Moj prvenac

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
kooler
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 03 May 2014 16:18
Location: Beograd

Moj prvenac

Post by kooler »

Evo i ja stidljivo da ubacim moj prvi samostalni rad, kome fali jos ogledalo koje mi stize posle praznika i stelovanje vrata... :D:D
Licno sam zadovoljan kako je ispalo, obzirom na stepen iskrivljenosti zidova, poda i plafona u mom stanu...
Svaki komentar je pozeljan ma koliko los ili dobar bio.
pozdrav kooler

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Dobar, ladice su mogle biti i šire, sviđa mi se pozicija ručki srednjih ormara koja estetski nije vrh, ali po funkciji savršeno odgovara. Razlika je naglašena i različitim dekorom, iako je mogla biti i naglašenija, npr. nekim tamnijim dekorom. Sokl bi svakako trebao naći svoje mjesto ovdje, ali za prvi uradak je više nego dobro :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lepo, samo mi se ne dopadaju ledja iz dva dela.
Industrija to tako radi zbog lakseg transporta, al to obicno nije problem kad radis jedan komad.

Ako bas nisi imao mogucnost za transport celih ledja, bolje da si ih isekao na tri dela po horizontali (jedan na deo sa fiokama, jedan na garderober i jedan gore).

Ne vidi se lepo sa slike, al nije valjda da imas samo po 4 nogice napred i pozadi?
Obavezno jos po nogicu ispod srednje vertikale, a ako ostavljas nogice vidljive, mozes cisto zbog estetike da stavis i na sredinu elementa sa fiokama, mada tu nece raditi posao, samo da se ujednaci da ne bi tu bila rupa. Inace, ce dno da se uvije (ustvari verovatno se vec uvilo, pa ti pravi problem sa nivelacijom).
User avatar
kooler
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 03 May 2014 16:18
Location: Beograd

Post by kooler »

Hvala na komentarima, bolji su nego sto sam se nadao...

BILJEŽNIK
- Na vratima bele boje treba da dodju dva ogledala(posle praznika), pa ce nadam se orman izgledati jos lepse...

mbole
- Tako sam i sekao ledja, iz tri dela stim sto sam ovaj deo iznad fiokica morao naknadno da podelim na dva dela, posto nije mogao da stane u punta.(I tu sam pogresio)
- Na svakom delu imam po 5 nogica, po jedna je na sredini vertikale da ne dodje do uvijanja
Post Reply