Moj prvi rad

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

To gurnem da mi drzi stitnik gore. Ako pustim stitnik on zeli da se zatvori i kako pomjeram pilu naprijed samim time pokusava da odigne pilu od profila. Ovako ga zaglavim i ne smeta dok rezem.
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

mbole wrote:Nije strobovanje nego stropovanje (od strop)

Sablonce je bas cool, samo bolje bi radilo da je 2X2 a ne 4X4 :)
Tako u sustini rade svi slicni sabloni. Ugao onda podesavas tako sto manje ili vise izvuces ostricu.
Ovako, u sustini i i dalje na samo dva tocka, a drugi par samo smeta da mozes da lako biras ugao.
Evo cika bole da ne galamite napravio sam novo pomagalo za ostrenje. Upravu ste bili, ovako je dosta lakse i dosta preciznije, jer kod ostrenja nije bitno ganjanje 25 stupnjeva kuta nego ponavljanje istog kuta svaki put.


Image

Image

Image

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:prsgore:
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

Evo nakon dosta vremena doslo je vrijeme da uradim i klupe koje idu dizajnom uz stol.

Klupa je radena od jelovine i to tako da je gornji dio izraden od 44X32mm letvica i na sredini je upusten 10mm u luk cijelom duzinom.

Noge su izvucene od 100x75 grede na 70x70mm finalnu dimenziju te su sve grane izglodane i zagletovane.

Centralna potpora je izvucena od 100x75mm grede na finalnu dimenziju od 55x55. Za ovo sam prvi put koristio tracnu pilu koju sam nedavno kupio i prezadovoljan sam kako je ispalo.

Sve je ismirglano do 240 i gornji dio je prelakiran u 6 slojeva sa Ronseal Yacht varnish dok su noge prefarbane sa bojom na vodenoj bazi i prelakirane u 6 slojeva takoder.


Image

Image

Image
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

Gotov krevet za moju princezu :D :hjarta::hjarta::hjarta:.

Image


Image


Image



Image
Last edited by Brans on 09 Mar 2020 11:51, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

:tummenupp:
Post Reply