Kapija...

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

I ko je osmislio i\gled kapije....katalog,arhitekta ili zajednicki natrucilac i ti?
Verovatno narucilac ima pare da plati ovaj rad....
Svaka cast za izgled i izvedbu......koliko je debela kapija.....od 8 ce ili 5 ce si radio?
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

singer wrote:odlicno izgleda i masivno.

bojim se da ce vremenom malo "okesati" na sredini jer nema kosnike.:forvonad:

slabi mi nesto i ti stubovi :D
ne vjerujem za kesanje :) jer ram od letvica je prilicno jak i moze da drzi kapiju da se ne okesa

a stubovi nisu mogli da budu jaci jer bi smanjio prostor za ulaz
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

stolart wrote:Е свака ти част . Сваки производ ти је без речи , а још важније где налазиш овакве муштерије бре ?
fala ...mislim da sam vec napiso ....ne nalazim ja musterije nego musterije nadju mene :)
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

Nexent wrote:I ko je osmislio i\gled kapije....katalog,arhitekta ili zajednicki natrucilac i ti?
Verovatno narucilac ima pare da plati ovaj rad....
Svaka cast za izgled i izvedbu......koliko je debela kapija.....od 8 ce ili 5 ce si radio?
narucilac ima bazene koji su u mojoj blizini (500 m) i najbolji i najposjeceniji u okolini Tuzle pa stoga nije dogovarana cijena dok se kapija ne zavrsi :) ...trazio je da uradim sto mogu bolje i kvalitetnije

sa dizajnerom sam obavio jedan kratak razgovor ..sta i kako da uradim ..pa sam kombinovo njegov prijedlog i ono sto mi je izbacio google i uradio kapiju

http://www.grandentrance.com/Images/Gal ... 20gate.jpg

a tu ima jos lijepih kapija http://www.grandentrance.com/gatesgallery.html

kapiju sam radio od colare daske ...lijepio i dobio debljinu od 4,5 cm :)
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

tishler wrote:ne vjerujem za kesanje :) jer ram od letvica je prilicno jak i moze da drzi kapiju da se ne okesa
Nazalost ovaj ram od letvica, bez obzira koliko lepo izgledao, slabo pomaze da se cela kontrukcija ne izvije to jest "okesa"
Sve sto stoji "pod 90 stepeni" (bilo horizontalno, bilo vertikalno) nemoze da spreci "kesanje".
Jedino sto radi protv toga je nesto sto stoji dijagonalno, to jest pod nekim uglom u odnosu na horizontalu.

Ono sto pomaze ovoj konstukciji je jedino gornja greda krila, posto je ona u sustini dijagonala. Ugao joj je relativno mali, pa samim tim i nosivost to jest sprecavanje "kesenja", ali bolje ista nego nista.

Kapija inace izgleda prefektno.
Ne vidim sa slika kakve su sarke.
User avatar
fuz80
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 12 Feb 2012 00:10
Location: Ratkovo

Post by fuz80 »

mbole wrote:
tishler wrote:ne vjerujem za kesanje :) jer ram od letvica je prilicno jak i moze da drzi kapiju da se ne okesa
Nazalost ovaj ram od letvica, bez obzira koliko lepo izgledao, slabo pomaze da se cela kontrukcija ne izvije to jest "okesa"
Sve sto stoji "pod 90 stepeni" (bilo horizontalno, bilo vertikalno) nemoze da spreci "kesanje".
Jedino sto radi protv toga je nesto sto stoji dijagonalno, to jest pod nekim uglom u odnosu na horizontalu.

Ono sto pomaze ovoj konstukciji je jedino gornja greda krila, posto je ona u sustini dijagonala. Ugao joj je relativno mali, pa samim tim i nosivost to jest sprecavanje "kesenja", ali bolje ista nego nista.

Kapija inace izgleda prefektno.
Ne vidim sa slika kakve su sarke.
slažem se potpuno i sa vremenom će se okesiti

donekle bi problem bio rešen da je donja na kapiji malo šira i da je odrađen dupli čep koji izlazi van stranice sa udarenim kajlama sa čela ...
inače šta god da se uradi sunce je najveći neprijatelj drvetu......
Pozdrav od Nikole :skool:
User avatar
čvorislav
Precizni šegrt
Posts: 82
Joined: 18 Jan 2010 16:14
Location: Beograd

Post by čvorislav »

tishler wrote:narucilac ima bazene koji su u mojoj blizini (500 m) i najbolji i najposjeceniji u okolini Tuzle pa stoga nije dogovarana cijena dok se kapija ne zavrsi :) ...trazio je da uradim sto mogu bolje i kvalitetnije

sa dizajnerom sam obavio jedan kratak razgovor ..sta i kako da uradim ..pa sam kombinovo njegov prijedlog i ono sto mi je izbacio google i uradio kapiju

http://www.grandentrance.com/Images/Gal ... 20gate.jpg

a tu ima jos lijepih kapija http://www.grandentrance.com/gatesgallery.html

kapiju sam radio od colare daske ...lijepio i dobio debljinu od 4,5 cm :)
prvo - kapija izgleda bogovski, Tišler - svaka Vam čast :)

drugo - vidim da svi ukazuju na moguće "kešanje" krila kapije zbog masivnosti. ja se baš ne razumem u sve to, ali verovatno ljudi znaju šta su sve mogući problemi. Tišler, dali ste link ka odličnoj kapiji, ovaj prvi koji ste postavili :

http://www.grandentrance.com/Images/Gal ... 20gate.jpg

ova kapija ima baš masivan okov, i to očigledno namenski odradjen gornji deo, jer deo šarke prati i krivinu kapije, ako se ne varam. verovatno i gvoždje dodaje na stabilnosti cele konstrukcije.

u svako slučaju, kapija koju ste izradili je prelepa :buga:
Post Reply