Moji amaterski radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Image
Image
Image
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Image

Image

Image
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Image

Image

Dajte ljudi neki komentar, jest da nije potpuno gotovo ali bih voleo da čujem mišljenje iskusnijih majstora ili pak zaljubljenika u stolariju!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

jako lepo :pljesk::pljesk::pljesk:

1.zasto daska za naslon (na stolici) nije u ravni sa vertikalama iste?

2.zasto sare na stolu nisu plice(zbog odrzavanja)?

3. cime ces farbati zavrsni sloj?

:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Izrada za deset , no nekako mi se čini ta stolica neudobna ?
prekratko sjedište i previše ukošen naslon .
rezbarije u stolu i stolici su fora , no tu je uvijek problem sa skupljanjem prašine
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

ropee wrote:rezbarije u stolu i stolici su fora , no tu je uvijek problem sa skupljanjem prašine
Nije problem u prasini, rade se stolovi i sa vecim rezbarijama, ali na takve stolove na kraju ide i staklo.
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

singer wrote:jako lepo :pljesk::pljesk::pljesk:

1.zasto daska za naslon (na stolici) nije u ravni sa vertikalama iste?

2.zasto sare na stolu nisu plice(zbog odrzavanja)?

3. cime ces farbati zavrsni sloj?

:)
1. daska za naslon nije u ravni sa vertikalama zbog zahteva mušterije.
2. pošto mi je to drugar radio na cnc mašini a slike su manjih dimenzija, pa prilikom povećavanja vektora povećala se i dubina šara.
3. završni sloj će biti prelakiran sa nekim lakom. e sad me interesuje koji je najbolji za spoljašnu upotrbu, to bi trebalo da stoji na terasi. ja sam hteo da ga prelakiram sa nekim osnovnim lakom pa zatim da idem sa lakom za čamce.
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

ropee wrote:Izrada za deset , no nekako mi se čini ta stolica neudobna ?
prekratko sjedište i previše ukošen naslon .
rezbarije u stolu i stolici su fora , no tu je uvijek problem sa skupljanjem prašine
Stolica je rađena po nacrtu koji je član pera okačio ovde viewtopic.php?id=5468 stim da je mušterija tražila da sedalni deo bude iz jednog komada. Sedalni deo je po nacrtu iste veličine kao i ovaj moj što je rađen iz komada. Nije previše iskošen naslon i stolice su veoma udobne. Slaže se da bi sedalni deo trebao da bude veći, ako mušterija bude zahtevala lako ću ga povećati. Å to se rezbarije tiče tu je zbog vizuelnog efekta, razmišljao sam da je popunim sa epoksidnom smolom pa da se prebrusi da bude ravna ploča. E sad videću sa mušterijom da li želi to ili da stavi staklo od gore.
Last edited by savak on 04 May 2014 20:31, edited 1 time in total.
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Dosta dobro si odradio stolice...
ropee wrote:Izrada za deset , no nekako mi se čini ta stolica neudobna ?
prekratko sjedište i previše ukošen naslon .
rezbarije u stolu i stolici su fora , no tu je uvijek problem sa skupljanjem prašine
Sto se tice udobnosti za sedenje ja udobnije do sada nisam sreo a pravio sam ih u mnogo varijanti...Mozda su jedino Sasine udobnije jer jer takve nisam pravio pa neznam...
Mozda si malo pomerio ugao kod sklapanja(vidim po donjem luku) da bi smanjio sirinu nogara jer po projektu je veci pa su glomazne za zatvoreni prostor...
Ja kada sam ih pravio isto sam odstupio od nacrta i prilagodio i oblik naslona prema novom razmaku nogara...Image
Ako nije tajna po kojoj si ceni radio stolice...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Nisam pomerio ugao, čini ti se zbog ugla slikanja, luk je pravilan. Dve stolice i sto sam radio za 200 eura, ali sledeće kad budem radio sigurno neće biti tako jeftine.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Meni se na izgled činilo neudobno no vjerujem vam ako ste probali da je ok .

Å to se tiče rezbarija , one su mi uvijek zanimljive , mislim da će stranka biti zadovoljna :)
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

ropee wrote:Meni se na izgled činilo neudobno no vjerujem vam ako ste probali da je ok .
Bez ljutnje, malo sediste i nagnut i prav naslon. Licno to nikada ne bih ni pogledao, a mozda se nekome i svidja.
Jednom sam u radnji u Bg birao stolice i jedne teske, druge niske, trece imale malo sediste, cetvrte suvise nagnut naslon... i jedino su mi bile dobre neke koje su slucajno bile i najjeftinije, mada mi dizajn i nije odgovarao. I ja odabrao te, a trgovac mi kaze: pa da, zato sto su najjeftinije !? I dobro sam se suzdrzao da ga nisam pljunuo u facu. I jos na jednoj vidim fali 20-30 cm2 bajca na nozi... a on kaze: pa sta hoces za te pare !? Pa ako je skart, onda napisi da su skart.
Ovo sam napisao jer svako gleda prema nekim svojim merilima.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

@pezzo - tako sam i ja gledao , no zvečanac kaže da su udobne , ne znam nisam probao
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

savak wrote:Nisam pomerio ugao, čini ti se zbog ugla slikanja, luk je pravilan. Dve stolice i sto sam radio za 200 eura, ali sledeće kad budem radio sigurno neće biti tako jeftine.
Ja sam slican tebi nikada nisam znao realno da pogodim posao ...Samo sto ti vredi preko 200 evra...
Jedina mana je (kao sto rece Pezzo )sto su dosta teske i sto zauzimaju mnogo prostora pa nisu za zatvoren prostor vec za natkrivene terase...
Sto se udobnosti tice stojim iza toga da su bas udobne za sedenje,nisu kiperke da se cimaju unazad stabilno stoje i ledja dobro nalezu na naslon...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
goranimo1
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 17 May 2014 19:39
Location: Zagreb

Post by goranimo1 »

dobra stari :) baš me nasmijalo
Post Reply