Moja masina za smirglanje

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
nebman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 25 Jan 2014 22:48
Location: Sabac

Moja masina za smirglanje

Post by nebman »

Pozdrav svima na forumu :) .
Dobar deo znanja i resenja za probleme koje sam imao sam stekao ovde i zato sam zahvalan na vremenu i trudu svih koji su doprineli ovom forumu.
Do sada sam bio pasivan posmatrac jer sam mislio da ne mogu da ponudim nesto korisno :rodna: .
U svom prvom postu :D sa vama delim prikaz masine za smirglanje mojih ruku delo. Sa njom radim vec 2 godine i sada sam siguran da je odlicna i nadam se da ce nekom moci da pomogne.
U pitanju je kombinovana masina disk-tracna smirgla sa jednim pogonskim motorom.

Image

Ideja je nastala zbog potrebe da smirglam neke male radiuse, rucno je to bio pakao, i zato sam napravio masinu kod koje se menja prednja glava u koju mogu da ubacim 3 razlicita radujusa ( 16 mm , 30 mm i 70 mm ) .

Image

Image

Zbog izmenjive glave bilo je neophodno napraviti prenos preko tri glave i spanovanje trake. Pogonski i prenosni tocak na tracnoj su bombirani , a prednji tocak nije.

Image

Disk je precnika 600 mm :prsgore:

Image

Image

I jos malo slika :ongel:

Image

Image
Last edited by nebman on 04 Sep 2016 15:15, edited 1 time in total.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Izgleda pomalo zastrašujuće, ali vjerujem da radi super. Kako si napravio "lonac" koji je na istoj osovini sa remenicom?
User avatar
nebman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 25 Jan 2014 22:48
Location: Sabac

Post by nebman »

Sve moje masine imaju prenaglasene remenice, lezajeve i drzace lezajeva zbog toga sto radim serijsku proizvodnju. Cesto se desava da masina radi 10-12 sati bez gasenja i zbog toga mi je bitno da je izdrzljiva. Inace, potpuno je bezbedna, tiha u radu i bez vibracija bas zbog tezine. "lonac" odnosno pogonski tocak na tracnoj smirgli sam nasao na otpadu, ranije je sluzio za remenski pogon na traktoru preko kardana.
Post Reply