Tračna pila bansek Izgradnja

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
OpasnicKim
Precizni šegrt
Posts: 76
Joined: 08 Feb 2013 19:53
Location: Gornji Milanovac

Post by OpasnicKim »

Stvarno sve pohvale za bansek a pre svega za prikazanu zelju i volju.... Samo napred i sretno
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

Hvala, stvarno sam mislio onako kako sam i napisao, dugujem ovom Forumu a mislim da povećanjem broja tema i broja članova svaki forum postaje jači i zanimljiviji.Zato sam i odlučio temu podijeliti ovdje.Kakav god da je čiji projekat vrijedi ga vidjeti, jer...i na greškama se uči.Da skratim pisanje evo slike donjih vrata u zatvorenoj poziciji (oko donjih vrata imao sam niz turbulencija u mislima i idejama,na kraju sam uradio tako kako je, čuću vaša mišljenja i o njima, nadam se.Iznad je centralni poklopac koji je na ovoj slici taman u fazi rada na njemu.O njemu ću reći nešto ispod slike.Na ovoj slici vidi se i taj osigurač ploče o kome smo pisali.
Image

Centralni poklopac u projektu prelazi preko donjih vrata i to mi se nije nikako svidjelo, kao ni način njegovog bravljenja.Uradio sam ga tako da je upasovan doslovno u 0,5 mm sa svih strana sa osiguračem lijevo i kačenjem desno i jednostavnim i praktičnim zatvaranjem i skidanjem.On je potpuno u nivou sa donjim vratima i dosta je manji od projektovanog, nadam se i da je dojam za oko pozitivan, evo ga sa zatvorenim vratima i zatvorenim poklopcem:
Image

I pogled sa strane:
Image
Last edited by senci on 24 Oct 2014 19:57, edited 1 time in total.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ako si pravio neku kalkulaciju i ako nije tajna, kaži mi koliko je to koštalo bez tvog rada i truda?
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

Iskreno nisam ali najveća stavka je elektromotor I testere.Istina, cjena rada je tu najveća stavka, ima dosta posla.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Nabere se to motor, osovine, remenice, kais, makar 10 lezajeva, spera, daska, sarafi....bez rada makar 500 evra!?
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

Iako nisam kalkulisao ipak znam cijenu dijelova, u mojim prilikama je ona približno ovakva: motor 75 (cijena polovnog), remenica 25, remen 5, testere oko 20 (njih sam kupovao na ebay), svi ležajevi oko 30, osovine cca15, e sad šper daska I ostalo recimo da su do 50... sve skupa približno 250 €
Last edited by senci on 26 Oct 2014 10:36, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14951
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kad vec pomenu testere... Koju duzinu testere si uzimao, i koliki ti je precnik tockova?
Mathias ima dve varijante planova, ako se dobro secam od 14" i 16", a pravio je i trecu (odnosno prvu) od 18", mada koliko se secam za nju nema planova, al nije neka nauka malo "razvuci" plan.

Glavno pitanje je laka nabavljivost gotovih testera koje se uklapaju u mere, da ne moram bas svaki put da jurim po netu ili narucujem da se pravi.
Po specifikacijama za 14" tockove ide testera od 2375mm, a za 16" izmedju 2670 i 2700mm
Daklem bilo bi idealno prilagoditi mere nekom fabrickom banseku koji je rasprostranjen i za koga se mogu lako nabaviti testere (tipa metabo, makita...)
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

Točkovi 16 ili 40 cm, testeru sam kupovao 105" široko rasprostr.na ebay.com, na žalost, kod nas pa čak I na ebay.de jako mali izbor
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja sam od Filos-a kupovao testere od 2750mm. Toliko mi je trebalo kada sam sve napravio. Njima je potpuno svejedno koja duzina vam treba. Iseku, zavare i to je to. Naplate po centimetru plus var. Recimo, ja sam 2 testere od 13mm i 6mm sirine platio 1800 din. Doduse, bilo je to pre 2 godine ali se kurs nije mnogo menjao. Mislim da na sajtu ima cenovnik.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

velja wrote:Ja sam od Filos-a kupovao testere od 2750mm. Toliko mi je trebalo kada sam sve napravio. Njima je potpuno svejedno koja duzina vam treba. Iseku, zavare i to je to. Naplate po centimetru plus var. Recimo, ja sam 2 testere od 13mm i 6mm sirine platio 1800 din. Doduse, bilo je to pre 2 godine ali se kurs nije mnogo menjao. Mislim da na sajtu ima cenovnik.
Dostavljaju li oni vanregionalno i može li se kupiti, platiti i vidjeti ponuda putem neta? Ako nije problem njihov web,ako ne ovdje onda na PP...
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

Još par slika:
centralni poklopac nakon završenog ojačanja
Image

ojačanje ploče/podploče
Image

Image

Image
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

senci wrote:
velja wrote:Ja sam od Filos-a kupovao testere od 2750mm. Toliko mi je trebalo kada sam sve napravio. Njima je potpuno svejedno koja duzina vam treba. Iseku, zavare i to je to. Naplate po centimetru plus var. Recimo, ja sam 2 testere od 13mm i 6mm sirine platio 1800 din. Doduse, bilo je to pre 2 godine ali se kurs nije mnogo menjao. Mislim da na sajtu ima cenovnik.
Dostavljaju li oni vanregionalno i može li se kupiti, platiti i vidjeti ponuda putem neta? Ako nije problem njihov web,ako ne ovdje onda na PP...
http://www.filos.rs/index.php?page=shop ... t&Itemid=1
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

velja wrote:
senci wrote:
velja wrote:Ja sam od Filos-a kupovao testere od 2750mm. Toliko mi je trebalo kada sam sve napravio. Njima je potpuno svejedno koja duzina vam treba. Iseku, zavare i to je to. Naplate po centimetru plus var. Recimo, ja sam 2 testere od 13mm i 6mm sirine platio 1800 din. Doduse, bilo je to pre 2 godine ali se kurs nije mnogo menjao. Mislim da na sajtu ima cenovnik.
Dostavljaju li oni vanregionalno i može li se kupiti, platiti i vidjeti ponuda putem neta? Ako nije problem njihov web,ako ne ovdje onda na PP...
http://www.filos.rs/index.php?page=shop ... t&Itemid=1
Hvala...
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Filos ne dostavlja van Srbije, ali imas sa slicnom ponudom Hezo masine Doboj pa čak i Å kutor/Å tukor Mostar.
User avatar
senci
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 26 Feb 2010 22:36
Location: Mostar

Post by senci »

Sasa wrote:Filos ne dostavlja van Srbije, ali imas sa slicnom ponudom Hezo masine Doboj pa čak i Å kutor/Å tukor Mostar.
Ok, hvala na info!
Post Reply