Od Einhella do vrata

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

jednostavna prilagodba workmate stola za stol za frezer koji sam nekad davno napravio i dobro me služi.

Image
Umetci na koje se oslanja stol frezera
Image
Stol se samo ubaci i stegne u workmate
Image
pleksi insert za oberfrezer. imam ih nekoliko za različite frezere.
Image
Image
Firung s kliznim prednjim plohama
Image
Firung ima frezane kanale kroz koje ide šaraf u trio maticu koja je u ploči stola za podešavanje udaljenosti od noža i prihvat za usisavač koji radi iznenađujuće dobro.
i najvažniji dio, trio matice za spremanje ovih šarafa za stezanje firunga (zato su zašarafljeni ovako sa strane) . Bez toga ne bi bilo ni šarafa. ;)
Image
dušu dalo za dulje komade.
Image
Last edited by Bagrovinje on 01 Oct 2018 11:08, edited 1 time in total.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Odliicno , sasvim dovoljno . koji ti je ovo frezer lici na neki Perles model ?
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

BojanPN wrote:Odliicno , sasvim dovoljno . koji ti je ovo frezer lici na neki Perles model ?
Iskra Ero :D radi ko sat. ...al ne švicarski
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

:prs:
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Neznam dali mi se samo cini ili je pleximalo ispod radne povrsine, mozda zbog sjene. Ja bih tu dodao jos minimalno 4 mala "crvića" na imbus tako da si možeš poravnat plohu da tocno u nulu :)

*crvić = 3mm imbus saraf, koji ti sluzi u ovom slucaju za niveliranje ploce
https://www.aliexpress.com/item/DIN916- ... 21068.html
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja sam za to pravio malo komplikovaniju varijantu.
Nije mi se svidelo da ploca lezi samo svojom tezinom, a da ne bude prisravljena za sto. A ako bih stavljao crvice pored srafova koji pritezu plocu za sto, ploca bi se uvijala.

Onda je napravljen sledeci sistem:
U sto je ubacen umetak sa navojem M10X1
Ploca je pobusena i upusteno za glavu imbus srafa M6 (glava je skracena, tako da ne viri iznad ploce)
U celo srafa M10X1 je urezan navoj M6.

Sa donje strane se u sto usrafi M10X1 i osigura na odgovarajucoj visini kontra maticom (steluje se fino dok se ploca ne poravna sa stolom).
Odozgo se kroz plocu u njega uvije M6

Nije obavezno da bude M10X1, moze i obican M10, ali je sa ovim lakse fino nastelovati zbog manjeg koraka, a i trebalo bi fino poravnati celo obicnog srafa, posto je obicno "grbavo" (ja sam sebi pravio srafove iz OK sipke)
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

borism25 wrote:Neznam dali mi se samo cini ili je pleximalo ispod radne povrsine, mozda zbog sjene. Ja bih tu dodao jos minimalno 4 mala "crvića" na imbus tako da si možeš poravnat plohu da tocno u nulu :)

*crvić = 3mm imbus saraf, koji ti sluzi u ovom slucaju za niveliranje ploce
https://www.aliexpress.com/item/DIN916- ... 21068.html
Sjena je, imao sam sreće da je ispalo 100% ravno, pa za sad nije potrebno podešavanje.
mbole wrote:Ja sam za to pravio malo komplikovaniju varijantu.
Nije mi se svidelo da ploca lezi samo svojom tezinom, a da ne bude prisravljena za sto. A ako bih stavljao crvice pored srafova koji pritezu plocu za sto, ploca bi se uvijala.

Onda je napravljen sledeci sistem:
U sto je ubacen umetak sa navojem M10X1
Ploca je pobusena i upusteno za glavu imbus srafa M6 (glava je skracena, tako da ne viri iznad ploce)
U celo srafa M10X1 je urezan navoj M6.

Sa donje strane se u sto usrafi M10X1 i osigura na odgovarajucoj visini kontra maticom (steluje se fino dok se ploca ne poravna sa stolom).
Odozgo se kroz plocu u njega uvije M6

Nije obavezno da bude M10X1, moze i obican M10, ali je sa ovim lakse fino nastelovati zbog manjeg koraka, a i trebalo bi fino poravnati celo obicnog srafa, posto je obicno "grbavo" (ja sam sebi pravio srafove iz OK sipke)
Nešto slično je bila i moja prva ideja, ali mi je uspjelo ufrezati plexi točno da se poravna s pločom, pa mi se nije dalo igrati. Već ima umetnute trio matice s kojima je trebala biti stegnuta plexi ploča, ali je sve toliko knap da to nikad ne stegnem i ne mrda. Ako ću raditi nove umetke, vjerojatno ću ubaciti i šarafe za podešavanje, ali sad nije potrebno.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

melo se radilo na vikendici, pa evo i nekih novih radova.

