Polica u zidu? Novi projekat

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Polica u zidu? Novi projekat

Post by Tihomir »

Pozdrav svima! Malo me duže nije bilo, previše obaveza na fakultetu.. ali tu sam :) Skoro sam uradio jednu ugradnu policu na koju se nadovezuje trpezarijski sto. To sve ide kao garnitura uz kuhinju koju sam nedavno objavio. Ujedno sam sve i snimao i na kraju svega sklopio sve to da liči. Evo par slika kako to izlega, a dole na kraju ću ostaviti link video snimka. Pa očekujem odgovore :)

Image

Image

Snimak:

https://youtu.be/OcO94zgl5DI
Last edited by Tihomir on 13 Mar 2017 17:58, edited 1 time in total.
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

Ps. Ne znam iz kog razloga stoji slika okrenuta.:forvonad: sve sam probao da je okrenem i neće...
User avatar
micha56
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 235
Joined: 30 Aug 2016 20:26
Location: Cuprija - Srbija

Post by micha56 »

Sliku treba da okrenes i spakujes kako treba da izgleda pre nego je postavis ovde.
To mozes uz pomoc vise programa kao sto su Photoshop, ACDSee i td. Nisam siguran, ali mislim da ovde to nije moguce.
Sve, sve, ali miris tek obradjenog drveta je nezamenjiv ...
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Nadam se da nisi izbio zid samo da to napraviš... Inače izgleda baš zanimljivo.

Par savjeta:

Ne štedi kant traku. Pored estetske uloge ima i zaštitnu. Nije poželjno ostaviti nezaštićen dio iverice, vlaga brzo prodre u njega.

Nisam vidio čim si prilijepio prednju masku... Možda je do snimka...

Nauči tiplati, stvarno je jednostavno. Tako ćeš moći praviti nevidljive spojeve bez L profila (nisa siguran kako se zovu). Imaju stvarno malu nosivost.

Da si još ugradio coklu u sto mogao bi plesati po njemu...

Ideja mi se stvarno svidjela
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Image

Image
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

#micha56 - Da, znam to naravno. Probao sam, slika u kompijuteru stoji normalno.. Kako je okačim okrene se..

Ali evo tu je neko ko to stvarno zna :) #Pezzo - Zahvaljujem veliko!

#sasasasa - Naravno da nisam izbio zid, namenjeno je za vrata, ali se ispostavilo ovo kao mnogo bolja varijanta :) Slažem se za kant traku, poslušaću savet. Ako misliš na pervajze, prilepio sam ih MomentFixom i ekserićima bez glave, tako da su nevidljivi i sve to drži lepo. Å to se tiče L profila takođe si u pravu, mala im je nosivost. Noga stola je 36mm kao i ploča stola, tako da je bilo neophodno tiplovati. To sam shvatio kada sam video da ovo neće samo držati. Nisam nažalost uspeo to da snimim ali bez tiplova ništa. I bez cokle je po pitanju izdržljivosti odličan :) Hvala puno na komentarima, veliki pozdrav do sledećeg projekta.:prsgore:
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

Samo još da pitam nekog ko je odgovoran, da nisam možda promašio temu za ovakav projekat? Vidim da ima i tema 'Rad sa ivericom i pločastim materijalima' , pa eto čisto da ne bude zabune..
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nisi promasio.
Ovde se postavlja ono sto si ti uradio, i hteo bi to da pokazes drugima.

Rad sa ivericom... je za pitanja kako se izboriti sa njima.


Prica o okrenutim slikama preseljena u: viewtopic.php?pid=96206#p96206
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Čekamo slijedeći projekat :)
Post Reply