Naši radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Naši radovi

Post by borism25 »

Evo da pokazem i ja nesto nasih radova, ja sam vise pomocnik u ovome trenutno posto jednostavno nemam se vremena toliko tome posvetiti, covjek s kojim ovo sve slazem pak u drugu ruku nema vremena odraditi slikanje i ostale stvari. Uglavnom manje vise se radi o grupi od 4 covjeka koja uskacu po potrebi kako bi se sve ovo realiziralo :)

Nadam se da cete uzivati u radovima.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Masivna - dvokrilna vrata

trenutno na slikama je jedno krilo no uskoro ce biti i drugo gotovo, nista jos nije fiksirano nego je slozeno na suho da se vidi kako sve izgleda kako bi kupac mogao steci utisak prije samog zavrsetka.

https://goo.gl/photos/zpLMkRpJAgw9w3d56
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Ovdje je jos jedan nesto stariji rad, kompletno stubiste, stupovi, vrata s jednim krilom i sa dva krila, zvijezda ubacena direktno u pod, rukohvat jos nije gotov tek je stigla greda po kojoj ce se odraditi no evo neka slike pricaju za sebe :)

https://goo.gl/photos/QaqoNYtrGcLp8bVt8
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Prelepo izgleda. Ne znam da li bi bilo bolje mozda da je lak s manje sjaja...
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Vrata su sjajna. Svidja mi se sto su cepovi ukajlani, pa ce drzati i ako ljepilo popusti. Obavezno ih uslikaj kad budu zavrsena!!!
Stepeniste mi je uzas!!!!! Vec zamisljam da je pravljeno za gastarbajtera koji je stavio one lavove na kapiju (ako neko ovo cita, a stavio je lavove na kapiju ili nesto slicno: Na sta si mislio????????) Ne slazem se sa Rendishom, mislim da se ovako sjajan lak idealno uklapa u ovaj kic. U stvari, mozda se i slazem sa Rendishom, ni njemu se ne svidja :)
Sad kad sam to izbacio iz sistema, mislim da je majstorski uradjeno. Strasno obiman i komplikovan posao, a nasao sam samo par greskica tj neslaganja. Cak su i one dovoljno male da se ni ja na njih ne bi zalio, sto znaci da ih neko drugi ne bi ni vidio. Svaka vam cast.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Evo ljudi nesto slika sto se malo po malo kod kuce slaze, s obzirom da nemam vremena previse, uvijek se nade koja minuta pa bar za izrezat koja daska :) no soba je bila potpuno prazna krenulo se iz nule, samo je bilo par sarafcigera :P

Da nemoram svaki sliku posebno okaciti ovdje stavio sam to sve u jedan album, slike su do 1MB pa vjerujem da ce se dovoljno brzo ucitavati.

https://goo.gl/photos/XZGpqf8CGue7Y6gD8

Isto tako ovdje je video vezan za pomicna kolica s plocom od 4cm, hod je 80cm trenutno mi je to vise nego dovoljno, samo trebam uhvatiti vremena i sve to prebaciti na zeljeznu konstrukciju pored samog stola.

https://www.youtube.com/watch?v=5CM6SgzEFoY


Slijedeci tjedan ce biti masivna vrata s gornjeg linka biti ugradena pa cu postaviti slike.
Last edited by borism25 on 04 Aug 2016 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ne ucitava mi stranicu sa fotografijama
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Evo probaj sad :)
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Radni stol i cirkular u jednom :prs:
Jos malo i kompletna radiona, svaka cast
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lepo to tebi ide.
Zarazio se... sad nema nazad :)
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Evo opet uhvatio malo vremena vrijeme je da se napravi posteni usisavac, jedna kanta je postala pre malo i nezgodno za skidanje. Pa shodno tome ce biti donji dio limena kanta od 30L, dok u nju samo nasjeda kanta plasticna 25L, plasticna je malo konveksna pa nema potrebe ju nicim stezat jel doslovno kad sjedne nikud nemrda, na gornji dio ce ici plasticna cijev promjera 200mm, i u nju usis od 50mm. Evo malo slika sta se radilo (za ostalo se moze pogledat link koji je naveden). U meduvremenu je crkao usisavac koji je usisavao u kantu, motor bye bye. Tako da dok sam ovo radio je bilo toliko prasine od tih krugova da to nije za povjerovat.

ImageImageImage

ImageImage

ImageImage
Last edited by borism25 on 19 Aug 2016 09:40, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja nikako da prezalim 50-ak eura da sebi uzmem neki polovan, i da ga koristim kao ventilaciju. Mozda bih i mogao napraviti nesto slicno. Kakav motor si stavio?
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Moze link na mjesto s kojeg si narucio pomagalo za ostrenje i kamen za brusenje dlijeta?
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

sasasasa wrote:Ja nikako da prezalim 50-ak eura da sebi uzmem neki polovan, i da ga koristim kao ventilaciju. Mozda bih i mogao napraviti nesto slicno. Kakav motor si stavio?
Kupio sam parkside industrijski usisavac, to je marka koju lidl trgovine prodaju, ali najbolje od svega je sto je uvijek alat vrlo kvalitetan i garancija je manje vise 3 godine na sve.

Image

prezadovoljan sam s njim, trenutno mi je jedini problem kupiti crijeva, uzasno su skupa otprilike 7-9E je duzni metar, NORRES® P2 PU NP-050 mm - PROTAPE PUR 301 AS -- (0,4mm) - POLYURETAN PROZIRNA SA MET.SPIRALOM, ANTISTATIČNO, cak im je problem sto imaju veleprodaju pa dok nacimam nekog s firmom da mi kupi opet traje. Ako nekog zanima cijena kompletno svega ispast ce cca 100E (usisavac 450kn - 120kn pvc cijevi - koljena i ostalo i 180kn 3m crijeva.
djuro2 wrote:Moze link na mjesto s kojeg si narucio pomagalo za ostrenje i kamen za brusenje dlijeta?
http://www.ebay.com/itm/391139052735?_t ... EBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/171897701590?_t ... EBIDX%3AIT

evo sve sam narucio s ebay-a
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja cak ne bih ni morao kupovati cijevi, dovoljno bi bilo da premostim izlaz sa postojece i nosim ga od masine do masine. I tako ne radim mnogo...
Post Reply