krevet od pre sto godina

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
jomiwork
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 10 Feb 2012 01:24
Location: kikinda
Contact:

krevet od pre sto godina

Post by jomiwork »

Last edited by jomiwork on 16 Jul 2014 21:56, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Da si imao strpljenja pa da ga lepo restauriraš (a mogao si) to bi imalo svoj stari šarm, a ovako izgleda kao da je od medijapana, ubio si mu dušu. Meni ta bela uopšte ne dolikuje takvom komadu
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Meni se baš sviđa :pljesk:
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Finalni proizvod je zbilja dobar, udahnuo si mu novi život :D
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Udahnuo mu je upotrebnu vrednost i izdahnuo mu je cenu za jedno 1000 evra :D
Prvo, nije to drvo za prefarbavanje, drugo tako se ne prefarbava vec treba da se vidi struktura drveta. A da je najmanje posla na taj nacin, to jeste.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ma kojih 1000 € , al ga prećera Pezzo moj .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Pezzo, ponovo nameces svoj ukus...koji je prilicno :P
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Nije to moj ukus, to je stanje na trzistu. Pogledajte malo cene i kvalitet antikvarijata sa selakom i modernijih lakiranih varijanti slicnih komada od masiva, pa uporedite. To tako lakirano ne vredi mnogo, a inace je dobro odradio s'obzirom da je sam tako hteo. Antikvarijat nije jeftin i bez restauracije.
Pero, mozda sam malo preterao sa cifrom, ali nije daleko od istine.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Kada si vec pomenuo trziste, da ti kazem da ces ovakvih kreveta prodati 100-tinak dok prodas taj jedan antikvitet, to je moje misljenje. Razlika u ceni nije tolika a ulozeni rad ni blizu da bi se neko time bavio za koru hleba.
Potpuno je druga stvar kakav bi ti krevet zeleo u svojoj kuci a kakav ja.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Tesko da bi se tako lepo prodavali, mozda novi a ne stari prefarbani. A za restaurisani antikvarijat je tacno da svakoga ne zanima, sve ima svoje klijente. Evo vam cena ekskluzivnijeg novog od masiva: http://www.emobili.com/arredamento-clas ... t-135.html
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Lepa restauracija,dosta rada oko skidanja stare boje ,ali se ipak isplatilo...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja barem na slikama nisam video kako je krevet izgledao pre skidanja farbe, pa nikako ne mogu da cenim da li je uopste bilo moguce odraditi ovo sto Pezzo kaze to jest tako da se vidi struktura.
Ono sto mi se cini je da je tu prilicno rupa (po broju fleka od kita), koje bi jako tesko mogle da se srede pa da se vide godovi.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Imas slike na njegovom linku, treba ih prelistati. Za svako ostecenje izaberes nacin kako ces zakrpiti da se ne primecuje ili se u krajnjem slucaju moze zalepiti furnir preko ili zameniti deo istim drvetom. Mada, uvek se u startu tezi da se sacuva patina.

A sto se prefarbavanja tice,
prvo bi morala sva boja da se skine i to se najbolje radi struganjem ciklingom, koji se oblikuje tako da ima i odgovarajuce krivine. Inace smirglom je to tesko skidati jer se brzo i puni od zaostale politure. Posle struganja idu stolarske popravke, pa na kraju ide bojenje i lakiranje. Taj lak koji ide na masiv, treba da bude transparentan i toniran. Onaj krevet na linku koji sam postavio je radjen vodenim bajcom salvia (nana boje) i preko toga akrilni tonirani i naziru se godovi i cvorovi da se vidi da je drvo. U nekim slucajevima, kada je zavrsni lak manje proziran, nabacuje se tanji sloj podloge da bi se na kraju video blagi reljef od godova. Ali ta prefarbavanja ne idu za restauraciju, njen je cilj da se predmet sto je moguce bolje vratiti u stanje kakvo je bilo kad je bio nov, ukljucujuci i koriscene materijale.

U ovom slucaju, mi sa slika ne mozemo bas sve da vidimo, to on najbolje zna u kakvom je to stanju bilo pre popravke, ali u celoj ovoj prici sustina je ta sto bi to isto restaurisano bilo 3 puta vrednije, a naravno i posao bi bio 3-4 puta veci.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa prelistao sam slike, al tamo nema kako je izgledao pre.

Samo par relativno mutnjikavih fotki negde u pola posla.

Elem, nemamo pojma na sta je ovo licilo, pa je jako tesko suditi sta je moglo a sta ne da se izvede.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Ma trebao je :smejanje:
Post Reply