Naši radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Samo obrati paznju da ti negde ne uvale cetku koja je boje mesinga, ali je samo presvucena mesingom dok je ustvari i dalje celicna.
Ova proxonova jeste od mesinga.

Inace je pronalazenje prave mesingane cetke postala maltene nemoguca misija, ne samo kod nas, u eri "bitno je da je jeftino", posto je mesing skup u odnosu na celik.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

evo opet nakon nekog vremena nesto novotarija da objavim :)

Evo nesto jednostavnije :) Daska za rezanje od parene bukve. Imao sam par stapova koji su mi ostali manji od onoga sto sam trebao za kockice, prvo su ljepljeni po duzoj pa rezani po kracoj strani.
Image Image Image Image

Samostalna stalaza za case, ljudi htjeli tanke noge i nekad se dzabe truditi oko pricanja :). Sve je radeon od bora. Nogice imaju nut da mogu police sjest u njih i jos su fiksirane ljepilom i sarafom.
Image Image Image Image Image

Stolni organizator za papirice, mobitel, naocale, olovke i ostale drangulije. Bor rezan i ljepljen iz manjih komada i nakon toga odradeno na CNC-u
Image Image Image Image

Stalak za zacine od jelovine, bajcano u hrast, 2 ruke temeljnog i 1 ruka zavrsnog PU. Prvobitna ideja je trebala biti da se pravi falc na pola i da se duze daske krizaju te poklopci (4 komada) samo zalijepe. Medutim previse mogucih komplikacija, nakraju je bilo kako sam radio tako sam odmah rezao da imam svuda jednak razmak u rupama.
Image Image Image Image Image Image Image

Nesto u procesu zavrsavanje je viseci element dosta velik te bi u njega trebao ici kompjuter s monitorom, kako sam radio djetetu sobu moram se prebaciti u dnevnu. Ideja je se u dnu stave vodilice te da mogu izvuci mis i tastaturu. Sve je radeno od jasena.
Image Image Image Image Image Image

Male paletice za post it papirice. Firma se bavi izradom i prodajom papira pa im je ovo bilo zgodno za poklon klijentima.
Image Image Image

I dosla je na red kuhinja, kako sam bio u guzvi s poslom i ostalim pizdarijama dobijem preporuku za majstora za kuhinje, nacrtam sve kako zelim, prakticki mu je ostalo da provjeri i krene u izradu. Sastavi elemente donese vodilice s ladicama i mozes kuci :) Naravno da sam dozivio upalu mozga svaki 2 dan :D . Bolje da sam sam radio ali j***ga. Ja sam odradio fronte, da znam da ce se ovdje javiti ljudi i reci izbacit ce ti se daske no nekako sam 95% siguran da nece sarafi ih drze dobro stisnutim, eventualno bi moglo na sarkama no i nakon 20 dana stoje ravne, vidjet cemo kasnije :) uvijek ih mogu iskoristiti za nesto drugo i ispraviti :). Jos nije lakirano posto nisam vjerovao sebi da cu ih sve tocno na dimenziju namjestiti, no ispalo je odlicno.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Kako nebih samo sebi radio pomagao kolegi s vratima koja su isla na aluminijski stok. pa evo par slika.
Image Image Image Image Image Image Image Image

Police za djecju sobu, police sam kacio metodom "french cleat" ako ima neki prijevod kod nas za to odlicno :D
Image Image Image Image Image Image Image

Krevet za djecju sobu, sve je isto radeno od bora, ovdje sma isprobavao rukom rezat, glodalicom i na cirkularu da vidim na koji nacin mi je najbrze raditi ovaj spoj. Rupe sam busio kod kolege na pravljenom stroju. Uglavnom mi je problem bio 2m spojiti stegama, pa sam od komada drveta napravio utore za stege tako da jedna drugu vuce. Uglavnom kad se sve zbroji jedna strana je kraca za 1-2mm ostalo je sve ko po spazi.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0IGt0jesjks&t=5s[/youtube]
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Nogice za stol, isao malo vidjet kako kolega radi pa evo i par slika.
Image Image Image Image
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

borism25 wrote:evo opet nakon nekog vremena nesto novotarija da objavim :)


