Podešavanje ploča abrihtera

Formatizeri, abrihteri, frezeri...
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by pebas »

maricaiivica wrote: 03 Feb 2022 10:32 Slikaj masinu pa da vidimo gde su tacke.
Ovako ti moze pomoci samo onaj koji ju je imao.
Slikaj sa spustenim i podignutim plocama iz pticije perspektive i niz ploce, da bi mogli da shvatimo princip
Pa slikao sam brate imas gore... :dada:
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by maricaiivica »

Dakle, slikao ostre slike.
Slikaj sa spustenim i podignutim plocama iz pticije perspektive i niz ploce, da bi mogli da shvatimo princip
--------------------------- spojene poruke


Savij se malo, cucni pa slikaj
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by singer »

Podešavanja su kao i na 99% ostalih fabričkih masina,podešeno u fabrici i štiftovano....
Samo u slučaju neke havarije ili krivljenja se popravlja stanje ali iskljucivo na kliznim sipkama.
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by pebas »

singer wrote: 03 Feb 2022 15:37 Podešavanja su kao i na 99% ostalih fabričkih masina,podešeno u fabrici i štiftovano....
Samo u slučaju neke havarije ili krivljenja se popravlja stanje ali iskljucivo na kliznim sipkama.
Pretpostavih da je tako za ploce. Jer ja stogod uradio ne mogu da ih poremetim znacajno osim u nagibu poprecnom koliko vidim. :prsgore:

@maricaivica Nesto telefon zeza pa su ispale mutnije slike.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by mbole »

Jel ti masina nivelisana, tj postavljena lepo u horizontalu?
Da se ravnomerno oslanja na sve 4 noge.
Ako nije, jednostavno se cela konstrukcija uprede. To na livenim masinama nije trenutno primetno, ali vremenom se cela masina uvije.
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by pebas »

Ova masine K5 "bugarke" se oslanjaju celim dnom (celom kutijom) na pod tako da je i mogucnost za to upredavanje kao i za ploce abrihtera da se poremete svedeno na minimum ili je mozda nemoguce cak.

(osim ako ne radis pod rucnom na obroncima Sar Planine pod 38% travnatog nagiba, a dok krave pasu oko tebe ti jednom rukom uvlacis dasku u diht a drugom sviras frulu dok te krave bledo gledaju) =D

Sto vise saznajem o "bugarki" sve vise postovanja imam za konstruktore. Mislio sam da ce mi biti prelazno resenje samo ali...videcemo.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by BR »

Pre i mnogo cesce ce da se uprede masina koja se oslanja celom duzinom dna nego one koje imaju 4 oslonca. Jednostavno, patos ispod nikada nije dovoljno ravan, i umesto da masina bude oslonjena celom duzinom, jednna strana ce lezati duzinom na patosu, a druga ce biti oslonjena samo iu jednnoj tacki. I onda je upredannje neminovno.

Dakle, prvi korak, resi oslanjanje masine. Stope u coskovima, ili potpuno paralelna podkonstukcija.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by singer »

Ko je uopste rekao da tvoje ploce nisu kako treba? :deda: :sljap:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by mbole »

pebas wrote: 31 Jan 2022 15:09 ...uzgred ploca mi se cini neravna ali objasnicu uz slike...
On :)
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by pebas »

singer wrote: 04 Feb 2022 11:21 Ko je uopste rekao da tvoje ploce nisu kako treba? :deda: :sljap:
Cinilo mi se pobocno neravno pa ode prica u 4 sarafa i 4 tacke, pa nema sarafa 4...pa pdf...pa dodje ti i 'stiftovano' i reseno sve. :clap: Ko zna zna. :deda:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by mbole »

Dobro.. ajd sad za nas sa jeftinim ulaznicama...
A i za neke buduce, koji nalete na isti problem...
Kako je reseno podesavanje na toj masini?
Slikice naravno nece da skode :)
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by pebas »

Pa kako to trazis?

Ne saradjujes. Dzabe sugestije, dzaba dobra namera, guras neka "pravila" (7. i 8. narocito) i "gazdujes" dok ne prsne forum. Po tebi i jos par njih vredno je toga jer cuvate neke nazovi "old school" vrednosti.

Videces i sam na kraju. Slike ogranicene na 300kb, upload i zezanje oko postavljanja slika beskrajno traje i onda hoces da bude interaktivno sa slikama, da se ljudi animiraju na forumu i nauce nesto. A sa druge strane gura se prica tipa nismo tu da animiramo?! Ma hoce to sve biti tako lepo i bajno, ali "sutra", jer nema nikoga ko je spreman da izgubi 30minuta da postavi slike. Pricam kao da ste nedonoscad neka da skapirate da 98% ljudi sada ne ide sa Cannon aparatom okacenim oko vrata vec sa mobilnim i nema vremena da se glupira. Ali ne cujes ili ne cujete. Kako hoces ili kako hocete.

Recimo isto neces ili necete marketing. Prozivate mene i ljude ovuda koji se trude recimo da doprinose ucestvovanjem na forumu, i sa pitanjima, i sa odgovorima i sa zezanjem, a ovo im je hobi samo. Kao treba im marketing, a ti ili vi "gazde" ste gadljivi i mrzite marketing. Onda Lipa uplati za hosting i sve moze. Ispadne smesno.

Prastajte, protiv nikoga nemam nista, zelim forum da istraje ali mrka kapa...moze ban jer ionako postaviti necu vise nijedan stolarski rad ovde. Kakav god da je, stolarski je do kosti. Cep rupa stolarski, plivajuci cep stolarski, lastin rep stolarski...kad ste culi to zadnji put?!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by maricaiivica »

Ja pocinjem da te podrzavam
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Podešavanje ploča abrihtera

Post by mbole »

Posto ocigledno ne vredi drugacije...

Sledeci put kad nastavis sa ovom pricom, dobices zabranu pristupa forumu.
Mislim da sam bio jasan!!!
Locked