moj dizajn

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Tako bi trebalo biti svugdje. Ali ja još uvijek negdje čuvam komade starih furnira i listiće šelaka :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

BILJEŽNIK wrote:Namojmo brkati pojmove "popravak" i "restauracija" Nekada, kad sam imao vremena:

https://photos.google.com/album/AF1QipM ... U8k3ISNTWV

...
Ne valja link
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni ovaj drugi radi.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sada je OK.
User avatar
Ana Blackwell
Šegrt
Posts: 22
Joined: 30 Jan 2020 13:43
Location: Beograd

Post by Ana Blackwell »

Ne znam odakle Vam ideja da iko brka ovde restauraciju i popravku. Ja sigurno necu da stavim moderne lakove na namestaj iz 17 veka i da stavljam stavljam industrisku trsku u starinu vec cu da je upletem sama jel radim i to kao i pletenje slamom. Samo me je interesovalo kako se to naplacuje kod nas, tamo sam uzimala 30 funti na sat za restauraciju, mada kao sto kazete to niko vise ne ume da ceni, posebno se predomisle kad cuju cenu. Jel ima ovde neka prodavnica koja ima sve vrste furnira ili koja prodaje recimo ebonovinu u malim dimenzijama ili biser (mothers of pearls) koji se koristi za intarziju. Tatin najbolji prijatelj u Moskvi je radio restauraciju za Tretjakovsku galeriju, a odrasla sam sa ljudima koji su se time bavili. imali smo kasnisnih 80-tih ponudu od Narodnog Muzeja u Beogradu da im radimo pozlatu ali nismo hteli jel nisu hteli da plate ruke koliko smo im trazili. Radila sam sa njima i pozlatu ciferblata na kuli na Kalemegdanu, sad vidim da su to premazali necim drugim, pozlata naravno sa listicima ne sa bojom.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za furnir u malim kolicinama... tesko.

Dosta dobar izbor imaju u Alpo furniri, ovde u Batajnici, ali oni generalno rade "veliko" to jest furniraju vrata i slicne polocaste stvari.
I prodaju na "bunt" odnosno 10-tak traka furnira reda 20X250cm.

Sad... kad odes do njih, najcesce imaju restlove, ostale od fruniranja nekih ploca koje su voljni da prodaju.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

JAF takodje ima zanimljiv izbor furnira i gradje. Treba razmotriti i njihovu ponudu
https://www.frischeis.rs/
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

Mother of pearl ćeš teško naći ovde kod nas :(
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ana Blackwell wrote:...da im radimo pozlatu ali nismo hteli jel nisu hteli da plate ruke koliko smo im trazili. Radila sam sa njima i pozlatu ciferblata na kuli na Kalemegdanu, sad vidim da su to premazali necim drugim....
u ovoj sredini to ne funkcionise kao u zapadnoj evropi (koja marljivo cuva svoje kulturno nasledje). Ne kazem da je tamo sve kako treba, ali je drugi sistem vrednosti i drugi mentalitet, pa nije realno ni ocekivati da sve bude isto i kod nas. E sad, tesko je o tome nesto vise reci, a ne upetljati se u politicke diskusije (koje su na ovom forumu s'razlogom proterane).
Post Reply