Produzni kabl sa motalicom

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
BlackStecker
Šegrt
Posts: 26
Joined: 28 Jun 2016 22:17
Location: Pancevo

Produzni kabl sa motalicom

Post by BlackStecker »

Pozdrav,

evo mog prvog projekta, radjeno sve sa rucnim alatom (osim busilice) - verovatno nije bas za pokazivanje s obzirom da je nisam ofarbao, ali eto cisto da malo doprinesem forumu ako ce nekom biti interesantno :)

Imam jos slika izrade tj. delova pa ako nekog zanima mogu dodati. Sve u svemu, bio mi je potreban produzni kabl duzine 50m sa motalicom ali cene su bile neverovatne (25m je oko 14.000). Stoga sam resio da kupim kabl (3.400din) + par dasaka od bukve koje su mi ostale od starog kreveta, par delova nekog otpada (parket) i eto motalice koja radi super :) Evo slike (kabl je razmotan tako da je ostalo oko 10m na njemu):

Image

P.S. Bilo bi mnogo jednostavnije da sam izrezao 2 kruga sperploce i stavio umesto tih delova parketa, ali nisam imao tada visak ploce za to.
Last edited by BlackStecker on 29 Aug 2016 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

:prsgore:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Super.
Samo zaobli ove ostre coskove na gornjem delu letvi. Bolece noge ovako :)
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Zasto nisi odrezao i s druge strane ovaj "X" koji ti sluzi kao potpora.
User avatar
BlackStecker
Šegrt
Posts: 26
Joined: 28 Jun 2016 22:17
Location: Pancevo

Post by BlackStecker »

Hvala na odgovorima.
mbole wrote:Super.
Samo zaobli ove ostre coskove na gornjem delu letvi. Bolece noge ovako :)
:) Hocu, da mi ne markira cevanicu...
borism25 wrote:Zasto nisi odrezao i s druge strane ovaj "X" koji ti sluzi kao potpora.
:prsgore: Dobra ideja - to je u planu kad budem stavio dva kruga sperploce, pa cu taman iseci i taj X. Nisam ga isekao sad jer je bilo u planu da postavim neku rucku za nosenje, ali je ispalo da mi to uopste ne treba.
Post Reply