Izrada luksuznog namestaja

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Slazem se sa ovom BR-ovo konstatacijom.

Svaka cast za rad i trud bilo je ovdje dosta posla.

Moj savjet ti je da malo koristis literaturu vezano za stilove u namjestaju i enterijeru jer je nekad uzalud veliki rad.
Sve je u redu kad naletis na nekoga ko ima pare ali ne zna puno pa se posao zavrsi, al su danas cesci oni koji znaju sta hoce i kako to treba da izgleda pa onda nastane muka.

Konkretno "promasaji" na ovim tvojim radovima su:
1. "Kozja noga" na stolici. Poradi malo na uklapanju linija na prednjoj i zadnjoj strani noge.
2. Stubovi na sanku su morali biti deblji da pokriju kamen, da dominiraju, ovako su bas mizerni.
3. Stubovima ti hvali jedan dio, tj. radio si ih kao da ih naslanjas na zid koji je siri od njih a ustvari ih naslanjas na cosak zida pa im hvali dio koji gleda prema sobi.

Prihvati ovo kao sugestije, znam ja da je to musterija tako trazila, ali idi ka tome da si ti taj koji diktira kako ce tvoj proizvod da izgleda jer je to tvoje lice a ne lice musterije!
User avatar
Sasa90
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 06 Aug 2014 17:03
Location: Beska
Contact:

Post by Sasa90 »

#Sasa Hvala, moram to da pihvatim hteo ja to ili ne. Zato sam i to postavio, da bih cuo razna misljenja i sugestije od strane drugih kolega.

Upravu si kad kazes da musterija kako kaze da tako bude, ali da sam ja taj koji dikrita. Ali fora je u tome, sto covek imam pare i zna bas previse oko toga :) Ima preko 10-tak kuca i nezna ni koliko stanova i lokala ima. Elem, da se vratim na temu.

To je stolica neka italijanska, koja je kostala preko 120e komad, pa je on malo modifikovao i hteo da bude njegov porodicni grb na njima, izradio sam i svidelo mu se. Te ovako te onako, ali Ok je kao covek.

Za stubove je tako i trazio, da malo odstupaju da fora bude da upada u oci, slozio bih se stobom jer smo mu i mi tako predlagali.

Tj, slazem se sa Vama svima i zelim da cujem jos na cemu trebam da poradim. I normalana je stvar, da svako od nas za bilo sta ima drugo misljenje.
Volim da cujem i kritike, sugestije ma sve dabih sam sebe jos vise naterao da bolje radim.

U svakom slucaju, svima vama hvala koji mi daju savete ili bilo sta :)
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Odlicni radovi,koje drvo najvise koristis i kako odrdjujes cenu...dali po kvadratu vidne povrsine ili kako...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Sasa90 wrote:Za stubove je tako i trazio, da malo odstupaju da fora bude da upada u oci, slozio bih se stobom jer smo mu i mi tako predlagali.
Nacrtaj tlocrt ovog stuba koji si pravio, ali ne presjecenog na pola vec cijelog da je isti sa svake strane. Zatim nacrtaj srazmjerno i zid ovako kako je sad pozicioniran u odnosu na stub. Obrisi djelove stuba koji su u presjeku sa zidom i uporedi skicu sa onim sto si napravi pa ces vidjeti koji ti dijelovi hvale i o cemu sam ti pricao.

Pozdrav, samo naprijed! :prsgore:
User avatar
Sasa90
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 06 Aug 2014 17:03
Location: Beska
Contact:

Post by Sasa90 »

Kako Vam se ovo Cini :)

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto bi rekla Milka Babovic:
Za izvjedbu: 10
Za umjetnicki dojam: -3 :)
User avatar
Sasa90
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 06 Aug 2014 17:03
Location: Beska
Contact:

Post by Sasa90 »

mbole wrote:Sto bi rekla Milka Babovic:
Za izvjedbu: 10
Za umjetnicki dojam: -3 :)
E, sad -3 :) To ti je druze moj kad se covek ludo zaljubio pa dosao kod mene da mu cupam situaciju :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Otkad je ljubav vodila racuna o estetici :)
User avatar
Sasa90
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 06 Aug 2014 17:03
Location: Beska
Contact:

Post by Sasa90 »

Pazi ovako,

Nazove me decko, hoce upravo to sa slike.
Napravim mu racunicu za meterijal sa farbanje i uslugom izadje oko 400eura, moze :)
e, sad lik je napravio tipa, bilbord blizu njene kucu isto plati taj m2 i to dobro ga sve izaslo :)
I na kraju se pomire, znaci da ima ljubavi prema estetici :)
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Svasta se radi zbog ljubavi :skratta:
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

U kom ste vi fazonu? Decko ima jedva 24 godine??? 98% njegovih drugara ili sedi po kladionicama i ceka da se obogate ili rade u Tehnomanijama (maksijima, rodama, merkatorima... whatever) kao robovi za 18.500din plus topli obrok.
I mesto da ga podrzite, vi kakite za umetnicki "dojam" i forme.

A pola zemlje otkida na onu iz Zitoradje i krajnji domet im je neforma neideale.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ej, nista zlonamerno...
Kao sto sam napisao za njegov rad 10.

A sto su musterije naucile i vole kic... to nije njegova greska.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Imenjače ima li to neku upotrebnu vrijednost?
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Sasa 90 samo ti kači slike radova , lijepo je vidjeti dobro izrađen komad namještaja , a uvijek postoji ono - ja bi ovako , ja bi onako , ... kako ide ona poslovica : Lako je biti general poslije bitke :tummenupp:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Sasa90
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 06 Aug 2014 17:03
Location: Beska
Contact:

Post by Sasa90 »

#Sasa Imenjace, verovatno da ima :) cim tako se covek zaljubio, ali on je samo musterija koja zahteva tako. Mi smo tu da samo radimo, i da naplatimo njihove ideje :)

#Rope, Hvala razumem ja sve to i to prihvatam kao jedan komentar u dobre svrhe, ukusi su razliciti :)

Evo jos malo slika namestaja i mojeg kutka za rad

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Post Reply