Naši radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ko bi reko? Izgledas normalno :D
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Posto nisam dosta dugo nista objavio, evo neki kratak osvrt na ono sto se radilo, dosta je toga jos u fazi dovrsavanja :)

Terasa je bila s zeljeznim sipkama, ogradu smo prekrojili i odrezali sipke te sam napravio letvice

Image Image Image Image Image


Kutija za igracke, 95% je odradeno od jelovine, donji dio je nesto tanji 1,2cm posto sam imao nesto bora te sam ga iskombinirao s jelovinom. Svi coskovi su zaobljeni kako nebi bilo krvi kad se vade igracke. Poklopac je napravljen uz pomoc dvije letvice koje sluze samo za centriranje, no kako je trenutno previse igracaka stoji sastrane :D. Sve je bojano poli uretanom 2 sloja temeljni, 3 sloja zavrsni

Image Image Image Image Image Image Image Image Image


evo nesto "jednostavnije" okvir za sliku promjera 1,6m, spajano je iz 8 komada, te nakon toga stavljeno na frezer
Image Image Image

ovaj posao bi trebao biti zavrsen za 2-3 dana, radi se o milenijskim drvenim kalendarima od parene bukve, ima 7 kockica + stalak koji trebaju biti kao jedan. Ako mi ruka nije otpala na rezanju 800 kracih stapica mislim da nikad nece :D. Slozio sam 1m dugacko da vidim koliko su tocni komadici, samo je jedan bio nizi, ostali su svi kao staklo :). Jedini problem je bio naci parenu bukvu u debljini od 7 cm tako da smo morali ljepiti. Sa slike prvi uzorci su od hrasta :)
Image Image Image Image Image Image

kockice za djecu, krenulo je kao ideja za dijete nakon toga se pocelo cak i prodavati, na ovim slikama fali jos samo otisak na same kockice. Male ramice koje vidite su presvucene svilom za sitotisak, samo fali tiskovna forma. Vrece rucno sivane od materijala koji nam je ostao dok smo presvlacili kutnu garnituru.
Image Image Image Image Image

rezano kod kolege, ostrija pila :P
https://goo.gl/photos/Bpzmd5eu1xkjMqARA

naravno nista nemoze proc bez ozljeda dok sam skidao rub na kockicama, kockica me udarila u prst spustila ruku na frezer i pokupilo je malo jagodicu :) zaradenih 4 sava i 3 tjedna mirovanja, kako izgleda necu stavljat :P
Image

posto sad ne mozemo nista raditi onda smo se prebacili u trosenje para :D od kolege frendica rasprodavala sve od oca koji je bio hoby stolar, sve sa slike me je izaslo manje od 100E
Image

isao pomoc malo kolegi pri izradi drvenih vrata, gospoda je kupila vrata u koja je htjela da se ubaci staklo + da se izrade ukrasne letvice, sve bi to bilo dobro da nije kut pod kutem kutevog kuta :D
Image Image Image Image

probili malo zida i kaze zena ocel tu biti neka vrata :skratta: tako da napravih klizna vrata. Kupio sam brodski pod, koji sam mogao izbirati, iz 60 letvi sam uspio nac 6 komada da su skroz ravne. Prekrojili malo nabacili 45 stupnjeva da nije sve jednolicno. Na jednu stvar nisam racunao da kad sam prerezao tih 45 dobio sam 1mm fugne izmedu dvije daske, neizgleda lose cisto nisam obratio paznju. Na slikama se ne vidi, vec jedino ako je u jednoj sobi mrak a u drugoj svijetlo onda malo prolazi.
Image Image Image Image Image

Onda malo opet za sebe nesto treba odraditi :) klupa 1,6m dugacka odradeno je sve od Jasena 32mm, na rubovima je samo skinut cosak da nezulja guza :D
Image Image Image Image Image Image

I evo jos nesto radova police za knjige jasen druga od jelovine, kutija za nakit od tresnje...
Image Image Image

Image

Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image


Ako bog da uskoro i ovaj orah ide na rezanje
Image
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ti si baš bio zauzet...
Å teta za prst...Ne daj se
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:pljesk:
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Evo mene opet s nekim radovima, bilo je poprilicno gusto :) posao i kad dodes kuc odmah na drvo, a nikako vremena za sebe :)

Ostalo otpada od trešnje i bukve te sam od toga napravio kutiju za nakit, ostalo je jos samo na banseku / pili prerezat pri vrhu da se skine kapa iznutra je suplje. Ostatak su podmetaci od trešnje, sve je predeno 3 puta tungovim uljem.
Image Image Image Image

Ovdje ne mogu preuzet kompletne zasluge, pomagao sam pri izradi i postavljanju, po meni dosad najljepši štokovi, nije prenapadno krasne linije, sve je bojanu prozirnim PU (matt)
Image Image Image Image Image Image