Nove grilje (škure ili kako ih već u kojem kraju zovu):

Materijal: stari brodski pod spojen i naknadno ufrezani kanali da dobije izgled 4 spojene daske.
Image
Image
Image
Image
Image
Panti su naravno isto ručni rad i nema nikakvog podešavanja, pa je malo muka to poravnati, al ok je.
Image
Image
Last edited by Bagrovinje on 17 Oct 2018 11:30, edited 1 time in total.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

radilo se i na kaminu. Prava faza je gotova. Vijenac s metalnim nosačem je montiran i sad na to ide limena napa.

cijevi 70x30 spojen u okvir. Bravarske sposobnosti su mi stvarno skromne , ali išlo je nekako.
Image
prije varenja je sve nabušeno
Image
Bravarske sposobnosti su mi stvarno skromne , ali išlo je nekako i na kraju ispalo super ravno. ...još se čudim :D
Image
povario sam komade flaha na strane na koje ide vijenac da drvo bude u što manjem kontaktu s metalom. Vjerojatno nije neka korist, ali činilo se razumnim u tom trenutku :D
Image
Dodatna oprema montažno demontažni nosač za kuku za kotlić. Makita glumi kotlić.
Image

Rešetka za ložište šipke 75x75cm, 12x12 mm, vučeni čelik. ...muka za svinuti.
Image

Sad na to ide napa. Ova mreža naprijed mi nije nikako sjela, pa ću to sam raditi.
Image
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

Lampe za terasu - plafonjera i dvije visilice

Bile su neke odvratne plafonjere i reflektori, pa sam to odlučio napraviti drveno.
Materijal: otpadni komadi jelovine

Plafonjera s utičnicom:

Image
Ugrađen je potezni prekidač. Postoji prekidač na zidu, ali su mi sve tri lampe spojene na isti , a htio sam da se mogu odvojeno paliti i gasiti.
Image
Nisam mogao pronaći mliječno (bijelo staklo), pa je satinirano.
Image
Strana s utičnicom i otvorom za lanac poteznog prekidača. Ova strana nije vidljiva kad se montira tj. ne upada u oko.
Image

Visilice koje sa mogu skinuti i ukapčaju se u plafonjeru:
materijal:
Image
brdo letvica - čitaj brušenja.
Image
Image
nanizano na beskonačni navoj
Image
nešto kineskih dijelova. Grla imaju prekidače, pa se i visilice mogu zasebno paliti.
Image
Image

i cijeli set
Image

Image

Image

Ostalo je letvica, pa sam složio i jednu manju za ulaz u podrum
Image

Uskoro ću raditi i novi stol i klupe da zamijene ove na slikama. Nema pojma od čega ni kakve? Ideje su dobrodošle. Dužina stola je 220, a širina 95.
Obzriom da na strojevima koje imam ne mogu obraditi tako duge komade, mislio sam koristiti daske za decking. Imali su nedavno u Bauhausu sibirski ariš koji nema ona rebra, već je skroz ravan. Možda i neka epoksi kombinacija? Nemam pojma?
Last edited by Bagrovinje on 17 Oct 2018 13:00, edited 1 time in total.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Bravo ,
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Sve je super, ali sam za kamin malo skeptičan. Kakvu napu ćeš koristiti? Hoće li uspjeti izvući sav dim
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

To cemo vidjeti kad zapalimo vatru ;)
Dimovodna cijev je u kutu. Napa ce biti samogradnja od lima, ali s dvije stijenke. Piramida prema dimnjaku. Ima skica na prvoj strani ove teme. Po nekim izracunima koje sam nasao za gradnju ne bi trebalo biti problema. Dimnjak je doboljno visok, napa je ogromna. Piramida od lima je 130cm s ugradjenom klapnom za regulaciju. Slican kamin sam vec imao i nije bilo problema, ali s kaminima se nikad ne zna. Nadam se najboljem, ocekujem sranja 😆
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
Post Reply