Od električara, dipl.policajca do hobi stolara :)

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

sve leglo ko'saka na oko :pljesk:

jedina zamerka sto godovi na donjim elementima nisu u kontinuitetu(a moglo je) ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Element ispod sudopera. Meni se vise svidja ovako kao sto si ti napravio, izrezao precizno ove rupe za vodu i odvod. Makar nakon nekoliko takvih elemenata izgubio zivce sa tim i sad rezem jedan veliki pravokutnik. Kasnije mi se cak cini da je prakticnije ako je veci izrez ako se mora sto mijenjati kod ventila ili utikaca.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ta poledjina uopste i nije potrebna, moze samo da smeta, ja je i ne stavljam.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

singer wrote:jedina zamerka sto godovi na donjim elementima nisu u kontinuitetu(a moglo je) ;)
Da je bila puna cena, jebavao bi se i oko toga, ovako, ljudima se mnogoooo svidja ;)
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Pezzo wrote:Ta poledjina uopste i nije potrebna, moze samo da smeta, ja je i ne stavljam.
U pravu si, i ja je izbegavam, ali u ovom slucaju mi je izjedna taj donji element što ide do kraja zida, pa sam morao da stavim lesonit, inače i ja mislim da je suvišan...
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

-NIKOLA- wrote:
Pezzo wrote:Ta poledjina uopste i nije potrebna, moze samo da smeta, ja je i ne stavljam.
U pravu si, i ja je izbegavam, ali u ovom slucaju mi je izjedna taj donji element što ide do kraja zida, pa sam morao da stavim lesonit, inače i ja mislim da je suvišan...
Ja izmerim na kojoj visini je slivnik ili sta je vec najnize,pa uradim samo traku lesonita u donjoj zoni visine 20,30 cm,cisto da drzi korpus i da nista ne ispada...
I svaka cast za radove :hurra:
Last edited by nikola28 on 12 Jun 2016 12:47, edited 1 time in total.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

:tummenupp:
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Lepa, mala, ušuškana ;)...
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Image Image
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ormar je super. Kuhinja - ploča za kuhanje i pećnica na samom rubu. Zašto izvlačna košara nije desno od pećnice? Tako bi se i ploča za kuhanje odmakla 15 cm od zida. Nema nape?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Stvarno, a zasto sporet u ugao?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Kad pokipi nešto da sjebe stranice :)
Pretpostavljam da su mu tako trazili, a musterija je uvijek u pravu...
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Daklem, što bi rekao profesor :): ne vidim nikakav problem što je šporet u uglu, ne znam koliko sam ih montirao tako, a i u većini slučajeva instalacije su tu postavljene, a i logično je zbog prozora valjda, zato mušterije i nisu htele da ugrađuju aspirator jer imaju prirodnu ventilaciju ::neznam:: (ne vidi se prozor na slici, jbg, što bi slikao prozor :smejanje:)... U svakom slučaju odmakao sam ga lajsnom 4 cm, da bi mogao i gore da dobijem prostor za diht lajsnu... :stolt:

Zašto je toliko strašno i katastrofično ako je šporet u uglu, a u 90% slučajeva jeste, mislim zanima me razlog da i ja znam :) ?! Prskaće na pločice i na sredini i u uglu, bilo kakav problem sa elementom po pitanju stranica , ako nešto pokipi, što kaže sasasasa, pa se sjebu stranice :) , desiće se i ako je na sredini i u uglu, tako da bi voleo da čujem zbog čega to tako ne bi trebalo da se radi :/ ?

Ja bih iskreno voleo da čujem neki savet od kolega, kako sam na ovoj kuhinji od 216 cm sa 167 cm mogao to da uradim drugačije? A i da sam mogao, opet bih uradio ovako :smejanje::smejanje:


BILJEŽNIK, što se tiče ugradne žice, ja sam insistirao da bude tu postavljena, jer ako obratiš pažnju na jedan jedini donji front koji je širok 26 cm, domaćica bi morala da stoji na jednoj nozi kao flamingo dok ubacuje sudove u sudomašinu :smejanje:... Ovako je dobila skoro 45 cm prostora što je taman za njen vitak gabarit ;), dok stoji između sudopere i sudomašine dok su spuštena vrata :prs:..

Ljudi srećni, ja naplatio :part: , proširujemo posao i tako :oskyldig:...
Last edited by -NIKOLA- on 14 Dec 2016 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Tako je Nikola samo napred!! Svaka cast za radove, pozdrav! :skool:
smirglaj nikad dosta
Post Reply