Moje igrarije

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Puno drvo nije dolailo u obzir, posto nisam imao uslova za toliki projekat odf njega. Ovo je sve napravljeno na licu mesta, za prakticno dve radne nedelje. Testera i sto za glodalicu su mi bili na sred dnevne sobe. Na zalost, ja nemam radionicu blizu Beograda u kopjoj mogu da napravim bilo sta vece od rendeta.

A i za projekte ove velicine od punog drveta mi nedostaje poprilicno masina, ili vremena.

A to povlacenje lastinih repova je drugi razlog. Ne moze da se napravi bilo sta tesno pasovano na jezeru, sa vlagom u rasponu 75-100, i unese u stan u kome vlaga padne na 20%, a da se spojevi ne vide.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Al bi ja prodao taj ormar.
Чек да лајкујем ...... лајк
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Znam da bi ga ti prodao ocas posla.

Ideja je prilicno luda. U sustini, orman je 18 kutija 80x40x40, koje se uklapaju kako hoces. Dve vertikalne sa fiokama zauzimaju istu duzinu kao i dve horizontalne, pa su mogucnosti za uklapanje poprilicne. A pravis prakticno samo dva razlicita elementa korpusa, (tri, posto vertikalna u kom slucaju ima verziju sa 3, i sa 8 fioka)

Medjusobo su vezane masinskim imbusima sa upustenom glavom i trio maticama u drugom komadu (Sledece godine moram da menjam prozore, i pod, pa ce morati da se rasturi, a i ako ikada vise ne bude imala upotrebu ovde, moze da ode negde drugde, cak i u nekoj drugoj konfiguraciji)

Naravno, male fioke u kutiji sa 8 nisu iste visine, nego su prilagodjene gomili sitnica koje svi danas imamo. Imam negde raspored, ali pocinje od donje od 100, pa pada na zadnje gornje od 36 mm dubine. Sto mora prosto kada moze komplikovano.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Radio sam nesto slicno pre par godina. Samo je zahtev musterije bio da buds furnirano mahagonijem a ramovi koji se vide ( Gide upadaju fasade) farbano crno. Tako da je ispalo ko oni kredenci iz pedesetih ko je je svako imao na selu. Jest zamlacivanje al izgleda odlicno
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni je ideja bila da postavim krusku na prednju ivicu, i da zljebovi za pomeranje budu na njoj, a da bocne strane i cela budu furnirani kruskovim furnirom. No nikako nije bilo uslova za tako nesto, opet zrtva ptravljenja namestaja u dnevnoj sobi.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

If sad me podseti... I kod mene je bio rokenrol. U sred trpezarije sam radio na cetvrtom spratu. Al ne za sebe nego za musterije. A stan jednoiposobni.... ludilo ko Ckalja u seriji vruc vetar
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Svidja mi se. De uslikaj izvadjenu fioku i zlebove po kojima klizi.
Koje debljine ti je sper za fioke?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

BR wrote:Meni je ideja bila da postavim krusku na prednju ivicu, i da zljebovi za pomeranje budu na njoj, a da bocne strane i cela budu furnirani kruskovim furnirom. No nikako nije bilo uslova za tako nesto, opet zrtva ptravljenja namestaja u dnevnoj sobi.
E, to već liči na tebe :)

Jesi li razmišljao da iznajmiš neku garažicu pa da radiš u njoj umjesto u stanu?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Razmisljao i odustao. Da imam radionicu u svom prostoru, u koji ima slisla investirati, ni po problema. Garaza negde koju je pitanje kako mogu da obezbedim, i u kojoj je kolicna ina vlage upitna, nije mesto za kolicinu i tip alata koji imam.

Sto je jos gore, kada stavim sve zelje na papir,l tj sta bi mi trebalo u radnom prostou, ne znam za garazu u koju bi to stalo. No to je druga prica.

Bole, taban fioke je od 6mm spera. Slikacu klizace kada stignem. Ako se ikada bilo sta od ovoga potrosi, postavicu potrosne povrsine od neceg stvarno tvrdog, recimo bagrema.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Kada sam pravio bansek bilo je pitanja a sta ce mi.

Odgovor jednostavan, za ovako nesto:

Image

Kad stignem da sredim sve slike, otvoricu temu sa napretkom do sada. Kraj nece skoro, moracu da napravim malo duyzu pauzu.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

👍
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Zezalo se dalje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SqKCgwD8Lcg[/youtube]
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

imas dobre sise :skratta::skratta::skratta:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

singer wrote:imas dobre sise :skratta::skratta::skratta:
Jel se ti ovo Singer kandiduješ za Premijera...?
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
Post Reply