Novi projekat 'Uređenje radionice'

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Novi projekat 'Uređenje radionice'

Post by Tihomir »

Evo snimak jednog elementa koji glumi fioku (kažem glumi jer nije u pitanju ormarić i klizači već element na točkićima). Rešio sam da to napravim čim nađem malo vremena i obavljeno je. Uloga je da tu držim sav alat koji je za servisiranje i popravku. Smeta i hvata prašinu po radionici, ovako je to sad sve na jednom mestu.

Image


A ovde pogledajte sve detaljno u klipu. I naravno komentarišite. Pozzzz

https://www.youtube.com/watch?v=63kA1BZz8aI
User avatar
Rile75
Precizni šegrt
Posts: 72
Joined: 16 Sep 2012 08:06
Location: Kruševac

Post by Rile75 »

Lepo i prakticno, i sam moram tako nesto da napravim. Jedino mislim da dno, ako je sperploca a rekao bih da jeste, bi trebalo biti jace, ili iverica ili da ojacas odozdo , da se ne iskilavi vremenom od tereta...
Ništa na silu, samo veći čekić...
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

I ja sam pomislio na isto, nisam nažalost imao ništa jače (lesonit je u pitanju), nadam se da će držati. :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Prisrafi dno odozdo sitnim srafovima i za ove pregrade.
Time skratis raspone na kojima je oslonjeno dno, pa imas mnogo manji moment koji hoce da ga odvali.
Sraf se mnogo teze cupa od eksera, pogotovu u boku iverice. Dovoljni su i sitni srafcici tipa 3X20, samo ako ih je puno (recimo na svakih 10-tak 15 cm po jedan).

PS
Uvek se prepadnem kad vidim ovaj tvoj ger.
Smisli neku zastitu za taj list, mnogo opasno deluje ovako.
Cak i ne toliko kad radis sa njim, posto tada obracas na njega paznju, mnogo je veca opasnost da dok premestas letve ili nesto slicno zakacis za list.
Ili barem ugradi taster na rucku umesto prekidaca, tako da se ne vrti sve vreme.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Tihomire , da li bi mozda ovu ugaonu stegu mogao da stavljas odozgo ? ( umesto ispod elemenata )

Cini mi se da bi ti prihvat za stezanje bi laksi ? ( ne smeta ti povrsina radnog stola prilikom okretanja rucice )

A i elementi fioke bi ti u startu bili svi na istoj visini ( bez podmetanja onih parcica iverice po ostalim coskovima )

Koliko te kostala ta ugaona stega , da li se isplati da ovu slicnu od AL naruchim ? https://www.aliexpress.com/item/Hardwar ... 288.etoQta

Samo 20 evrica ? ( sa postarinom )
Last edited by LepoJeBitiFin on 22 Feb 2017 16:35, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

U radnji CENTRUM, Banja Luka, kosta oko 12 - 13 eura.Imam je vec godinama i boljeg pomocnika nisam mogao naci.
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

Lepo primećeno :) Koristio sam je i odozgo ali mi je prosto lakše da mi stegne lepše donji kraj, a gornji da imam pristup za sitno štelovanje ako treba. Inače mislim da je najbolje imati dve takve i rešen problem. :) Kao što je prikazano na slici sa sajta AL.
Image

Ovu imam dosta dugo, mislim da je bila oko 30-tak eura.
Sasvim korektno izgleda i ova za 20e.
Last edited by Tihomir on 22 Feb 2017 21:24, edited 1 time in total.
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

Bole, uradio sam posle snimka to, ali nastavio sa ekserima (poveći su i mislim da će raditi svoj posao kako treba). A, za ger si apsolutno u pravu.. nema nikakvu zaštitu i mislim da je taster najbolja solucija, poradiću na tome.:prsgore:
Last edited by Tihomir on 22 Feb 2017 21:30, edited 1 time in total.
Post Reply