote:Pa bih vas strucnije pitao kojim nacinom bi se ovo dalo postici, nemora biti isto ali da vuce priblizno tome.
nadji bajc svetli orah, trebalo bi da bude priblizno tu negde. Nisu iste boje ni sve letvice u istom panelu pa nije objektivno ni ocekivati nesto potpuno identicno, ali se podesava probama... drvo je to. Eventualno ako vuce na crveno, dodas malkice plavog tonera, na pr. 1-2ml na litar laka da ubije crvenilo. Za merenja pri toniranju se koriste one male menzurice od 10ml, postavljao sam ovde ranije i slike u nekoj diskusiji.
Post Reply