Mićo stolar-radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
Mićo
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 20 Aug 2007 12:49
Location: Beška
Contact:

Mićo stolar-radovi

Post by Mićo »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ovo je jedan mali deo mojih radova u koje je uloženo mnogo rada i truda a pri tome i progutano mnogo prašine.
Last edited by Mićo on 16 Nov 2007 12:56, edited 1 time in total.
Težak život nas umetnika!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Mićo, majstore, rad ti je super, al su ti slike malo lošije. Aj objasni šta je šta. Mislim, vidi se šta je šta, al malo detalja ne škodi.
User avatar
Mićo
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 20 Aug 2007 12:49
Location: Beška
Contact:

Post by Mićo »

Bojane,odgovor je sledeći:
slika 1-Ormar od masiva,kombinacija jelovine i borovine,bajcovano sa borom i lakirano nitro lakom.
slika 2-ulazna vrata dvokrilna sa fiksnim stubom na sredini,hrast masiv,premazano je bezbojnim sandolinom.
slika 3-ulazna vrata jednokrilna od masiva jelovine bez premaza
slika 4-sobna vrata furnir jasen a štok od masiva jasena iz dva dela debeli 44mm i tanki 25mm sa širokim
pervajz lajsnama,lakirano jednokomponentnim poliuretanskim lakom.
slika 5-prozori jednokrilni,dvokrilni i okrugli,termo staklo 20mm,roto kipujući okov,premaz orah sandolin.
slika 6-vrata unutrašnja od jelovine,dvokrilna sa nadsvetlom samo što je moj kum stavio neku krpu pa se to baš i ne vidi, ,lakirano jednokomponentnim poliuretanskim lakom.
slika 7-kuhinja od masiva trešnje,bajcovano sa mahagonijom i lakirano nitro lakom.
slika 8-moja vizitka
napomena:slike su malo lošije jer su slikane mobilnim telefonom,ne sve ali neke.Ako vas interesuju ostali radovi pogledaj na mom sajtu http://www.stolar-mico-beska.biz.tc

pozdrav od MIĆE

Da li ste sad zadovolni?
Težak život nas umetnika!
User avatar
ikomnen
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 28 Dec 2007 11:52

Post by ikomnen »

Jel moze malo objasnjenje za vrata sa trece slike sta si radio.
Ja sad radim renoviranje ili bolje da kazem rekonstrukciju nekih salonskih vrata,i treba da postignem slican izgled.Zamisli recimo da propadne samo jedna strana vrata,i sad ja pokusavam da je vratim u originalno stanje,napravio sam okvire od ukrasnih lajsni koje sam nasao jedva(kod lika koji radi uramljivanje),a za te ploce u sredini (ti ih imas 9) sam mislio da lepim dva spera jedan na drugi ili mislis da postoji bolja opcija?
Napominjem radi se o renoviranju(sminkanju),nisam ih slikao pre pocetka rada,nemam fotoaparat,ali bila su krs,i ako nista drugo slikacu ih kad zavrsim,originalnu i moju stranu,pa cete videti.
Post Reply