Evo nesto i od mene...

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Evo nesto i od mene...

Post by Mladen »

Ај` да видим да ли ћу савладати постављање слика из прве...

Image


... сто од чамовине, одгоре плочице.
Финиш није најсрећнији (сандолин), али ми је ово био први сто који сам икада направио. После сам се извештио.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Majstor Mladene, ko što i sam kažeš, finiš nije najsrećniji, ali to zanemarujemo, jer je prvi sto. Moj prvi sto je bio malo nakriv. ;)

Inače, odlična ideja. I možda je vreme da uradiš refiniš, kako bi sto zablistao kako treba.
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Други покушај- рођендански поклон за девојку, па је мало "црвенкастији", ја више волим тамније нијансе дрвета.
Онајпрви је наравно "Модел 1", а овајје "Модел 1Л" (има ладлу).

Image

Други угао...

Image

јсто чамовина, мало "фенирана" да годови дођу до изражаја, бајц "коњак", лак је "Ерлак" high gloss, једнокомпонентни ПУ. јначе, тајлак сад стално користим (има и мат и полу-мат). Јако се лепо развлачи четком и траг од четке одмах нестаје (длаке наравно остају). Имного мања гњаважа од лака за паркет!

јзвињавам се због креативног нереда у радионици. Да сам планирао да качим слике на нет ја бих почистио... али стварно!:rolleyes:
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

:lol: za nered.

E, pa ovo je već nešto drugo. Vidi se već izvežbana ruka koja vodi četku i alate.

Mnogo bolje, mnogo bolje. Aj lajk it!
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Image


А сад нешто сасвим другачије!

Ову комодицу је моја баба донела у мираз (1930-их). Годинама је стајала у купатилу старе породичне куће (коју сам сад средио за себе, а тако и дошао до много интересантног старог намештаја за сређивање), поштено је повукла влагу, а и црвоточину, па посао није био само ошмирглати фарбу и потаманити црве (мајку им...), већ и заменити скроз пропале делове. Брже бих је направио нову, али уживам кад се чуде они који су ми говорили да је бацим!

Овако сад изгледа...


Image

ПС. Знам да сам шарке на вратанцима погрешно ставио, али то је само привремено решење, док не налетим на неке лепе (на уму имам нешто што изгледа као ковано гвожђе и које се види споља- наравно и неке ручке у том фазону).
Види се да волим комбинацију дрво & керамичке плочице.
Ево једна идеја: ако имате каљеве пећи (каљаве не долазе у обзир), лепо изгледају, као подметач испред лошита, нпр. четири плочице на танком панелу и около ласна.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Hej! Namestio si šarke pogrešno! :lol:

Da. Čudesna moć restauracije od babe napravi devojku, a učili nas da to ne može... Å ta da ti kažem... Osim da tvoj radni sto, odn. tezga veoma sliči mojoj. :)
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Не скроз погрешно, тј. врата се не отварају ка унутра, већ се види једна страна шарки која је требала бити унутра.

Ево још...

Image

Овајсточић сам нашао у шпајзу. Вероватно је некада био сточић за шиваћу машину. Елем, шта да кажем, црви су га поштено начели, па сам искористио само ноге, а и њих сам морао мало да скратим.
Сад изгледа овако...

Image

Image

Овајје прошао без плочица!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

A šta je ono malo, belo tamo na prvoj slici desno? Neću više da te hvalim, da znaš. :lol:
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Моје десно или твоје десно?
јли мислиш на сталке за цвеће (још нису дошли на ред) или на парче стиропора?!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Moje desno i tvoje desno, sada dok čitaš ovu poruku je isto, zar ne? :)

Mislim na police za cveće, ako je to to.
Post Reply