Razni projekti - VladaRArt

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
VladaRArt
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 31 Aug 2014 10:01
Location: Krusevac

Razni projekti - VladaRArt

Post by VladaRArt »

Prica je pocela tako sto mi je supruga rekla da njenoj sestri treba novi stocic za dnevni boravak, a ja sam onako u prolazu dobacio... "ma smisli sta hoces, a ja cu uraditi"...
Umalo nisam pao u nesvest, kada su mi nasli fotografiju stola koji treba da uradim, a to je ovo:
Image
Umalo se nisam onesvestio, jer ja sam u stvari samo veliki ljubitelj stolarije i drveta sa hobi masinama, a ne neki prekaljeni stolar.... Posle par dana sam odlucio da se ipak upustim u to i napravio sam ovo:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I tako... Napravih ja to od medijapana debljine 20mm, nogare i pedale od jasenovine, za 2 dana, ali me je farbanje medijapana kostalo ko Sv.Petra kajgana....
Dimenzije su 1000x600 mm na sirem delu, oko 450 mm na uzem delu, visina standardna itd.... Unutra sam zalepio crvenu coju, kako u glavnom delu, tako i tamo gde treba da budu dirke... Tu ima taman mesta da se stave kockice za jamb, karte, olovke itd.... Gornja tabla i poklopac za dirke su vezani "zlatnom" klavir sarkom.
Pa sta mislite?
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Zdravo Vlado, dobro dosao na forum,

Lepo si uradio, samo MDF je dosta tezak i ne ispadne jeftiniji od masiva jer je uvozni lak skup, narocito u tamnijim bojama. Prodaje se na kilo, a kilo je 0,6 litara.
Inace ideja je simpaticna.
Slike nisi dobro postavio, u post treba da ubacis oba linka koja ti izadju.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sta ces da radis kad pocnes ozbiljno da se bavis stolarijom :)

Svaka cast.

PS
Slike nisu postovane na forumu vec na google servisu, pa ne znam jesu li ovo samo thumbnaili ili kompletne slike.
User avatar
VladaRArt
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 31 Aug 2014 10:01
Location: Krusevac

Post by VladaRArt »

Hvala puno na dobrodoslicama...
Drago mi je da je ovaj moj rad makar malo privukao paznju, a sto se tice uploada slika, malo cu prouciti telu tehniku pa ce sledeci put biti bolje...
Sto se tice odluke, odabrao sam medijapan iz dva razloga. Prvo sto nemam nijednu masinu (abrihter, diht, itd) kojom bi mogao da obradim a drugi je neiskustvo. Tek kada sam dosao do smirglanja, nanosenja kita, i naravno farbanja, shvatio sam da sam se zaj...ao.
Slike sam postovao na G+ i tek sam kasnije skapirao da ovde mogu da se postuju slike... Sledeci put cu bolje uraditi. Inace, nadam se da ce moja zaista velika ljubav prema drvetu da napravi stolara od mene :)
Pozdrav svima
User avatar
connan
Majstor
Posts: 346
Joined: 06 Aug 2009 19:04
Location: Vršac

Post by connan »

Bravo majstore i za ideju a i za rad :hurra::hurra::hurra:
"..Prodaj sve osim blanje i kreni,drugom stranom Jablane kreni.."
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

jako lijepo.
kako se napravi ova zaobljena bocna stranica?
Last edited by ninja on 02 Sep 2014 11:50, edited 1 time in total.
User avatar
VladaRArt
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 31 Aug 2014 10:01
Location: Krusevac

Post by VladaRArt »

ninja wrote:jako lijepo.
kako se napravi ova zaobljena bocna stranica?
Pozdrav ninja....
Ovu bocnu stranicu sam uradio tako sto sam od MDF-a debljine 20mm sekao trake sirine oko 30mm. Isekao sam ukupno 6 a onda sam ih zalepio jednu na drugu... Posto je vrlo tesko zalepiti na tutkalo bilo sta a da se ne pomera, sirina od 3cm mi je kasnije obezbedila da smirglanjem dovedem tu stranicu na dimenziju koja mi je bila potrebna a i da tu stranicu gitovanjem dovedem u stanje da se lepo ofarba....
Naravno, ovaj metod je malo skuplji, ali nisam hteo da pravim sablone za krivljenje te strane jer nisam planirao da pravim sledeci "klavir".
Post Reply