krevet od pre sto godina

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
jomiwork
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 10 Feb 2012 01:24
Location: kikinda
Contact:

Post by jomiwork »

e,ovako.
uzglavlje i uznožje smo moj otac i ja našli na jednom tavanu pre oko 15 godina prilikom adaptacije nekog krova.po načinu izrade ukrasa sam zaključio da je rad nekog majstora od pre 1914 koji je opremio dosta vila i radnji ovde umom mestu.
nije bilo ničega drugog,stranice i fioku sam dodao.krevet je bi na nogama ko je su bile totalno istrulile pa sam ih odsekao, a i bio je mnogo visok.
što se tiče farbanja;moja naj važnija mušterija(ćerka 13god) je izrazila želju da ima beo krevet.
a cena,pa ne znam,koliko vredi kad završiš nešto što je pokojni otac imao nameru da uradi ili pogled devojčice kad posle škole uđe u svoju sobu i vidi baš ono što je želela
pozdrav goran
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Eto, to je sukus (sažetak sažetka) cijele priče... Nema ovdje riječi o restauraciji, ovo je tek prilagodba antiknog komada željama suvremenika. Sentimentalna povezanost sa tim komadom vrijedi više od njegove realne vrijednosti nakon pravilne restauracije i zato to treba izgledati baš tako kako izgleda. I sad mi moj Ego ne da mira, evo par storija o restauraciji, iako ne potpuno po pravilima struke jer nisam savladao politiranje šelakom: https://picasaweb.google.com/1109943482 ... edirect=1#
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

koliko vredi kad završiš nešto što je pokojni otac imao nameru da uradi ili pogled devojčice kad posle škole uđe u svoju sobu i vidi baš ono što je želela
:tummenupp: :buga: nenadjebivo
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Bravo Biljeznik, vidi se da si imao dosta posla ali si ga dobro popravio, a polituru mozes da doteras i naknadno.
Post Reply