I dosla je na red kuhinja, kako sam bio u guzvi s poslom i ostalim pizdarijama dobijem preporuku za majstora za kuhinje, nacrtam sve kako zelim, prakticki mu je ostalo da provjeri i krene u izradu. Sastavi elemente donese vodilice s ladicama i mozes kuci :) Naravno da sam dozivio upalu mozga svaki 2 dan :D . Bolje da sam sam radio ali j***ga. Ja sam odradio fronte, da znam da ce se ovdje javiti ljudi i reci izbacit ce ti se daske no nekako sam 95% siguran da nece sarafi ih drze dobro stisnutim, eventualno bi moglo na sarkama no i nakon 20 dana stoje ravne, vidjet cemo kasnije :) uvijek ih mogu iskoristiti za nesto drugo i ispraviti :). Jos nije lakirano posto nisam vjerovao sebi da cu ih sve tocno na dimenziju namjestiti, no ispalo je odlicno.
https://ibb.co/bL1Y6b
Kako otvaraš ove ladice? Ne smetaju ručkice na elementima do?
Last edited by Bagrovinje on 08 Jan 2018 10:45, edited 1 time in total.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

I mene interesuje isto☺☺☺
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Tu je jedini zajeb na koji nisam racunao, no te 2 ruckice (lijevu i desnu) cu ufrezat pa nece smetati. Ladica se otvori taman do pocetka drugih vrata. Ovako je trebalo otprilike sve biti no iskreno nije mi se dalo. I onda kad sam stavio ruckice sma skuzio da mi smeta za prvu ladicu.

Image
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Evo nakon nekog vremena da objavim i neki uradak :)

3 kutije koje idu djetetu ispod kreveta, sve je od bora s silikonskim kotacima da se necuje kad ih kotrlja po sobi :)
Image Image Image Image

Nešto duzi projekt zbog manjka vremena, komoda potpuno objesena na zid s 6 ladica. Montirani su GTV modern slide vodilice, nosaci su Camaro 807 svaki je propisan da nosi 120kg, no da nebi bilo rekla kazala stavit cu na sredinu jedan manji L profil zeljezni tako da nemoze propast dolje. Ostalo je samo jos fronte obojat :) Usput je kompletna soba dobila malo gleta i sivu boju da sve dode do izrazaja :).
Image Image Image Image

Image
Image Image Image Image Image Image

CMT glodalo za spoj pod 45°mogu rec da je vrlo kvalitetno ali za nekog tko ima micro podesavanja ili radi konstatno istu debljinu daske inace ga mogu proglasiti najvecim neprijateljem u radioni :) da ponovo idem kupovat nebi sigurno rade bi kupio polovnu keksericu i novo glodalo za kut od 45˘. Primjerak sa slike nije najbolji ali svakako radi svoj posao.
Image Image

I nesto jednostavniji poslic, par kutija za kruh radenih od bukve, neke su zahtjevale da bude napravljen zub da upadne unutra drugi su htjeli samo poklopac pa ce sami stavljat sarke. Uglavnom ideja je bila da poklopac sluzi kao daska za rezanje kad se okrene na drugu stranu. Lakirano je samo s vanjske strane poliuretanom, bila savrsena prilika za isprobat pistolj od prije par mjeseci koji je bio zapekao totalno :)

Image Image Image Image Image Image
Last edited by borism25 on 26 Apr 2018 18:09, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Malo mi je neobično što za fronte koristiš čamovinu, ali super izgleda.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

sasasasa wrote:Malo mi je neobično što za fronte koristiš čamovinu, ali super izgleda.
Ovo je bor :)
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Evo posto stvarno dugo nisam nista objavio, jedan dio radova :)

