Nekoliko mojih radova

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
klaywert
Šegrt
Posts: 24
Joined: 29 Oct 2014 18:50
Location: Kikinda
Contact:

Nekoliko mojih radova

Post by klaywert »

Moj prvi projekat, sto od euro paleta.

Image

Klupe za terasu, završavam i sto, takođe od paleta.

Image

Žardinjera od letvi za krov od stare kotarke koju smo srušili i paleta.

Image

Sto za baštu, koji je posle bio zabetoniran u gumu od kola.

Image

Sto za kartanje, koji nije pravi sto jer nema noge ali je osmišljen da se stavi kao dodatak preko nekog stola, napravljem je od OSB ploče od 9mm, sredina obložena sunđerom od laminata u 2 sloja pa potom istapacirana. Sredina može da se vadi radi čišćenja.

Image

Polica za začine od paleta i drvenih tipli.

Image

Sat od nekog parčeta, poklon mom kumu za rođendan.

Image

Kovčeg za novac sa prorezom sa gornje strane. Poklon mojoj kumi za mladenački sto gde su gosti ubacivali novac. Unutra istapaciran crvenom čojom.

Image Image

Polica za vino.

Image

Polica za vino sa prorezima ispod za čaše.

Image
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

samo polako :pljesk::pljesk::pljesk:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lepo.

Samo imam primedbu na policu za vino. Ovakva radi samo ako se vino zadrzava jako kratko na njoj.
Inace treba da bude takva da flase budu nagnute prema grlicu, kako bi cep sve vreme bio u pokriven vinom sa unutrasnje strane. U suprotnom, cep se sasusi, vazduh pocne da ulazi unutra, i vino se pokvari.
User avatar
klaywert
Šegrt
Posts: 24
Joined: 29 Oct 2014 18:50
Location: Kikinda
Contact:

Post by klaywert »

mbole wrote:Lepo.

Samo imam primedbu na policu za vino. Ovakva radi samo ako se vino zadrzava jako kratko na njoj.
Inace treba da bude takva da flase budu nagnute prema grlicu, kako bi cep sve vreme bio u pokriven vinom sa unutrasnje strane. U suprotnom, cep se sasusi, vazduh pocne da ulazi unutra, i vino se pokvari.
Hvala.

E sad što se tiče vina i pampura, neki se ne bi složili sa time, neki vinari kažu da vino nikako ne sme da dođe u kontakt sa pampurom jer tad promene ukus. Čak sam gledao neki dokumentarac iz Francuske gde ukoliko prilikom otvaranja vina se desi da vino zapljusne pampur oni ga bacaju i otvaraju drugu flašu.
Post Reply