Moje drvorezanije

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
Zlatomir
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 25 Aug 2014 14:29
Location: Loznica

Moje drvorezanije

Post by Zlatomir »

Posle duzeg vremena pazljivog iscitavanja tema na ovom forumu odlucih da se i ja predstavim sa svojim amaterskim radovima. Pozdravljam sve clanove foruma i svaka mi je sugestija i misljenje dobrodoslo. Prvo cu predstaviti svoj najnoviji rad klupu koju sam radio od bagremovog i orahovog drveta.
Image
Image
Na sledecim slikama je garnitura na mojoj terasi radjena od starih buradi a klupa je od orahovine
Image
Image
Image
I na kraju ikona Bogorodice na drvenom lancu od orahovine i ikona na drvenoj dasci
Image
Image
Image
Ocekujem misljenja i komentare/
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

svaka cast :pljesk::pljesk::pljesk:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Zlatomir
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 25 Aug 2014 14:29
Location: Loznica

Post by Zlatomir »

Hvala
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Odlični radovi!
User avatar
geronimo
Samostalni majstor
Posts: 168
Joined: 03 Jul 2014 22:34
Location: Ivanjica

Post by geronimo »

Drugar ja ti nisam duborezac, ali moj dosta dobar drug jeste i gledao sam ceo proces x puta.
Ovo je fenomenalno. Ne liči na radove amatera, već naprotiv.
Klupe i stolovi deluju jako moćno.
Ovajna Ikona Bogorodice i Isusa me je oduševila. Verovatno da uvek može bolje i da ima sitnica na koje će ti bolje ukazati kolege koje se time bave ali utisak koji ostavlja je jak. Možda jedino Isusove oči nisu upečatljive kao njene ili je moguće da ti nisi fotografisao kako treba.
Kad fotografišeš ikone, nipošto nemoj da koristiš blic. Takođe, probaj sa bočnom svetlošću (da ti svetlost dolazi sa strane). Tako igra senke i svetlosti pojačava duborez. Igraj se sa tim, čak je i fotografisanje tih stvari umetnost za sebe. Ako poželiš da pređeš u profi vode ovo će ti značiti.
Nemoj me shvatiti loše za ove dve stvari koje sam ti rekao, to je dobronamerno.
Postoji CNC, postoji pantograf ali ovo što ti radiš će uvek biti kilometrima ispred toga i meni lično nikada ne mogu biti dragi kao ovo.

Još jednom, kapa dole, ovo su odlični radovi i samo cepaj dalje.
User avatar
Zlatomir
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 25 Aug 2014 14:29
Location: Loznica

Post by Zlatomir »

Zahvaljujem se geronimu na pohvalama i sugestijama. Naravno da uvek moze bolje. Sve je ovo radjeno rucnim elektricnim alatom. Ja sam sad u fazi izrade prve ozbiljnije masine - abrihtera.

Zanima me misljenje kolega u vezi ploca za abrihter. Za konstrukciju sam nabavio U profile 100 x 50 mm. Interesuje me koja bi debljina ploce bila dovoljna. Da li je dovoljna ploca debljine 5 mm pa da se ispod ojaca i navare L profili
ili ne treba ici ispod 10 mm debljine.
Post Reply