Imali smo klupu od "ratana" = Plastika i postalo nam malo kad ljudi dodu uspio sam dobiti neke novce za nju i kupio jelovine gradevinske pola kubika ostavio 2mj da se malo susi na vjetru uz povremeno okretanje i pregledavanje. S tim da mi je ostalo malo vise jos od pola evo sto se uspjelo sloziti. 10x10 Grede spojene da glume stupove, zarezano da upadnu stafle od 8x5cm. Ima jos par stvari koje cu kasnije doraditi, malo zaobliti rubove, probusiti s gornje strane stafli rupe kako bi se s trio maticom usarafile u grede.

Image Image Image Image Image Image Image Image

Neznam kako vi ali kod nas ove godine komaraca koliko ti srce hoce pa evo i par brzih rijesenja :) Na ulaznim vratima letvice rezane pod 45° i utiskane jedna u drugu a izmedu okvira i letvica stoji mrezica.
Image Image Image Image Image Image

Krevet 2x1.8m. Stupovi su ljepljena parena bukva a vodoravne veze su od Bora.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Kuhinja visoki sjaj, sve je radeno s blum okovima na tip on, osim perilice i izvlacne kosare, gornji dio di su stakla je blum aventos, ono sto sam kasnije skontao da sam treba prvo spojiti zaljepiti i onda kantirat ovako mi ispalo malo gadno ali klijent se nije bunio. Okova je bilo pun klinac kuhinja je dugacka 5m x 2.6m Visina
Image Image Image Image Image

Opet jedan rad za sebe, kako preko terase imam otvor za tavan, rezali smo izmedu dvije grede otvor tako da se nista nevidi a opet imas pristup tavanu. Uvijek su mi smetale ljestve po podu koje stalno obilazimo pa sam napravio po mjeri te ubacio izmedu dvije grede tako da nikom nesmetaju a povlacenjem prema naprijed se spustaju dolje. Kako su se grede nakon par godina vec malo izbacile, smirglanje i brusenje je bilo katastrofalno najeo sam se prasine kao nikad u zivotu :D.
Image Image Image Image Image Image Image Image


Jedan "jednostavan" zadatak ugradebi ormari u sobici koja je predvidena da cijela glumi ormar, sve se radilo tocno po zelji klijenta. Kako je soba vrlo mala sve se moralo raditi na licu mjesta od 7 ujutro do 2 u noci kada je stavljen zadnji saraf. Uglavnom nisam mogao slikat iz komada, toliko prostora unutra ima :)
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Jos jedan ormar pod kosim krovom. Neznam kako inace vi rezete oke kose dijelove no ja sam ovdje primjenio metodu da sam uzeo debljinu pile i dodao na ukupnu duzinu, ova tri kosa elementa su prvo bili velika tabla nakon toga na velikom raskrajacu namjestili rez da kosina odgovara cijeloj duzini i poslije njega ih samo iskomadali u zeljenu sirinu.
Image Image Image Image Image

iiiiii jos jedan ormar :D nazalost nemam sliku nakon sto smo postavili staklo na desnu stranu, ostatak je visoki sjaj i sve je na "push to open"
Image Image

Hrastov stol napravljen od dasaka koje su stajale u supi vise od 25 god, zavrsni sloj je samo akrilni lak u 4 ruke bezbojni
Image Image Image Image Image

Jos jedno kuhinja koja je zahtijevala sto varijabli, svi zidovi van vinkla, sto mjerenja i rezanja da bi se dobila prednaj fronta potpuno ravna. Ovo bi ocjenio kao svoj najtezi posao do sada :D Uz to sam jos radio stup koji se trebao sakriti to je stari dimnjak u zgradi koji se vise ne koristi ali se nesmije iz nekog razloga rusiti, pa je trebalo uskladiti s podom da sve bude u vagu ukljucujuci i police...na 60cm je razmak poda 2-3cm :buga::buga: Pojacanja na knaufu su dodana iz razloga sto je televizor isao na tu visinu te se busilo kroz ivericu u drvo.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

