Izrada luksuznog namestaja

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

svaka cast lepo el sam radis modele ili ti neko radi pripremu a ti samo strtujes cnc ako radis el u artcamu radis
sve je to lepo samo treba da se naplati taj posao odlicno si uradio onu kuci ili stan sta li je vec nada se da si lepo i naplatio
User avatar
Sasa90
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 06 Aug 2014 17:03
Location: Beska
Contact:

Post by Sasa90 »

miloscale wrote:svaka cast lepo el sam radis modele ili ti neko radi pripremu a ti samo strtujes cnc ako radis el u artcamu radis
sve je to lepo samo treba da se naplati taj posao odlicno si uradio onu kuci ili stan sta li je vec nada se da si lepo i naplatio
Ako mozes da mi poverujes u ovo sto ti pisem.

Sa svojih nepunih 18-tak godina sam video na internetu jednu masinu kako radi, to mi je se jako svidelo. Goreo sam da je kupim, ali cena je bila jako velika, 7000eura, manja masina 600x800zosa 100mm

E, onda sam krenuo da kalkulisem masinu i za nepunih 2000e sam je napravio tada sam imao 18godina,
Otisao u vojsku da me nebih zakacilo, ako me krene posao pa onda muka.
Kad sam dosao, imao sam toliko posla sa tim sitnicama da je to strasno. Prikupio sam novca i napravio jednu mnogo bolju masinu.


Od navojnih vretena, Obradnog motora, poboljsanu za mogo bolji rad. E, sa tom masinom sam najvise radio blizu 90h bez i jedne greske i dan danas tako.

E, sad imam u opticaju da napravim 2200x1500 hod masine sa z osom od 400mm, stime da sa strane stoji hod 300mm za stug, 2D samo noz da radi posao i 3D za malo jace stvari. Za sada sam kupio DC servo motore, sa enkoderima, i komplet elektoniku, frekfentni regulator, pocinjem ovih dana da radim i konstrukciju te masine.


Sto se tice ArtCAM-a,

Kad sam krenuo sam poslom, veruj mi na rec da niko do dana danasnjeg mi nije ni za jedan detalj hteo da pomogne (Srpska posla) Zvao sam od coveka do coveka, niko nista samo mo su mi se smejali, taj njih smeh me je tako naterao da radim i da krenem sam da pravim reljefe modele i sto cuda. Od 2009 do danasnjeg dana niko mi nista nije pomogao, tako da sada radim i svoje modele skinem sliku sa interneta i radim, malo po malo i gotov reljef.

E, sad kada sam to jako dobro usavrsio, isti ti ljudi mene danas zovu za pomoc ali NE.... Kako ste mi se smejali tako radite.

Tako da sam i naravio dve masine i radim na ArtCAm-u i jos stolariju i sve stizem. Cak i da pomognem caletu :) A, imam svega trenutno nepunih 24godine :)

Volim to sto radim, radim sa voljom :)
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Citam ove tvoje postove i moram ti reci (kao i ovi prije) SVAKA CAST!! Meni je ovo hobi i tu i tamo napravim bas tako hobi, ali kad vidim kakvih ima sve majstora a jos tako mladih to mi je posebno drago. Volim vidijeti da se ljudi bave necim i imaju strast prema tome.


:prsgore::prsgore::prsgore::prsgore:
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ma svaka cast na trudu sve je odlicno kad imas volje i ja imam 30god i jos uvek poprilicno volje mada realno je muka naplatiti veliki trud i znanje
a sto se tice rada na cnc-u to mi je poznato ja sam muke mucio da uradim neku saru ceo grad sam obisa i internet i jedva sam nasao coveka da mi uradi
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Prvo, sve pohvale. Veliki rad, veliki talenat. Samo napred!
Drugo: ono sto meni bode oci je ovaj donji ukras sa listom na stubu, mislim da je naopako okrenut. Dno korpusa bi trebalo da bude sire pa kad se ukras okrene da ivica ne strci.

Pozdrav, i samo tako nastavi. Osim CNC-a i furniranje si dobro savladao.

Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
Post Reply