Moji pocetnicki radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Fino, ali moraš malo više detalja.
Å ta je u sredini ploče? Staklo?
Koje je svijetlije drvo na stolu?
Kako si sklapao?
Znaš da nas sve zanima :D
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

jako lepo deluje i simpaticno jedino ako sam lepo video
u celu stola se vide srafovi mogao si to da izbegnes jedino ako nije zelja musterije
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

Izvinjavam se na manjku detalja, svetlije drvo je javor, u sredini je staklo 6mm.
Na celu nisu srafovi vec cepovi od tog tamnijeg drveta (valjda orah) da prekriju srafove. 90% sam sklapao sa dominama ostalo su srafovi. Morao sam ih koristiti jer nemam 1.9m stegu da stegnem taj deo okvira od javora pa sam se dosetio da napravim te cepove. Inace dimenzija ploce je oko 180x85

Edit: zastita je belinkino ulje za drvo za enterijer, 4 ruke sa 24h+ vremena susenja izmedju ruku.
Last edited by winston1989 on 11 Jun 2018 17:01, edited 1 time in total.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

winston1989 wrote:Izvinjavam se na manjku detalja, svetlije drvo je javor, u sredini je staklo 6mm.
Na celu nisu srafovi vec cepovi od tog tamnijeg drveta (valjda orah) da prekriju srafove. 90% sam sklapao sa dominama ostalo su srafovi. Morao sam ih koristiti jer nemam 1.9m stegu da stegnem taj deo okvira od javora pa sam se dosetio da napravim te cepove. Inace dimenzija ploce je oko 180x85

Edit: zastita je belinkino ulje za drvo za enterijer, 4 ruke sa 24h+ vremena susenja izmedju ruku.
ok izvini nije se lepo videlo jesu li srafovi ili drvo
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

U "letu" sam uslikao pa nije bas najjasnije, bilo bi lepse da nema nista al nisam znao kako drugacije da odradim, ma da sad kad razmislim trebao sam mozda tiple od javora napraviti pa se ne bi tako primetilo, al reko daj od tog oraha da mu malo po kontrastu dam... :D
Last edited by winston1989 on 11 Jun 2018 18:16, edited 1 time in total.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

winston1989 wrote:Izvinjavam se na manjku detalja, svetlije drvo je javor, u sredini je staklo 6mm.
Na celu nisu srafovi vec cepovi od tog tamnijeg drveta (valjda orah) da prekriju srafove. 90% sam sklapao sa dominama ostalo su srafovi. Morao sam ih koristiti jer nemam 1.9m stegu da stegnem taj deo okvira od javora pa sam se dosetio da napravim te cepove. Inace dimenzija ploce je oko 180x85

Edit: zastita je belinkino ulje za drvo za enterijer, 4 ruke sa 24h+ vremena susenja izmedju ruku.
napravis "pakne" stavis 2 stege sa svake strane ispod gumu ili meni dobro funkcionira i smirgl papir, mogu stegnuti toliko da spoj privuce da bude kako treba. Ili izrezes komad daske s rupama i kroz nju gurnes glavu od stege i onda ti drvo sluzi kao produzetak.

Svidaju mi se boje na stolu mo inace nevolim ovakav dizajn donjeg dijela, nebi mogao pruziti noge dolje pa bi me zivciralo :)
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

borism25 wrote:
winston1989 wrote:Izvinjavam se na manjku detalja, svetlije drvo je javor, u sredini je staklo 6mm.
Na celu nisu srafovi vec cepovi od tog tamnijeg drveta (valjda orah) da prekriju srafove. 90% sam sklapao sa dominama ostalo su srafovi. Morao sam ih koristiti jer nemam 1.9m stegu da stegnem taj deo okvira od javora pa sam se dosetio da napravim te cepove. Inace dimenzija ploce je oko 180x85

Edit: zastita je belinkino ulje za drvo za enterijer, 4 ruke sa 24h+ vremena susenja izmedju ruku.
napravis "pakne" stavis 2 stege sa svake strane ispod gumu ili meni dobro funkcionira i smirgl papir, mogu stegnuti toliko da spoj privuce da bude kako treba. Ili izrezes komad daske s rupama i kroz nju gurnes glavu od stege i onda ti drvo sluzi kao produzetak.

Svidaju mi se boje na stolu mo inace nevolim ovakav dizajn donjeg dijela, nebi mogao pruziti noge dolje pa bi me zivciralo :)
Mislim da sam razumeo, iduci put cu probati kad budem imao nesto duze da stegnem.
Ovako mi se najbolje uklopilo u trpezariju, nisam hteo klasicne 4 noge vec taj centralni stub. Nije za noge toliki problem, jedino u sredini ko sedi se malo "zgrci" levo i desno ima mesta kolko hoces :)
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

Evo jos jednog u fazi izrade, sutra treba da smirglam do iznemoglosti.

Sve sam radio od "recikliranog" materijala. Ploca je od starih hrastovih fosni sto su bile prefarbane ko zna cime i ko zna koliko puta pa sam se nastrugao dok nisam skinuo sve to, a noge su od camovine koja je sluzila kao ploca na starom radnom stolu, takodje strugane do iznemoglosti :)
Svi spojevi za sad su dominama.

Image Image

E sad jedno pitanje:
Kako najbolje da pricvrstim plocu za noge? Mislio sam celicnim vinklama al bih voleo to da izbegnem jer bih hteo da se nista ne vidi.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

spoj i policu sa nogama sa dominom ili tiplovima!
smirglaj nikad dosta
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Odlicno ☺
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

radenko wrote:spoj i policu sa nogama sa dominom ili tiplovima!
Mislio sam i o tome al bih vise voleo da moze nekako da se rastavi ploca od nogara, tezak sto ko tuc. Ako nista drugo ne skontam onda cu tako
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Jako dobar je to uradak, ali zašto noge od čamovine? Ja bih neke metalne, kovane stavio. Ovo mi liči na prisilni brak hrasta i jele. Protuprirodni blud.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Noge moze da isfurnira, da se ne bi tinta razlikovala. Plocu ne mora i da lepi za tiplove, a moze, moze i da je usrafi sa unutrasnje strane tek da drzi. Mislim da je veci problem sto se konstrukcija moze rasklimati i ja bih tu stavio po jednu coklicu ispod ploce i ispod police, gde se ne bi ni videle.
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

BILJEŽNIK wrote:Jako dobar je to uradak, ali zašto noge od čamovine? Ja bih neke metalne, kovane stavio. Ovo mi liči na prisilni brak hrasta i jele. Protuprirodni blud.
To sam imao na raspolaganju. Pazario sam tu camovinu i hrast jos pre mesec dana za dzab dzabe pa nikako da ih iskoristim sve do sad.
Razmisljao sam i o metalnim nogama al mi se ne uklapa u dnevnoj sobi. Mogu uvek skinuti plocu i napraviti druge noge, za sad neka ga takav kakav je.

Upustio sam glodalicom na nogama i ploci za vinkle pa cu tako pricvrstiti, bice manje primetno.
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

Image Image Image Image

Evo gotovo, zadovoljan sam kako je ispalo. Presao belinkinim uljem za enterijer 3x. Vidi se na jednoj slici i kako sam sastavio.
Post Reply