Parač

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
pista
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 14 Jun 2009 20:27

Parač

Post by pista »

Da li ima neko iskustva sa paračem?
Namera mi je nabavka vertiklanog formatizera, pa mi treba pomoć nekog koji je radio sa paračem.
Proizvodjači ga hvale i daju garanciju na čist rez, ali meni iskreno ne uliva poverenje!
Last edited by pista on 10 Jul 2011 23:58, edited 1 time in total.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Jednostavno, probaj masinu i uverices se kako radi.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

jok parac.;)
nego predrezac :tummenupp:
skuplje malo u startu ali na duge staze "nema da brigas".
parac je tesko ustelati i uvek moras paziti da stisces papucu na materijal inace ne dovati,a kod predrezaca i ako nisi bas do kraja stisnuo "liznuce" foliju pa nece biti krlja.
kod paraca uvek na izlazu reza odvali komadic folije jer gura grebanjem.;)
neces svaki put seci univer sa kvalitetnom folijom,a o furniranom mdf-u ili furniranoj iverici da ne govorimo.
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
era
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 06 Nov 2009 10:27
Location: Užice

Post by era »

Predrezač, je inače knjiški rečeno sastavni deo bilo vertikalnog ili horizontaknog formatizera, a sobzirom kakvog je kvaliteta materijal koji se kod nas koristi da bi imao kvalitetan rez i bio bez reklamacija i odpada zbog izkrzanih ivica, predrezač bi okarakterisao ne kao preporuku već obavezu koja se isplati u veoma kretkom roku, jer pored čistog reza glavna testera traje duže jer joj je smanjeno opterećenje,
To je neko moje skromno mišljenje koje sam čuo od veoma stručnih ljudi (moji profesori sa Prerade)
Srdačan pozdrav.
User avatar
pista
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 14 Jun 2009 20:27

Post by pista »

Puno hvala!
Meni isto nije delovalo kao dobro resenje, mada me je čovek iz Holzhera ubedjivao da oni garantuju rez bez krzanja. Lepo to stoji teroji kako su oni objasnili, ali praksa je drugo. Pogotovo sto ima par iverica koje su bas jako osetljive i sa predrezačem ide čupavo.
Trenutno na oglasima se prodaju par komada pa me privuklo, a naravno da ce mi prodavac reci da je to sjajno i da ce staviti nov oštar parač.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

naravno, u pravu si.
slusaj sebe a batali price prodavaca(on tebe gleda kao dzak para ;))
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
heavy11
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 22 Jun 2010 20:27
Location: Pancevo

Post by heavy11 »

Pa prodavac prodaje sve sto ti trazis tj. sta ti treba on ima i to super kvalitet. Slusaj ti Singera sto se tice ovoga i daleko ces dogurati.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

jel moze netko staviti sliku predrezaca jer stalno to cujem a ne znam sta je to ni kako izgleda.
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Mala testera (predrezac)
Image
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Testera (2 testere cine predrezac) je precnika 80 do 120.
Image
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Image
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

a zasto on ima zube okrenute u suprotnom smjeru, i sta on zapravo radi posto je tako mali taj list.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Hrvoje,cime se ti bavis?:)
da li si ikada radio nesto od univera(da su ti sekli po meri a ti sklapao)?:rodna:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

ja sam sistem inzenjer (informaticar), ali sam tek nedavno skuzio da sam fulao zanimanje :)
nisam nikad, ja sam do sada radio samo sa punim drvetom, nikad sa univerom, ivericom i ostalima.
znam da je nekima glupo sto ja ovo neznam ali nisam nigdje imao priliku to vidjeti ni raditi s time pa zato i pitam :)
znaci predrezac se ne koristi za puno drvo, samo za ove ostale?
Last edited by ninja on 22 Jul 2011 10:11, edited 1 time in total.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Jos jedan informaticar.
Zubi su kontra montirani zbog finijeg reza(manje agresivan), a ujedno predrezac navlaci materijal
na reznu testeru sto olaksava secenje.
Valjda sam nesto objasnio.
Post Reply