Koletovi radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

A plavuša za ofis?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

I jos jedno pitanje. Zašto u dizajn studiju izlagati obrasce? Tu treba da bude namestaj koji će pomoći dizajneru da izvuče pare iz mušterije. I ništa više. Uzorke dizajner treba da pokaže klijentu na objektu koji se radi, nikako u dizajn studiju.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Da, letvice su namenjene da drze uzorke koje cekam da stignu :)
Otvaranje ce jos malo da saceka, dok stignu uzorci i jos neke sitnice su ostale da se odrade :)

Daleko, do sada sam musterije morao da saljem 25km od mene da izaberu dezene, retki su oni koji iz kataloga izaberu jer vecina njih zeli i da *opipa*.
Plavusa bezi od fotoaparata :smejanje:
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Bravo Kole!!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ma nismo se razumeli. Dizajner je dužan da predloži dezen, materijal, lustere, zavese..... a to se radi na objektu. Tako da svrha materijala u dizajn studiju mi nije najjasnija.
Osim ako ne ugovaras pos’o u toj prostoriji. Dosli , videli, izabrali, platili....
Onda je to nešto sasvim drugo
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Da, dizajner enterijera mora da predlozi sve to a musterija samo da izabere iz ponudenog, ja se vise okrecem dizajnu samog namestaja tj funkcionalnosti istog a dizajn kompletnog enterijera jako retko radim posto se to ovde i ne trazi,moje musterije su uglavnom ljudi prosecnih mogucnosti i vecina njih uklapa dosta toga sa vec nekim postojecim namestajem ili imaju zamisljenu neku boju/dezen pa im ja tu samo malkice pomognem tj predlozim kombinacije.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ja uzorke materijala nosim na izmjeru. Ako procjenim da kupci nisu dovoljno educirani u pogledu vrste materijala i okova, vodim ih ili ih šaljem u trgovine gdje mogu vidjeti sve aktualne dekore i isprobati sve vrste ladica, spojnica, podizača i štotijaznam.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Pogledaj par strana pre, mene pored stepenica.....
Mnogi me na vratima pitaju sto sam doso (a oni me zvali :smejanje: ).
Kad jos posle svega kazem ljudima da sednu u kola i idu 25km da pogledaju materijale i sami biraju....mnogi i ne odu vec traze *majstore* jer od kud neko mlad moze nesto i da zna ? (da na zalost tako je to ovde).
Ovako lepo musterije dodu, kazu zbog cega su dosli pa ako vidim da su zainteresovani lepo ih ponudim kafom, nacrtam im skicu onoga zbog cega su dosli pa lepo odaberu materijale uz moju pomoc i odmah im dajem ponudu i pregovaram.
Na ovaj nacin i neidu nigde, ne gube vreme da tragaju, ja ne gubim vreme da ih vozikam po radnjama a da pre toga i ne znam dal ce to biti i nadoknadeno ili ne.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Kod mene je pristup drugaciji.
Usluga dizajna obavezna.
Izbor materijala .... uzi izbor radi se u dizajn studiju. Kao i projekt
Cenu govorim nekoliko dana po izboru materijala
Nema nikakvih pregovora sa mušterijama
Rok izrade 60dana.
Avans 70%
Dan pre montaže 20%
Posle montaže 10%
Ako se radi dizajn celog stana ( zidovi, podovi, lusteri, zavese, nameštaj.....) popust u smislu dizajn projekt po ceni 25 eura m2.
Ako se radi kompletan stan ključ u ruke dizajn na poklon. I popust na nameštaj 5%.
Za hotele već sve ide drugačije.
Sto napisa Kole i kafu dobiju besplatno
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

daleko wrote:Kod mene je pristup drugaciji.
Usluga dizajna obavezna.

Sto napisa Kole i kafu dobiju besplatno
Tu je to negdje i kod mene Ali, nemamo svi posla sa dizajnerima. Pogotovu ovdje, odakle si ti otišao dovoljno daleko. Doduše, dizajneri redovito odrade posao do kraja i specificiraju materijal, okove, smjer otvaranja fronti, ukrasne lajsne i još gomilu toga. DIZAJNERICE su posebna priča. Radim s nekoliko primjeraka obje kategorije pa znam iz prve ruke.
Nije mi jasno kako razdvojiš dizajn i prijekt.
Avans također uzimaam 70 %, ali ostatak nakon montaže. Popusti i cijene su individualni.
Ne primam kupce u svom prostoru, Nudim im kupnju, ako je ikako moguće, da ne moraju izaći iz svog stana.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

I meni je u pocetku bila ideja da nudim kupovinu iz kuce/stana ali u poslednjih par meseci stvari su se dosta promenile....
Musterije ne treba previse razmaziti, dosta sam merenja crtkanja i ponuda imao za koje su mi posle prve ponude trazili drugu gde su izabrali nesto jeftinije pa daj racunaj opet pa posle su jos nesto izbacivali a na kraju je bila situacija da kupe nesto u nekom salonu najjeftinije moguce pa mene zivkaju da im ja to sastavim/montiram jer je i to postalo skupo da im odrade majstori iz firme pa misle Kole mlad radice za dzabe.... Dosadilo mi je vise da radim sve zaje******e koje niko drugi nece.
Smatram da je svako sposoban da uzme telefon u ruke uslika par fotografija, izmeri duzinu i visinu zida i dode kod mene, meni je to sasvim dovoljno da napravim skicu i dam ponudu.
Gledam to i sa moje strane, kad mi nesto treba prvo odem dogovorim se sa majstorom pa posle on radi svoj posao.
Sto se ostalog tice i kod mene je situacija slicna, sta god da radim crtam u 3D kao projekat za izradu i da prikazem musteriji, ako musterija nema pojma sta hoce ali ipak hoce mogu da pruzim i uslugu dizajna, avans 60% a ostalo po zavrsenom poslu.
Popuste jedino kaada se radi veci projekat ili kad je dogovoren rok izrade duzi od 45 ili 60 dana zavisno o cemu se radi i naravno stalnim musterijama.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Kole, u dobrom pravcu ides. Tvoje trziste je potpuno drugacije od njihovog (daleko i BILJEŽNIK). Samo grabi, kada zazive preporuke, sve ce ici svojim tokom. Za to je potrebno nekoliko godina a tebe dodatno koci decacki izgled. Blagodeti njega ce doci kasnije ;)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ovde ima dve kategorije
Dizajn projekt .... uklapanje boja , modela, dezena,..... ono sto se vidi
Projekt..... debljina zidova, struja, voda, izolacije..... gradjevinski deo
User avatar
emil
Šegrt
Posts: 27
Joined: 02 Mar 2018 09:34
Location: Vrsac

Post by emil »

Svidjaju mi se radovi,radionica je odlicna moracu i ja uskoro da se pohvalim mojom cim je malo sredim.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Jos jedan mali dodatak u dizajn studio.
Image

Image

Image
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
Post Reply