Malo i od mene

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
ipokm
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 22 Sep 2018 12:25
Location: Županja

Malo i od mene

Post by ipokm »

Pozdrav svima!

Već duže vremena čitam puno toga korisnog ovdje pa sam odlučio i ja staviti koju slikicu mojih projekata, da barem netko nešta nauči na mojim greškama a možda se nekom nešta i svidi :D

Postaviti ću samo link na album slika.

https://photos.app.goo.gl/ZyCmsyJrBwCXxRcR7

Trenutno radim kuhinju sa frontama od bijelog iverala lijepljenog od 10mm letvica. Ljepljenje je završeno, tu je par slikica kako sam to radio, i sada je na kantiranju.

Radim i jedan krevet sada, prvi, pa bih rado da mi date svoje mišljenje o dizajnu odnosno rješenju same konstrukcije. Sve stranice su lijepljene od 2x18mm, u kuteve ću staviti kutnike
https://webshop.elgrad.hr/hrvatski/deta ... 5-mm_1588/
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dobrodosao.

Najpre, napisi u profilu mesto odakle si, nije Hrvatska bas mala. Cisto je lakse i tebi i drugima, kada se nesto trazi, ti si recimo u Splitu, a neko te uputi u prodavnicu u Varazdinu :) Zbog toga je i uvedeno pravilo o upisu mesta.

Sto se tice konstrukcije, ne vidim neki problem.
Mozda jedna sugestija, neobavezna
Pretpostavljam da ces stavljati neke letve ili sper ili sta god, kao podnicu.
Podigni srednju od ove tri daske koje idu sredinom kreveta za debljinu podnice.
Tako dobijes "granicnik" i jednostavno je lakse sve to postaviti.
User avatar
ipokm
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 22 Sep 2018 12:25
Location: Županja

Post by ipokm »

mbole wrote:Dobrodosao.

Najpre, napisi u profilu mesto odakle si, nije Hrvatska bas mala. Cisto je lakse i tebi i drugima, kada se nesto trazi, ti si recimo u Splitu, a neko te uputi u prodavnicu u Varazdinu :) Zbog toga je i uvedeno pravilo o upisu mesta.

Sto se tice konstrukcije, ne vidim neki problem.
Mozda jedna sugestija, neobavezna
Pretpostavljam da ces stavljati neke letve ili sper ili sta god, kao podnicu.
Podigni srednju od ove tri daske koje idu sredinom kreveta za debljinu podnice.
Tako dobijes "granicnik" i jednostavno je lakse sve to postaviti.
Hvala, ispravljeno, mislio sam da sam to unio kad sam se registrirao al davno je bilo. Uglavnom, od županje sam i nabavljam materijal uglavnom u Elgradu u brodu
Oni će kupiti podnice tako da mislim da to sa tom srednjom daskom ne bi trebao raditi, ili?
To sam isto mislio pitati, jel radim unutarnje dimenzije na mjeru madraca odnosno podnica ili treba neki dodatak? Madrac je 200x180 jal
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Dobro dosao.
O krevetima od univera nemam lepo misljenje pa ga necu mnogo ni komentarisati. Kako god, dodaj barem jos jednu centralnu nogu, ili dve, da rasporedis opterecenja.
Sto se tice frontova sa ramom, ja bi taj unutrasnji ram kantovao sa 1mm trakom a i kod kantovanja bi trazio da jedna ivica bude ravno obradjena, bez radijusa. Zamisli kada se tu zavuce prljavstine za dve godine :forvonad:
User avatar
ipokm
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 22 Sep 2018 12:25
Location: Županja

Post by ipokm »

Nogice sam svakako mislio staviti samo ne crtam sve te sitnice. Znam kakva je iverica i nagledao sam se smeća pa gledam ni malo ne štedit na materijalu kod tih stvari koje nose nešta

Å to se tiče frontova, iskreno tu sam se zeznio kad sam naručio materijal pa su napravili sa 2mm,mislio sam s 1mm trakom. A nije mi ni palo na pamet da bi mogao tražit da jedna strana trake bude neobrađena, jako dobra sugestija.
Mislio sam svakako kad stignu pokitati ih tek toliko da nema nekog prevelikog prostora za prašinu. Meni je osobno to fora ali u verziji sa drvetom, gospođa je inzistirala na bijelim, šta će bit za koju god vidit ćemo
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Inače, i Elgrad je počeo ozbiljno da fušari.
Pogledaj ove radijuse, uporedi gornji i donji.
Image
Tačno si mogao da zarotiraš ove šlajfne i gotovo da dobiješ onaj bez runda na spoju :)
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

To ustvari nije ništa neobično. Mašine se ne održavaju redovno, noževi se ne oštre na vrijeme i kad tad ćeš dobiti lošiju turu. Nekad zažmiriš na to i okreneš ružnu stranu da se ne vidi, nekad vratiš i to ti je to. Kod nas je to normalna stvar, a ne vjerujem ni da je okolo drugačije.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ovde ima firmi koje to teraju do perfekcije a ima i gorih od ove.
Ovo je pravi primer potpunog zapostavljanja odrzavanja. Ni jedna ni druga strana nisu kako treba a sve na masini je ispravno :tillfreds:
User avatar
ipokm
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 22 Sep 2018 12:25
Location: Županja

Post by ipokm »

A ne znam, inače sam sa elgradom jako zadovoljan. Ne znam za bolje zapravo. Jednom sam samo dobio dasku koja je bila naopako kantirana, i tu i tamo se desi da daska fula milimetar ali to je zanemarivo. Sve u svemu što se tiče naručivanja, ponude i recimo transporta barem ovdje im nema ravnog.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Sad ces poceti da obracas paznju i na stvari na koje do sada nisi :D
Mozda cak uspes da pokrenes neke stvari kod njih, na dobrobit svih korisnika njihovih usluga :P
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko ja kapiram, Elgrad je prilicno velika firma, sa puno pogona po razlicitim mestima...
Tako da oni u Djakovu mozda fusere, a oni u Cakovcu rade super, ili obrnuto.
Kao i svuda, jako zavisi od konkretnih ljudi u pogonu.
Post Reply