OpenLift, Lift za glodalicu

Formatizeri, abrihteri, frezeri...
Post Reply
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

OpenLift, Lift za glodalicu

Post by BR »

https://openlift.nachdenksport.de

Natrcah na ovo, i nije lose da se nadie. Otvorenio projekat lifta za malu glodalicu, tipa Makite RT700. Kompletni CAD fajlovi su dostupni online,konstrukcija je od masinskih elemenata i 3d stampanih delova. Moguce je kupiti i komplet doleva, pa je sam sastaviti.

Sve u svému, jedno od mogucih resend komentářů třeba ovaci nestojí. Apsolutno sam siguran da je boje od raznih improvizacija tipa dizalica za auto i slicnih. A sa malom glodalicom je sasvim dovoljan za pravljenje recimo skrivenih lastinih repova, uz poprilicno prost sablon i paralelnu vodjicu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: OpenLift, Lift za glodalicu

Post by mbole »

Sve OK, sem forsiranja 3D printa, i tamo gde to nije potrebno, i tamo gde je komad alumunijuma daleko bolji, a nije neophodan tezak masinski park da se napravi.
Uostalom... ni 3D printeri ne rastu na svakom cosku za oba evra...

I ne... kakvu god plastiku da strpas u taj 3d printer, nece imati krutost alu da ne pricamo o celiku :)
A to je ovde i te kako bitna stvar.

Nemam nista protiv 3D printa ali tamo gde mu je mesto.
Pravio sam par stvarcica tako, jedna je savrsena upravo zato sto je potpuno neopterecen deo a bilo bi stravicno komplikovano napraviti ga "klasicnim metodama".
Druga ni za ... posto mora da istrpi nekakve sile (koje uopste nisu prevelike), a to jednostavno ne moze. Nazalost prilicno je komplikovan oblik, pa je zato prvo i uradjena u 3D printu. Posle toga uradjena od zanitovanih par komada alu.. radi savrseno.

Nego... gde su dostupni CAD fajlovi?
Nista sto bi licilo... fakat ja i spreketanje nikada se nismo bas druzili :)
Online
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 179
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Re: OpenLift, Lift za glodalicu

Post by sonus70 »

User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: OpenLift, Lift za glodalicu

Post by mbole »

:prsgore:
Post Reply