OSB kuhinja

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
Sawaar
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 17 Jul 2014 16:32
Location: Čakovec, HR

OSB kuhinja

Post by Sawaar »

Kome god sam ovo pokazao reakcije su bile od pristojno suzdržanih do otvoreno šokiranih. Čisto me zanima što vi mislite o ovome. Materijal je OSB, svi vidljivi rubovi su kantirani dvostrukim furnirom. Premazano je dva puta satin uljnim lakom. Ovo nije kuhinja u kojoj će se kuhati svakodnevno, pa onda ne brinem o nekom slabijem održavanju.

Image
Image
Image
Image
User avatar
heavy11
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 22 Jun 2010 20:27
Location: Pancevo

Post by heavy11 »

Ma nista joj ne fali. Samo da je dobro zasticena i neces imati vecih problema. Svidja mi se kombinacija tamno sa OSB.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Zanimljivo . Bitno je samo zatvoriti pore , da ne cvjeta osb
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

ako ga ne zaliva, nece ni da procveta.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Odlicna ideja
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

jako simpaticno
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Vrlo interesantno i lepo, samo što si se odlučio za OSB ? Jel si ga imao na lageru ili... Pošto ne znam koliko si tu mnogo ukupno uštedeo na materijalu, nego da si je radio od univera? Inače baš neobično u pozitivnomn smislu... :prs:
User avatar
aleksandar111
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 20 Nov 2013 18:34
Location: Herceg Novi

Post by aleksandar111 »

Meni se svidja ideja, nisam nista slicnije vidio do sad :) Samo i mene interesuje zasto si radio od osb jeer nije nista jeftiniji od iverice...
U svakom slucaju fino :D
Umetnost je znati zanimljivo pričati, ali je jos veća umetnost znati pažljivo slušati
User avatar
Sawaar
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 17 Jul 2014 16:32
Location: Čakovec, HR

Post by Sawaar »

Bilo bi nešto jeftinije da sam radio s iveralom, pogotovo što se tiče laka, osb pije lak kao lud. Ali to ne bi mogao sam rezati (kupio sam osb, jedino su mi izrezali na dijelove po 80cm radi transporta) . Plus toga nemam pojma o točnim mjerama, sve sam radio u hodu. A za iveral moraš sve dijelove znati odmah.

A ako malo pogledate na netu, ljudi rade jako zanimljiv namještaj od toga. Recimo ja sam krenuo od http://www.maisenbois.ch/schreiner/arbe ... rettyPhoto mada ovo nije ni lakirano ni kantirano. Fascinira me i ovaj stol http://www.lvanz.nl/osbtable.html
Last edited by Sawaar on 20 Jul 2014 11:46, edited 1 time in total.
User avatar
darko78
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 24 Feb 2014 12:25
Location: Rača Kragujevačka

Post by darko78 »

Prelepa je i veoma interesantna.Zanima me koja je debljina OSB ploca i o0d cega je radna ploca?
Svaki početak je težak ma kakav on bio!
Post Reply