A evo ovo su zavrsni radovi u bosni gdje smo bili na odmaralistu :) neki bi rekli da je savrseno :D
Image Image Image Image

I jos neke od stvari koje bi svrstao pod razno, od restauriranja basa, izrezivanja pleksija, graviranja drveta za cijenike, izrada baza za glodalice, postavljanje zavrsnih lajsni, svakodnevno bojanje.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Naravno to nista nebi bilo moguce i bez alata pa evo nesto se moralo i kupiti pa ako netko ima koje pitanje samo nek puca :) Od ostali alata se jos kupila Tracna Makita vodilica i pila, Akumulatorska Pila Makita DHS660, Fini Advanced Kompresor od 150L
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Auuuu vidim da si jako zauzet po ovim slikama :)
Ima puno toga al ja cu komentirati samo manji dio.

Vidim digitalni kutomjer uzeo. Naravno da te muce kutevi jer su svi krivi eto bas me zanima kako ce ti se pokazati ta alatka. Malo sam skeptican jer je kratka a zid moze svakako ici. Nakon par ozbiljnih koristenja molim komentar.

Svaka pohvala za trud oko one kosine + jos si i rezao pod koso vrh korpusa i jos to nije sve nego si i lijepio na licu mjesta ma ne jedan:prsgore: vec :prsgore::prsgore::prsgore: za to. Samo nemoj da mi se uvrijedis slucajno, ali mislim da si previse kompliciras zivot tim nacinom.
Ja sam imao par tih projekata i zadnji sam odradio ovako. Ne objasnjavam, slikice ce biti jednostavnije. Nakon sto su korpusi bili na mjestu mjerenje tocnih visina je bilo lagano, nakon toga potopni cirkular (koji vidim da imas) i samo nositi na katiranje. Ne kazem da je to ispravan nacin samo da mi se taj do sada pokazao najlaksim za to. Investitor ako bas trazi da to ide sve pod kosinu onda to mora i platiti vise jer na to potrosis vremena van radione (a to vrijeme po meni je najskuplje vrijeme).

Ova zadnja kuhinja je bas dobra.

Image

Image

Image
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Uvijek imam na mjerenju dvije ohoblane letve od 1m i jednu od 2m kad njih stavim na zid i preko toga kutomjer odmah dobiješ točnije rezultate...uzeo sam ga zbog postavljanja lajsni...prije sam to radio tako da obična dva kartona stavim jedan preko drugoga i običnim dječjim kutomjetom izračunam. Ovaj nije skup ali radi točno ono što treba, čak računam kod kolege nagib pile i to bude 100% točno nakon spoja.

Samo jedno s*anje s ovim kosim ormarom...Da sam bio pametan podijelio bi desni kut sa dva i odrezao gornju i bocnu s istom vrijednosti, ovako sam morao praviti sablon pošto ne može više od 48°
Last edited by borism25 on 22 Jun 2019 01:16, edited 1 time in total.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

borism25 wrote:Uvijek imam na mjerenju dvije ohoblane letve od 1m i jednu od 2m kad njih stavim na zid i preko toga kutomjer odmah dobiješ točnije rezultate...uzeo sam ga zbog postavljanja lajsni...prije sam to radio tako da obična dva kartona stavim jedan preko drugoga i običnim dječjim kutomjetom izračunam. Ovaj nije skup ali radi točno ono što treba, čak računam kod kolege nagib pile i to bude 100% točno nakon spoja.

Samo jedno s*anje s ovim kosim ormarom...Da sam bio pametan podijelio bi desni kut sa dva i odrezao gornju i bocnu s istom vrijednosti, ovako sam morao praviti sablon pošto ne može više od 48°
Gdje si uzeo ova leitz glodala?
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Uzeo sam ih u Firmi Rotal

https://www.rotal.hr/
Post Reply