art of wood

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

licno mi se to sve nesvidja danas pravimo nov namestaj da izgleda kao stari to po nekad izgleda prosto ali zna da se iskomlikuje moras naci neki svoj stil i sablon da se nebi stalno prisecao da li si cetkao ili si grebao progledavao farbu ispucavao i sta sve ne pada ljudima na pamet
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Kad kazete patina mislite li na ono sto se zove ”sahby stile” ili stvarna (reprodukcija patine – Vosak punioci i sl .) Interesuje me jer do sada nisam radio komercijalmo ali cu morati cisto da vratim ulozen novac.

Koja (Sta se smatra kao) komercijalna patina?

Meni je takodje bitno da je postupak ponovliv sta god to bilo.

Jedino sto ne koristim su pignentni “bajcevi“

Koristim radije slikarske uljane boje + razredivac + (lenj-alabastergips/manje lenj-piljevina koju imam u konzervama + polimerizujuce ulje (TUNG laneno) + malo alkidnog laka)

Ali ovo je preskupo

Ima li kod nas pore filler gotov da se kupi?
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

sto se tice patiniranja treba da pogledas ovo
https://youtu.be/xq83-3XWzms
bice ti malo jasnije sta je patiniranje ,uglavnom i renner i sayer lak imaju i podloge za tu namenu i patine zavisi sta radis i sta zelis da dobijes .takodje su radi da pomognu u vezi samog postupka itd.
cene su otprilike 10 eura set podloge +patina recimo isto ako se nevaram i zavrsni mat akrilni lak oko 15eura set. s tim mozes da uradis recimo 3 m2 manje vise zavisi opet sta radis.
rener ima drugacije podloge za patinu koje su redje i godovi dolaze vise do izrazaja dok sayerlak nudi standardnu belu podlogu s kojom mozes da nuliras godove ako zelis ne koristim pore filer resavam to radje s vise slojeva podloge i brusenjem izmedju slojeva
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

e
Last edited by art of wood on 01 Feb 2018 22:40, edited 1 time in total.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

To nije ono sto ja trazim.

Mene interesuje ima li ovde (Srbija) nesto sto zovu "pore filler" za zapunjavanje pora drveta pre no sto radim visok sjaj i "glaze" sto da dublji ton na mestima koja, aj tako da kazem se tesko ciste. Ovo je cist refinishing starih stvari.

Slazem se sa tim da nov namestaj treba da izgleda kao nov i nadam se (malo problena sa zdravljem) da cu skorije postaviti napravlen za mene stocic koji je inox + pticiji javor.

Hvala na informacijama i sve najbolje zelim.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Pore filler ti je valjda git, a imas ga gde hoces, kako beli tako i toniran u razne boje (ovde najcescih vrsta drveta) a druge nijanse ja dobijam mesanjem sa bajcevima. E sad, ako trazis nesto transparentno za popunjavanje pora, to je druga stvar.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

mesas pore filer s bajcom i dobijes to sto zelis .imas sve kod nas cinimi se renner sayerlack
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Neizmerno hvala,
Uvoz hemije je tezi nego nuklearnih glava :)

Sve najbolje vam zelim.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Rendisha wrote:Pore filler ti je valjda git, a imas ga gde hoces, kako beli tako i toniran u razne boje (ovde najcescih vrsta drveta) a druge nijanse ja dobijam mesanjem sa bajcevima. E sad, ako trazis nesto transparentno za popunjavanje pora, to je druga stvar.
Nije pore filler je obicno na uljanoj bazi- ima i drugih. Recimo hrast ima duboke pore i ako na njemu hoces klavir finish pore zapunjavas ili tipa Bang tu sam ili tipa skoro da me nema. Dok sam imao Liberon zalihe sve je bilo ok. Sada je snalazenje ako nema da se kupi u Srbiji jer ako nije na listi (nekoj carinskoj) em ti oduzmu em placas inspektora da prisustvuje unistenju.

Upravo zbog toga savet od "art of wood" mi vredi kao suvo zlato.
Last edited by momirz on 31 May 2016 13:17, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

[url=http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/
Last edited by art of wood on 01 Feb 2018 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

g
Last edited by art of wood on 01 Feb 2018 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

[url=http://www.stolarskaradionica.com/forum/uplo
Last edited by art of wood on 01 Feb 2018 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Bas je interesantan.

Nego... jel sam ja izlapeo (jesam, nego mislim jel bas tolko :)), ili je nekada parena bukva bila ozbiljno crvena, a danas sve sto vidim da kazu da je parena, ona svetla i bleda?
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

crvena je nego neonsko svetlo u radionici cini svoje :) i retko radim od neparene .parena je mnogo mirnije drvo i lepse za rad
Last edited by art of wood on 04 Jun 2016 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

zanemarljivo je skulja ali manje mislis sta ce biti s namestajem posle par godina.moje iskustvo je da je parena oslobodjena napona malo je meksa ali....i skulja ne bez razloga .godinama kupujem od istog coveka i do sad nisam imao problema s reklamacije:D
Last edited by art of wood on 04 Jun 2016 13:52, edited 1 time in total.
Post Reply