Dvije "tacne" za nositi kavu, sok i ostale đinđe, ostalo je jos samo zaljepiti bocne stranice, izrezan je profil i obrušeno ali nije sve samo spakirano, Otpad od Jasena i bukve isto zavrseno tungovim uljem
Image Image Image Image Image

Ove police obojane su već stajale u sobi 3mj i nikako vremena za nakacit na zid, pa sam si doveo pomagaća da to odradimo :)
Image Image Image

Ovo je do sad najgori posao koji sam radio izgubio sam najvise zivaca na komarnicima za prozore, radio za kolegu i savjetovao ga na aluminijskim ali oni bi drvo i drvo, sta reci tanko pipljavo, nesmijes stegnut odmah se savija, a sve je moralo ici na knap tako da se mogu skidat kao i aluminijski. I covjek na kraju sve ubusi u prozore :o:o:o ... I za kraj su me pocastili jos da im napravim vrata komarnik, s tim da sam ja to iskrojio letvice i spojio pod 45 i propucao iznutra pistoljem da se nezajebavam :) (ako nije problem da nabacite cijenu po kojoj netko radi drvene komarnike i vrata po 1m2)
Image Image Image Image Image Image Image

Došao na red i rukohvat, baka imala operaciju koljena i ne može u podrum, posto je bilo hitno radilo se od jelovine i bojalo vodenim bezbojnim. Drzaci su SCM koji su odlicni kao i njihova cijena :o kupio 4 kom posto sam mislio da cu morat rezat rukohvat na 2x 1,5m i spajat a ipak je jedan od 2m bio dovoljan. Jedino sranje su im sarafi, busenje rupa i postavljanje je bilo 30min, kad je glava od sarafa pukla, vadenje je trajalo 2h da nemoram probiti pola plocica.
Image Image Image Image Image Image

Napokon je dosao kraj i za drvene kalendare, ono sto fali na njima je još otisak :)
Image Image Image Image Image

3 Zidne stalaže (jelovina) i 1 Malo veća otvorena "komoda" (Bor), Dogovor za bojanje je bio samo malo preletite, naravno ak radis napravi kako spada izrada je trajala 2 dana, a bojanje 3, uzeo sam Ultra ton Chromos, susit se znalo vise od 12h majko moja, sad i vise nikad na kraju sam stavio ultra top i susenje je bilo isto tako brzo. Prvo sam krenio tiplat nakraju zavrsio na sarafima, komodu od bora sam pokitao da se nevide sarafi.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Još jedna ugradnja štokova, krila kupljena i bojana s naše strane, štokovi pravljeni od jelovine. Sve je obojano s PU.
Image Image Image


Nedavno sam nasao u firmi ovu drvenu slagalicu, sastoji se od 6 dijelova i svaki je drugo drvo, vrlo zgodno za poklon, ukoliko netko ima nesto od nacrta molio bih da sibne :) kad nacrtam ove objavim ovdje.
Image Image

Evo to je za sada to, sad malo odmor :P:P
Last edited by borism25 on 13 Jun 2017 09:45, edited 1 time in total.
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Svaka čast za "Magazinski" pregled dešavanja :hurra:. Kao da smo bili sa tobom sve ovo vreme
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ti kad izbaciš ti baš izbaciš... :D
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

cini mi se da ober frezer teras kontra ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

singer wrote:cini mi se da ober frezer teras kontra ;)
Di? Na rukohvatu?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

da
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

singer wrote:cini mi se da ober frezer teras kontra ;)
I kod mene je ovako .....ti tjeras kontra :)
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto kontra?
Ako se motor okrece normalno, to jest u smeru kazaljke na satu, tera kako treba, to jest u susret nozu, tako da noz "navlaci" obradak na firung, i mora da gura obradak a ne da ga noz povlaci.
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

mbole wrote:Sto kontra?
Ako se motor okrece normalno, to jest u smeru kazaljke na satu, tera kako treba, to jest u susret nozu, tako da noz "navlaci" obradak na firung, i mora da gura obradak a ne da ga noz povlaci.
Postoje lijevi i desni frezeri .....tako isto i alat ili glodala se prave razlicita ...neko recimo gura ukladu i obradjuje tako da je noz ..glodalo..ispod obradka a kod nekog je iznad obradka . Vecina frezera ima vec sklopku kojom se odredjuje smjer obrtaja osovine....itd..
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To sa promenom smera osovine mi deluje malo zaguljeno.
Kako obezbedjujes da se ne odvrne matica kojom se steze glodalo kada se vrti na "pogresnu" stranu?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja pricam o ober frezeru rucnom sto ga je borism25 koristio u videu(mactech)....

profesore -znas za frizider za vino ali ne znas da frezeri koji imaju levi i desni smer na osovini imaju blokator da se ne bi matica

otsrafila :stolt:

p.s. neki frezeri imaju sraf na vrhu osovine(inbus):prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply