počeo i ja da radim stolove za alat :)

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

ropee wrote:Ako si krenuo na jeftiniju varijantu, nemoj sada pribjegavati nekim extremnijim ili skupljim varijantama. Ovo možeš riješiti na više načina, ukoliko tražiš najjeftiniji , zaobli rubove - koliko vidim na slici radio si sa šperpločom , a ona ima tvrdu strukturu i ne treba stavljati okolo letvice . Sve to fino lakiraj par puta sa PU lakom i gotovo .

Ukoliko želiš jaču varijantu , uzmi tablu pocinčanog lima čim tanju 1 ; 1,5 ; 2 mm (cca 100 kn dimenzije 2m x 1 m) i od toga možeš napraviti gornje ploče oba stola .
Ukoliko ovako napraviš, dovoljno je održavanje ploče wd-om ili naftom - nije premasno, a materijal klizi prilikom obrade .

Ultrapas opet stvara oštre kuteve - tako da izbjegavaj, a ako ćeš stavljat laminat ponovno gubiš radnih 6mm visine za cirkular , a bolje je da je čim više
misliš da je dovoljno ovu šperploču namazati npr lož uljem?
gornja ploha je poprilično mekana pa se stvaraju stalno sitna udubljenja. mislio sam možda neku tanku plastiku ili laminat pa podići insert plate od glodalice.

za cirkular bi možda isto napravio, a imam jednu staru ger pilu koju bi nekako preradio da bude ispod stola, ona ima list 210, to mi je dovoljno.
s druge strane, htio bi da to bude u jednoj boji, a ne u konturama drveta, pa zato razmišljam o limu ili plastici
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

munja - brz si , ne čitaš :D

ako ostavljaš drvo moraš ga premazati PU lakom , a slijedeća jeftina varijanta je oblaganje limom (pocinčanim) od 1 mm ( lako se savija, zalijepiš ga na podlogu silikonom i bok . Lim namažeš sa naftom za laše klizanje materijala ;)
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

ropee wrote:munja - brz si , ne čitaš :D

ako ostavljaš drvo moraš ga premazati PU lakom , a slijedeća jeftina varijanta je oblaganje limom (pocinčanim) od 1 mm ( lako se savija, zalijepiš ga na podlogu silikonom i bok . Lim namažeš sa naftom za laše klizanje materijala ;)
aha, stvarno, sorry :)
mislim da ću za početak polakirati dok ne nabavim nešto, pa ćemo vidjeti dalje.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

Image

zaoblio sam rubove, prvi puta da sam tako nešto radio sa glodalicom :)

Image

napravio i stavio vrata...

Image

evo ga zasad završenog...

Image

i sa stražnje strane...
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

Image

usput sam napravio i ovo, za brušenje sitnih stvari :)
stariji će se prisjetiti ove bušilice i svih njenih mogućnosti :)
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Eee, ova B&D budi mi sječanja na prošla vremena :) :)
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

stari wrote:Eee, ova B&D budi mi sječanja na prošla vremena :) :)
evo je, radi ko velika, od mog starog je, samo četkice na njoj promijenjene prije 15 i više godina i radi ko nova.
stari je nekad davno stol posudio nekome i taj netko ga nikad nije vratio, a tu su stalak, ubodna, cirkular, brusilica, škripac i slično :)
sad još da mi je izmajmunirati nešto da ju postavim okomito na neki stalak, ali mislim da mi je jeftinije kupiti stalak za bušilicu :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovaj B&D ne moze u obican stalak. Nema standardni prihvat (cilindar 43mm na telu iza stezne glave)
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

mbole wrote:Ovaj B&D ne moze u obican stalak. Nema standardni prihvat (cilindar 43mm na telu iza stezne glave)
nije običan stalak za ovu bušilicu, ona je ionak samo stajala u radioni, čekala da kupim ovaj tanjur i složim stalak za brušenje, ta je ionak pomoćna :)
za stalak je plava einhellica :)
samo treba još kupiti stalak :)
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Post by bozama »

Zdravo Munjo, čestitam na do sad odrađenom poslu.
Hteo bih da te pitam jel imaš razrađenu ideju za lift glodalice? Kako zamišljaš da odradiš?

pozdav.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

bozama wrote:Zdravo Munjo, čestitam na do sad odrađenom poslu.
Hteo bih da te pitam jel imaš razrađenu ideju za lift glodalice? Kako zamišljaš da odradiš?

pozdav.
hvala ti

nemam još razrađeno nešto kako bi to izveo, nedavno sam vidio ovdje ili na youtubeu jednostavni lift, navojna šipka i komad daske i to je to, tako nekako to razmišljam odraditi.
trenutno sam fokusiran na vodilicu na stolu, nju moram detaljno razraditi i realizirati pa ću onda na lift.
u svakom slučaju će biti slike pa ćeš moći vidjeti

ti isto radiš stol?
User avatar
lepi777
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 16 Dec 2010 23:55
Location: Jadranovo

Post by lepi777 »

odlično, samo naprijed....:tummenupp:
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Munja , brzzz si :skratta: , čak munjevit :D

ovo je odlično ispalo, svaka ti čast :buga: , sada kad si ovako lijepo napravio stol , znam da ćeš i vodilicu složiti kako spada . A podizanje glodalice , to ionako za sad možeš i ručno napraviti , jer je pristupačna
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

ropee wrote:Munja , brzzz si :skratta: , čak munjevit :D

ovo je odlično ispalo, svaka ti čast :buga: , sada kad si ovako lijepo napravio stol , znam da ćeš i vodilicu složiti kako spada . A podizanje glodalice , to ionako za sad možeš i ručno napraviti , jer je pristupačna
za vodilicu premišljam, imam nešto medijapana pa ću vjerojatno njega nekako iskoristiti, ukombinirati sa šperpločom ili nešto :)
baš zato sam i radio tak da glodalica bude pristupačna :skratta:
možda jednog dana dođu nekakva vrata sa nečim prozirnim na taj dio gdje je glodalica, al zasad ne :)
još moram i struju na tom ormariću napraviti, to je projekt za sebe :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koji je najbolji auto na svetu?
Sluzbeni naravno :)
Post Reply